zaplonu brak

ECU, chip, SMT, ECU MASter, Apexi i inne wynalazki typu: EBC, kontrole trakcji, kontrole stuku,

Moderator: Moderator

szpakoo

mam maly problem jez dzac po miescie w czasie deszczu po 30 km slinik nagle zaczal przerywac po 31 kilometrach wogle sie wylaczyl na 10 prob odpalenia zagadal 2 rzy zeby po 3 sekundach sie wylaczyc , pod maska bylo sucho nastepnego dnia wzielem sie do roboty i sprawdzam DLACZEGO :? cisnienie paliwa na listwie jest bo manometr wskzuje2,2bar'a dobralem sie do swiec SUCHE sprawdzam zaplon brak iskry na wszystkich cewkach , sprawdze jeszcze wtryski jak terz nie beda podawaly to podejzewac bede czujnik polazenia walka . POMOCY :( (mowa o s13 1.8 )
Awatar użytkownika
mniam
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 112
Rejestracja: ndz 28 gru, 2003 23:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

na 99% CAS
jezeli CAS pada to nie otwieraja sie wtryski oraz brak iskry,
zdejmij CAS zobacz czy nie urwal sie walek (bo raczej nic innego nie ma co sie tam zepsuc)
nastepnie nim pokrec na zaplonie, jezeli jest ok powinienes uslyszec czy cykaja wtryski
nie rob tego na biegu bo we mnie raz wjechalo auto ;-)
szpakoo

CAS najprawdopodobniej jest w porzadku przyczyne znalazlem glebiej i powarzniejsza komputer zalala woda po wysuszeniu diody ledwo sie jarza a w tryby serwisowe wogle nie wchodzi :cry: Auto bylo po wypadku i glaby nie zalozyly uszczelki w miejscu gdzie kabel z drzwi wchodzi do auta a to jest centralnie nad kompem deszczyk popadal kaluze byly i komp padl :(
Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

rozbierz wysusz moze cud sie zdarzy
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
Awatar użytkownika
Pio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: śr 12 paź, 2005 17:06
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Rozbierz to raz, dwa miedzysciezkami przez to ze odpalales na mokrym zbierze sie biala szadź. Oczyść z niej cały układ. Mozesz popsikac jeszcze czyms wypierajacym wode z ukaldow elektr (np fluid 101 czy inny taki srodek) złóż i jest szansa ze bedzie dzialac bo nie wiem gdzie ale czytalem ze takie kompy sa w miare odorne na zalanie
Najtansze panweki ACL RACING, SPRZEGLA EXEDY, OLEJE MOTUL, TARCZE ATE POWERDISC, KLOCKI FERODO DS PERFORMANCE, ZAWIESZENIA KONI oraz WEITEC +plus duzo duzo innych. Bezkonkurencyjne ceny !!! ABSOLUTNIE ZAWSZE !!!

http://WWW.POWER-TUNING.PL
szpakoo

komp chyba juz nie zyje wysuszylem wyczyscilem i nic diody ledwo sie jaza i przygasaja w rytm pierdzenia urzadzonka podcisnieniowego (nieznam wszystkich nazw gadzetow) znajdujacego sie pod pompa chamulcowa :cry:

[ Dodano: Pon Sie 07, 06 22:20 ]
jutro sprobuje podlaczyc innego kompa wtedy bede mial pewnosc
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

komp po zalaniu do kosza! nowy da rade!
szpakoo

teraz bolesna czesc :cry: ile mniej wiecej kosztuje komp i kto mialby takie cacko na sprzedaz :?:
Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

kopy widziałem na allegro po 100zł
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
szpakoo

znalazlem kompa za 250 zeta dobra cena czy gosc przesadza ?
Awatar użytkownika
Wojty
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 7
Rejestracja: pt 28 paź, 2005 23:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Cziko ma za 200 bo ostatnio pytalem
szpakoo

temat juz nie aktualny ewidentna wina zalanego kompa "nowa" sztuka z odzysku juz powinna byc w drodze przyczyna zalania usunieta . Dzieki wszystkim za rady a CZIKO za kompa :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika silnika”