charakterystyka map sensora w 200sx s14 sr20det

ECU, chip, SMT, ECU MASter, Apexi i inne wynalazki typu: EBC, kontrole trakcji, kontrole stuku,

Moderator: Moderator

lorak
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 34
Rejestracja: wt 05 gru, 2006 01:56
Lokalizacja: www.lorak.pl
Kontakt:

afr -> uzywam wyrobu innovate z wideband'em
cisnienie doladowania -> oczywiscie ecumaster;) watpie, zeby uzywajac MBC dalo sie uzyskac taka krzywa momentu
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

No i dalsza czesc na temat EcuMaster-a:

Po lekkiej analizie firmware w wersji 1.51 musze pogratulowac Jadzwinowi dobrego produktu.
Jesli ktos mysli nad swinka to jest to jeden z lepszych produktow na rynku i prawde mowiac jesli ktos nie upiera sie przy dwuch mapach lepiej go stosowac niz SMT6.

Zaleta jego jest tak jak juz zostalo wspomniane interpolacja, ale i owiele lepsza liniowosc wyjscia - zbudowana na przetworniku Cyfrowo/Analogowym bardzo dobrej firmy (AnalogDevices).
Wiekszosc rozwiazan jakie sie stosuje to generatory PWM z filtrem, ktore niestety precyzja jak i liniowoscia nie grzesza.

Do samego oprogramowania od strony funkcjonalnej nie ma sie co przyczepic, wyszlo pare pomyslow na modernizacje itp. - zreszta poinformowalem o tym Jadzwina. Oczywiscie sa to pomysly, a nie jakies znaczace wykryte bledy majace wplyw na funkcjonalnosc ukladu.

Podsumowujac nie znam ceny ECUMASTERA jednak jesli jest ona w okolicach SMT6 to lepiej go kupic, napewno silnik bedzie pracowal owiele lepiej i wydajniej.
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

pytanie czysto techniczne: czy faktycznie nie byloby mozliwosci wiekszej ilosci map ? (tak ze 3-4)
juz motywuje pytanie, otoz majac mozliwosc sterowania doladowaniem z ecumastera to czemu nie dodac sobie mapy "na trase" lub "dla kobiet" (wiem, uzylem stereotypu, wiem ze sa kobiety potrafiace jezdzic), oraz tzw. normalna i na wyczyn

niewiem jaka jest uzyta pamiec, ale moze nie podrozyloby to jakos mocno ukladu
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ilosc map niestety jest ograniczona miejscem w pamieci EEPROM, narazie taki projekt powstal i zmiana procesora lub dodanie pamieci raczej nie wchodzi w gre... Wiazalo by sie to praktycznie z powstawaniem produktu od podstaw.

Takie rozwiazanie mozna spokojnie zrobic za pomoca mapy korekcyjnej.
Mape paliwa robimy w calym zakresie powiedzmy od 0 - 1.2bar, zaleta jest wbudowany w EcuMastera EBC wiec w mapie korekcyjnej wpisujemy sobie cisnienia doladowania.
W najprostszym wypadku dwie czyli zmieniamy stan na wejsciu Analog na 1 lub 0.

A jak ktos pokombinuje to moze dac potencjometr lub przelacznik z drabinka rezystorowa i smigac po mapie korekcyjnej bedie mial kilka (kilkanascie) ustawien.
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
jadzwin

Jest dokladnie jak pisze Tom.
Robisz jedna mape doladowania maksymalnego i teraz kozystajac z przeacznika mozesz tak zrobic mape korekcji zeby na roznych ustawieniach przelacznika miec rozne doladowania. Tak jest u Loraka i dziala bardzo fajnie.
Mam nadzieje ze po poprawkach w mapach u Loraka wyjdzie znacznie fajniejszy wykres ale zobaczymy bo mapa zmodyfikowana przeze mnie na sucho ("nie na drodze") nie dala dobrych rezultatow wiec trzeba to bedzie zrobic na drodze.

Pozdr
Jadzwin
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

Mapy w śwince przydają się jedynie jak ma się podtlenek azotu - ja tak przynajmniej robię bo jest najwygodniej...
A co do map low i high boost to nie ma to jak selenoid sterowany przez ECU Mastera i do tego obowiązkowo Map sensor...
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Takie cos mozna zrobic samemu :) - tzn. przelaczanie map :)

czesc z nich czyli np. JP masz tutaj:

d003 bez lambdy, manual (Japonia)
d008 lambda, automat (Europa ???)
d007 lambda, manual (Europa ???)
d009 bez lambdy, manual (Europa ???)
d022 bez lambdy, manual (Europa ???)
Załączniki
CA18DET_map_pack.zip
(59.85 KiB) Pobrany 312 razy
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
Forest
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 504
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 18:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

ostatnio zamowilem to od kolegi xree . ogolnie jestem zadowolony
generalnie sa 4 mapy :
seria
stage1
do 3000obr
stage3

i tak mam zamiar stroic auto ecumasterem wiec wlacze stage 3 na stale . Duzym plusem jest to ze mozna sie dogadac z xree zeby wyslal gotowego kompa a pozniej odeslac mu swojego . Masz dodatkowo wyciagniete diody i potecjometr na zewnatrz . Pozatym cena jest bardzo atrakcyjna .

pozdro
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

he he to juz wiem po co xree pytal sie jak robic przelaczanie map :wink: i jak laczyc i dzielic *.bin na kilka map :)

Niom to juz wiem nawet co tam za mapy siedza hi hi

xree piwo stawiasz :wink: jak bede u ciebie w okolicy
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
Forest
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 504
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 18:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

ToM pisze:he he to juz wiem po co xree pytal sie jak robic przelaczanie map :wink: i jak laczyc i dzielic *.bin na kilka map :)

Niom to juz wiem nawet co tam za mapy siedza hi hi

xree piwo stawiasz :wink: jak bede u ciebie w okolicy
heh przeciez oferowal sie w gieldzie nawet :) i na allegro caly czas :)
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Forest pisze:
ToM pisze:he he to juz wiem po co xree pytal sie jak robic przelaczanie map :wink: i jak laczyc i dzielic *.bin na kilka map :)

Niom to juz wiem nawet co tam za mapy siedza hi hi

xree piwo stawiasz :wink: jak bede u ciebie w okolicy
heh przeciez oferowal sie w gieldzie nawet :) i na allegro caly czas :)
moze - ale nie bywalem ostatnio zbyt czesto na forum (problemy z dostepem do netu)... wiec umknelo mi sporo spraw...
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

troche odjazd od tematu widze....
Co do chipów to widze ze kolega przejął mój rynek. Od toma dowiedział sie co i jak mape skopiował niewiadomo skąd srobił lepszą cene i jedzie z tematem.. - JA robie od dzisiaj w tej samej cenie! Mapy są kręcone setki razy z szerokopasmówką i wykrywaczem stuku jak ktoś sie urze równierz mogę dołożyć przełącznik na 4 mapy jadnak uważam ze to wodotrysk...
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

jarkowy pisze:troche odjazd od tematu widze....
Co do chipów to widze ze kolega przejął mój rynek. Od toma dowiedział sie co i jak mape skopiował niewiadomo skąd srobił lepszą cene i jedzie z tematem.. - JA robie od dzisiaj w tej samej cenie! Mapy są kręcone setki razy z szerokopasmówką i wykrywaczem stuku jak ktoś sie urze równierz mogę dołożyć przełącznik na 4 mapy jadnak uważam ze to wodotrysk...
he he
No to sie robi na rynku konkurencja :) No ale co zrobic... Mysle Jarku ze mimo wszystko sama wiedza jak dodac przelacznik to nie wszystko... Jak by nie patrzyc licza sie mapy...

A cztery to fakt lekkie przebajerowanie :)
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

No więc dzis już wiem ze tuningowa mapa xtree jest taka sama jak mój stg1 - ciekawe jak to się stało?
Ostatnio zmieniony ndz 09 mar, 2008 22:26 przez jarkowy, łącznie zmieniany 1 raz.
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika silnika”