Hamulce Skyline R33 GTS-T vs. 200sx S13

Wszystko od klocków hamulcowych, tarcz poprzez zaciski i pompy na płynach i przewodach skończywszy

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Raptor
Stały gość
Stały gość
Posty: 233
Rejestracja: ndz 17 lip, 2005 20:56
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

o ile nie lepiej bo biorąc po uwagę że brembo też cztery tłoczki i seryjna pompa to pedał będzie wpadać głęboko -

do tego co pisał Tomek89 dołożył bym jakies porządne klocki (EBC RS) i pomyśl jak to przenieść na asfalt :)
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

mack1 pisze:bo nissanowskie zaciski to kupa przy tych brembosach?
Jeszcze nie widziałem żeby w jakimkolwiek nissanie ciekły tłoczki , a dość nich widziałem :wink:

A jeżeli nie rajcują cie używki, to kupi się nowe tłoczki i gumki i będzie jak nowe.
Brebmo, fakt super firma ale i oni mają modele ekonomiczne, bo nawet do seicento robią tarcze :)

Generalnie na ulicę to takich zacisków czy big brake kitów się nie wydoi na 100%, styknie większe ramię, dobry materiał cierny, oplot dla czucia, płyn lepszejszy co nie będzie się gotować. Chyba ze ktoś chce mieć , to nie zabronię ,nic mi do tego, bo też będe miał set z z32 w wozie do normalnej jazdy, więc nie jestem nic lepszy :mrgreen:
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

Ja to bym chcial to bez tarcz wysempic bo nierajcuja mnie uzywki
+groved EBC oplot klocek i pompa od skaja :D
A jak wyglada tam reczny jest mechanizm w zacisku czy tarczobeben?
I srednica przod i tyl?

na nissantechu ktoś sprzedaje za śmieszną kasę blachę do oddalenia by weszła ta tarcza 315 mm

z reguly jestem przeciwny takim wynalazkom dotego kumpel kiedys kupil to na <font class="red">PIP</font> .uk
i sie URWALO :lol:
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Mechanizm tarczobębna to samo co w s13 i średnica też, co do tej blachy to nie wyobrazam sobie by blachę 12 mm z solidnego materiału robione przez firmę miało urwać.
:D
Pompę od skaja podpasujesz ale z wielkim trudem, bo zauważ że eu spec s13 jest L a wszystkie skaje są R HD :twisted: Wszystko jest tak strasznie blisko karoseri, rurek nie dogniesz bo się zacisną, ewentualnie na banjo boltach(oczkach) jak przy turbo

Tęż się na ten pomysł nadziałem, lepiej już z z32 TT kupic, byle by była bm-57, bo były wersje tej pompy na L i Rhd 8)
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

Niewiem jak ta na nissantechu ale tamta sie urwala ,ja ja zakladalem i wszystko wydawalo sie ok :-x
Kurde 350-tke chamuja 280mm tarcza :shock:
Dzieki za info z pompa zakladalem juz ale wszystkie to byly S13 RHD myslalem ze mi tez podejdzie.
mack1
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 195
Rejestracja: ndz 06 lut, 2005 20:04
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Brebmo, fakt super firma ale i oni mają modele ekonomiczne, bo nawet do seicento robią tarcze :)
jakis zart? odnosze wrazenie ze nie bardzo zrozumiales o co chodzi..

i jak dla kogos 4 tloczki nyssana to 4 tloczki brembo to pozdrawiam..
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Żart żart nie mam nic do brembo, ale wiesz to trochę takie z czołgiem do komara,
brembo są bardziej dopracowanie, materiały inne, konstrukcja inna i many more
Ten zestaw do tanich nie należy, ale pazur by dopiero pokazał na torze lub przy bardzo hardcorowych warunkach na drodze.Też mi cię brembo widzi no ale jak zwykle cash money money jest barierą, no i ja uznaję że że po co mi czołg do polowania na owady,za te kasę można dużo rzeczy zrobić, a nie tylko się na hamplach skupić bo już pewnie znasz to hasło: "its all abuout balance"

Peace 8)
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
Gelo
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 42
Rejestracja: ndz 18 gru, 2005 14:46
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

poprawiłem na początku - tak jak niektórzy pisali- jasne, że do s13 nie ma problemu z hamulcem ręcznym bo mechanizm hamulca bębnowego jest taki sam jak w R33. Do S14/S14a można też to wpakować bez problemu.
Robiliśmy to ostatnio do s13 i do s14 i operacja przebiegła szybko i sprawnie.
wszystkie części s14/s14a/Skyline 505-903-424
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

Obrazek
jest kozak

jest ktos w stanie zmierzyc rozstaw otworow mocujacych zacisk w tylnej piascie s14
(moze obejdzie sie bez spawania)
dzieki
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

co nikomu sie niechce ?
tak sie zastanawiam jak by to hamowalo
324mm na przodzie i 296 na tyle :roll:
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

rozstaw otworów będzie ten sam co w s13, tylko nie wiem jakie śruby tam mają przyjść, w s13 o ile dobrze pamiętam to na tyle było chyba 8x1,25 nie wiem jak to jest w s14 z gwintem ale niby pasują zamiennie bede miał te wymiary, bo mam leżeć komplet zacisków z s13 :)


co do zacisków 4 tłoczkowych na tyle, to na przód byś musiał dać co najmniej 6 tłoczkowe,
lub cztero tłoczkowe ze znacznie większymi tłoczkami niż na tyle, bo o ile pamiec mnie nie myli to skaj ma na przodzie 4 tłoczki po 43 mm a ta tyle 2 po 38 mm, więc poznać że coś nie bęzie tak ze proporcją , abs trochę nas poratuje ale to nie będzie to. nie wiem czy dobrze myślę ale mi się wydaje że suma pól powierzchni musi być w tej samej proporcji co seryjnie w skaju gtst czyli trzeba napisać sobie proporcje coś w stylu

Stock Tył/Przód = +/- aftermarket tył/przód

dokładniej chodzi mi o stosunek pól powierzchni, nie jest to żadne obliczenie które stosuje się w sporcie, są to tylko i wyłącznie moje domysły,
balans przód tył może byś świetny, ale jak dasz na tył takie monstrum i proporcjonalnie dasz na przód jeszcze większe bydle to nawet na pompie hamulcowej bm-57 17/16"
to pedał będzie wpadał znacznie, a po czasie ci to zacznie przeszkadzać.

A do czego ma być to auto? bo jeżeli na ulicę to na bank tego nie wykorzystasz 8)
Ostatnio zmieniony pt 20 mar, 2009 13:50 przez Tomek89, łącznie zmieniany 1 raz.
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

samochod uniwersalny "drift on street with bit of lans"
narazie sie tak zastanawiam teoretycznie
na przodzie bede mial brembo 324mm z z33
a z s14 przod na tyl bylo by lepiej?
jak mozesz to przumiez zacisk przod do piasty tyl
gdzie kupiles pompe ?
ja potrzebuje z z32 tt z ABS
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Zacisk przedni, średnica otworów 10 mm, odstęp od środków 99,5 mm

zacisk tylni,średnica 8 mm, odstęp 113 i parę setek mm czyli nie będzie pasować :P




co do pompy, to z z32 tt abs to jest właśnie typ BM-57 i średnica tłoczka 17/16 cala o czym było chyba tysiąc razy :mrgreen:

ja kupiłem okazyjnie nówkę tokico za 450 zeta i jestem zadowolony :wink:
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

Tomek89 pisze:
co do pompy, to z z32 tt abs to jest właśnie typ BM-57 i średnica tłoczka 17/16 cala o czym było chyba tysiąc razy :mrgreen:

ja kupiłem okazyjnie nówkę tokico za 450 zeta i jestem zadowolony :wink:
JA ZAPYTALEM GDZIE a nie jaki to model bo to wiem a takze TY to pisales wyzej :wink:

dzieki ze sprawdziles to sie nazywa ekspres :absolute: dla CIEBIE
to trzeba zakladac od skylina tylnie i green stuff
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

odkupiłem od gościa co indywidualnie z USA sprowadził
ale coś mu się zmieniło i sprzedał mi, on kupił jak dolar leżał na glebie.
Jeżeli chcesz kupić orginał to niestety przy obecnym dolarze wyjdzie pod dom ze 600 zł,
zamiennik za 450 jest w intercarsie, ale jak chcesz orginał to tylko tokico albo nabco bo oni nissany wyposarzali.

Jeżeli chcesz ściągać z stanów, to skontaktuj się z użytkownikiem Jano86, bo on na dniach powinien też ściągać dla siebie, więc razem = taniej, a on już ma przetarte szlaki :wink:
Rice is nice
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”