Podpięcie power transistor przy swapie ca18det

ECU, chip, SMT, ECU MASter, Apexi i inne wynalazki typu: EBC, kontrole trakcji, kontrole stuku,

Moderator: Moderator

kajak_amstaf
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: czw 21 mar, 2019 16:28
Lokalizacja: Warszawa

Cześć, mam następujący problem z elektryką. Zakupiłem silnik ca18det z całą wiązką i potrzebnymi gratami by włożyć go do mojej mx5. Auto jeszcze stoi u blacharza ale postanowiłem poogarniać elektryke i zauważyłem że w s13 LHD, z którego jest mój silnik, power transistor jest wpięty w drugą wiązkę która jest od świateł i tak dalej, patrzyłem w książce serwisowej w RHD jest w wiązce silnika. I pytanie jest czy ma ktoś jakiś gotowy patent na podłączenie tego PT do tej wiązki czy muszę sam wziąć schematy, lutownice i zarwać nockę?

Żeby nie było użyłem szukaj i przejrzałem kilkadziesiąt kart forum jak było przepraszam musiałem przeoczyć jestem tu nowy :)
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

tak na szybka, nie zagladajac do schematow, to nie zaleznie gdzie jest ulozony PT jest on wpiety do wiazki silnikowej, bo musi byc do ECU podpiety,
mam nadzieje ze masz PT razem z wtyczkami i kawalkami przewodow?
bo powinno byc tak ze takie same kolory bedziesz mial przy wtyczce do ECU.
ale dla pewnosci nalezy przeleciec schematy i to potwierdzic,
potrzebna Ci rozpiska pinow na ECU,

ps. widac nie zajrzales do jednego tematu ktory by Ci mogl pomoc, przypadkiem mojego autorstwa heheh
topics55/schematy-instalacji-s13-ca18det-vt26677.htm
2 schemat bedzie Ci pomocny, masz tam opisane kolory przewodow
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
kajak_amstaf
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: czw 21 mar, 2019 16:28
Lokalizacja: Warszawa

Mam pt ale nie podpięty, w wiązce nie mogę znaleźć odpowiednich wtyczek pasujących.
Ale tak podrzucając screeny z serwisówki o co mi chodzi:
Obrazek
Obrazek
w LHD jest pod nr e46 w RHD f30
I jak można tu zobaczyć są to schematy z 2 różnych wiązek.
Te schematy z twojego postu nawet wydrukowałem i dokładnie przejrzałem, na nich ładnie to wygląda tu podejrzewam że gdzieś się to spina złączką jakąś chodź jeszcze nie dotarłem w którym miejscu. Według mnie troche bez sensu ale co poradizć :/
Ostatnio zmieniony ndz 14 kwie, 2019 22:47 przez kajak_amstaf, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika silnika”