Pytanie o EBC

Wszystko od klocków hamulcowych, tarcz poprzez zaciski i pompy na płynach i przewodach skończywszy

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
7mgte
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 78
Rejestracja: czw 03 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: wa-wa

Witam szukalem tematu odnosnie ebc ,znalazlem kilka ale nie bylo w nich informacji jakie sa mi potrzebne, chodzi mi o tarcze i klocki lepsze niz ogolnie dostepne na rynku, moje obecne to oryginaly nissanowskie, niby nie sa tragiczne ale przy mojej jezdzie nie sa w stanie wytrzymac ze mna dluzej niz 1h, auta uzywam tylko 1 w tygodniu i glównie w nocy, wiec nie jezdze zbyt "płynnie" zawsze jak odstawiam auto do ostygniecia, czuje ze hamulce sa tak gorące ze nawet slina sie nie trzyma, myslalem o tzw standardzie czyli tarcze ebc plus red stuff'y, ale slyszalem ze kiepsko z jakoscia tej firmy, co sądzicie o ebc , byłbym wdzieczny za opinie na ich temat w s14.
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

ja mam ebc turbo groove + redstuff i zaczynaja wychodzic mikropekniecia, fakt ze z hamowaniem nie mialem problemow latajac po serpentynach w gorach
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
7mgte
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 78
Rejestracja: czw 03 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: wa-wa

ale po jakim czasie? I czy według Ciebie opłaca sie wydac 1500pln na te tarcze i klocki?
Kiepuczi
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: wt 28 lip, 2009 20:04
Lokalizacja: Puławy

w podobnych pieniądzach masz tarcze DBA wykonane w technologii TSP ( thermal stability profiling ) z rantem pokrytym termiczna farba by lępiej kontrolować zakres temperatury pracy plus klocki Hawk z mieszanką HP+ .

Produkty te to całkiem inna klasa więc nie porównasz pseudotuningowych EBC do hawka czy tarcz DBA.
Ostatnio zmieniony ndz 06 gru, 2009 17:29 przez Kiepuczi, łącznie zmieniany 1 raz.
Autoryzwany dystrybutor ACT, Exedy Racing, Racelogic, Hawk Perormance, Cometic, Mocal and more..
www.topendpower.pl
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Jezdze na nich jakies 1.5 roku, na poczatku nic nie bylo widac, jakies pol roku temu sie pojawily pekniecia na tarczy, zrobie moze jutro fote i wrzuce, czy warto to nie wiem, nie mam porownania z innymi firmami i ich jakoscia
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
7mgte
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 78
Rejestracja: czw 03 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: wa-wa

ok juz wiem..skusze sie na dba i klocki hawka, w poniedzialek zamówie.. o ebc słyszalem zbyt wiele złych opinii, moze i dobrze hamuja ale nie mam ochoty tracic czasu na "reklamacje"
lukaszDG
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 49
Rejestracja: pt 07 sty, 2005 05:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

ok a co wybrac do tarcz brembo gladkich (300zx)

HAWK HP+,
HAWK HPS
HAWK BLUE
Hawk HT-10
Axxis / Stoptech Ultimate jest napisane ze sa KevlarŸ and ceramic
Axxis/PBR Metal Master
Centric 300ZX Posi-Quiet
FERODO 2500
FERODO 3000
Stoptech 300ZX Street Performance
300ZX NA 93r
SIMLOCK Z NOKI Z ZABEZPIECZENIEM SL3 W 24H
WYSWIETLACZE, DOTYKI, TASMY FLEX,ZLACZA LADOWNIA ,OBUDOWY, UKLADY ELEKTRONICZNE, BOXY SERWISOWE, SERWIS GSM
DIAGNOSTYKA NISSAN INTERFACEM CONSULT
lukaszDG
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 49
Rejestracja: pt 07 sty, 2005 05:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

nikt nie doradzi ?
300ZX NA 93r
SIMLOCK Z NOKI Z ZABEZPIECZENIEM SL3 W 24H
WYSWIETLACZE, DOTYKI, TASMY FLEX,ZLACZA LADOWNIA ,OBUDOWY, UKLADY ELEKTRONICZNE, BOXY SERWISOWE, SERWIS GSM
DIAGNOSTYKA NISSAN INTERFACEM CONSULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”