Ucieka płyn hamulcowy z tylnego cylinderka

Wszystko od klocków hamulcowych, tarcz poprzez zaciski i pompy na płynach i przewodach skończywszy

Moderator: Moderator

laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Powoli mi znikał płyn hamulcowy - kontrolka zapalała się mniej więcej co 2 m-ce.

Znalazłem miejsce wycieku - płyn się sączy z lewego tylnego cylinderka. Z tego co wyczytałem można zacząć od próby wymiany gumek. Czy ktoś wie gdzie można je nabyć?

Mam 240sx S13, a w InterCarsie nie mają nawet do 200sx. Czy te gumki są może takie sama w jakiś innych modelach Nissanów?

Pozdrawiam,
Marcin
240sx s13
Awatar użytkownika
geniula1
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 642
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 21:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Ja szukałem i znalazłem jak znajdziesz coś to daj znać ;). Zmierz średnica tłoczka, tak najprędzej coś dopasujesz.
N/A-LPG KILLER ;)

Japan Auto
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

nie wiem czy w 240sx jest taka sama pompa ABS jak w CA ja u siebie zaślepiłem przy pompie i na razie mam tylko przód
Załączniki
zaslepka
zaslepka
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Podobno przy pozostawieniu hamulców tylko na przedniej osi droga hamowania wcale się bardzo nie wydłuża, ale ja mam przegląd za 2 tyg. więc raczej to nie przejdzie :-)
240sx s13
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

no raczej nie przejdzie chyba że dasz 0,7L :) z hamowaniem nie zauważyłem różnicy w ekstremalnych warunkach które już były :D zaciągam ręczny :D tak mi się zdaje że ABS chyba szybciej reaguje
Ostatnio zmieniony wt 29 cze, 2010 19:23 przez BUGALUS, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”