Sekcja "zwlok" ;)

ECU, chip, SMT, ECU MASter, Apexi i inne wynalazki typu: EBC, kontrole trakcji, kontrole stuku,

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

A tak dla ciekawskich ;)
Załączniki
aem2.jpg
aem1.jpg
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
geniula1
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 642
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 21:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

yyyyyy aco to jest :D ??????
N/A-LPG KILLER ;)

Japan Auto
Awatar użytkownika
Kamil Bajko
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 15
Rejestracja: śr 30 sty, 2008 03:40

geniula1 pisze:yyyyyy aco to jest :D ??????
yyyyyyyyy........ Stand-Alone AEM?
Awatar użytkownika
geniula1
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 642
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 21:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

dzięki ale i tak nie wiem co to :]
N/A-LPG KILLER ;)

Japan Auto
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

ad. geniula1 stand alone to programowalny komputer sterujący praca silnika.


ToM czyjego AEMa rozebrales?
kopiujesz czy tylko podgladasz rozwiazania?
kiedy wkoncu ca18det ToM-ECU bedzie gotowe?

jako ze teraz coraz wiecej rb sie pojawia może zabawisz sie ECU R33 ??
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pajak2444 pisze:ad. geniula1 stand alone to programowalny komputer sterujący praca silnika.


ToM czyjego AEMa rozebrales?
kopiujesz czy tylko podgladasz rozwiazania?
kiedy wkoncu ca18det ToM-ECU bedzie gotowe?

jako ze teraz coraz wiecej rb sie pojawia może zabawisz sie ECU R33 ??
A tak sobie podgladam w celach edukacyjnych :)

Odnosnie ECU do CA18DET niestety nie mam w Wawie warunkow do pracy nad nim. Jak sie wszystko wyjasni w firmie, wtedy zapewne wynajme gdzies konkretniejsze mieszkanie i sciagne wiekszosc swoich gratow. Obecnie nawet lutownicy nie mam :)

A co do RB to niestety na dwa projekty czasu nie znajde. Ale z tego co wiem to Jarkowy ogarnia wersje z Epromem... Do tego darkhalf robi moduliki (Nistune) http://home.aanet.com.au/nistune/ ktore obsluguja czesc RB...
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
prezes
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 21
Rejestracja: śr 25 kwie, 2007 00:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pajak2444 pisze:
ToM czyjego AEMa rozebrales?
kopiujesz czy tylko podgladasz rozwiazania?

To tak bez problemu można skopiować takiego SA?? wiem że sprawę uprościłem ale chodzi mi o to czy elektryk/elektronik poradzi sobie z kopią takiego kompa ?
i jak to wychodzi w kosztach ??
może opłacało by się zrobić parę podobnych takich 8) na pewno by się znalazło pare osob chętnych :wink:
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

prezes pisze:
Pajak2444 pisze:
ToM czyjego AEMa rozebrales?
kopiujesz czy tylko podgladasz rozwiazania?

To tak bez problemu można skopiować takiego SA?? wiem że sprawę uprościłem ale chodzi mi o to czy elektryk/elektronik poradzi sobie z kopią takiego kompa ?
i jak to wychodzi w kosztach ??
może opłacało by się zrobić parę podobnych takich 8) na pewno by się znalazło pare osob chętnych :wink:
Kopiowac mozna wszystko (wystarczy zerknac na chinczykow). Pytanie czy jest to racjonalne podejscie :) Dosc czesto elementy moga byc trudno dostepne w PL lub drogie.

Inna sprawa latwiej sie projektuje cos swojego - znajac dokladnie zasade dzialania, niz analizowac czyjes rozwiazanie.

Co mnie troche zaskoczylo to AEM trzyma firmware w Epromie :) czyli jego aktualizacja (o ile wyszla by nowsza wersja) jest lekko utrudniona :)
Ale z drugiej strony ma to tez swoje zalety :)

Co do budowy Standalone to nie mowie nie :) - ale to jeszcze nie temat na najblizszy czas.

Choc budowa od podstaw jest prostrza niz dorabianie czegos do istniejacego ukladu. Jednak cena mogla by byc malo atrakcyjna... Inna sprawa to narazie w przemysleniach borykam sie z problemami (dostepem do niektorych czesci) ktore mocno ulatwily by projekt i polepszyly parametry ukladu...

Moge powiedzec ze powstaje w zeszycie jakis zarys SA... choc robie to jak mi sie nudzi i jest to bardziej teoria...
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika silnika”