Alternatywa dla przep?ywomierza Z32 TT

ECU, chip, SMT, ECU MASter, Apexi i inne wynalazki typu: EBC, kontrole trakcji, kontrole stuku,

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Jak w temacie.
Czy ktoś ma sprawdzone alternatywne przepływki ?
Seria z RB zamknęła się na 1.1 Bara,
przepływka 90mm z Q45 w okolicach 3700-4500 ma strasznie dziwne skoki napięcia.

a że przepływki do ZXa są teraz w chorych pieniądzach, więc szukam jakiegoś tańszego a działającego rozwiązania.

Pacjent rb25 na T04E 57
Nistune
wtryski 600cc
pompa deatschwerks
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Mapsensor?
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
krisc
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 84
Rejestracja: wt 25 lut, 2014 23:48
Lokalizacja: Łódź

przecież można wywalić całkiem przepływkę i wystroić na czymś innym niż Nistune
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Map sensora z NT nie zepnę :(
co do inneg sterownika, myślałem o emu, ale koszty strojenia w Krk u Mickeya to 2500, a na NT miałem już wystrojone, więc po zmianie turbiny na jeszcze większą wolę tanim kosztem zrobic remap.
Przy czym całe strojenie NT we Wro kosztowało mnie ledwo 700zł, niestety turbo miało za mały wirnik wydechowy i w surge wpadało przy pełnym bucie, no i cyrk z moją przepływka z q45.

Pytanie jeszcze do osób któr miały do czynienia z przepływką do Lightninga- jak ją zkalibrować w NT?
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
Airbog
Stały gość
Stały gość
Posty: 448
Rejestracja: wt 15 sie, 2006 21:00
Lokalizacja: Litwa
Kontakt:

krisc pisze:przecież można wywalić całkiem przepływkę i wystroić na czymś innym niż Nistune
Wlasnie - dajesz EMU (jak ma byc tanio) i jedziesz bez przeplywki. Niby od razu drozej od przeplywki Z32, ale na dluzsza mete lepiej i nawet taniej.
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Airbog pisze:
krisc pisze:przecież można wywalić całkiem przepływkę i wystroić na czymś innym niż Nistune
Wlasnie - dajesz EMU (jak ma byc tanio) i jedziesz bez przeplywki. Niby od razu drozej od przeplywki Z32, ale na dluzsza mete lepiej i nawet taniej.
zbyt wiele tysięcy poszło na to G.... , żebym mu jeszcze EMU zafundował, choć już niewiele brakowało, ale ze względu na koszt strojenia musiałem przeprosić kupca mojego NT i pozostaje przy NT.
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Zmiana przeplywki i turbo to praktycznie cale strojenie od nowa wiec nie tak tanio.
Na emu omijasz przeplywke wiec masz kase do przodu, masz wbudowane ebc wiec kasa do przodu, zalatwiasz sprawe lunch controla, als, korekcji po egt, po afr i temperaturze w dolocie czego nistune nie zrobi...
Ogarnij w koncu to auto a przede wszystkim siebie :p
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

Pajak2444 pisze:Jak w temacie.

przepływka 90mm z Q45 w okolicach 3700-4500 ma strasznie dziwne skoki napięcia.
pogadaj z Piotrkiem, u niego też kiedyś był problem z q45
rozebrał ją, wyczyścił, coś tam poprawił i działa
może u Ciebie też pomoże
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

u szamana tez Q45 padła
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

foxa954 swoją przepływkę regenerowł na stykach, czyszczenie itp,
zobaczymy czyu mnie zda egzamin, ale tak czy owak na wszelki kupie z z32tt, bo Marek1 ma do sprzedania w rozsądnych pieniądzach.

jeśli padło zacznie jeździć, to wedy będzie motywacja do kolejnych inwesycji, ale póki co to wszystko po minimalnych możliwych kosztach :)
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika silnika”