Tarcze i klocki do s14a - co wybrać?

Wszystko od klocków hamulcowych, tarcz poprzez zaciski i pompy na płynach i przewodach skończywszy

Moderator: Moderator

Banzai

Kończą mi się klocki, a tarcze już raczej też nadają się do wymiany. Co założyć do s14a ze sportowych zamienników zarówno na przód jak i tył? Co polecacie, na czym jeździcie? Tylko proszę nie proponować klocków EBC bo są nędzne aż strach (miałem w innym samochodzie).
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Skoro EBC to nędza to chyba tylko ceramiczne brembo Cie zadowoli :D
Obrazek
Banzai

To może EBC chociaż tarcze robi dobre, bo widziałem że się pojawiły na rynku? Używa ktoś?
Awatar użytkownika
DrRedDevil
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 22 lut, 2004 21:33
Lokalizacja: z R-Sport'u
Kontakt:

Chyba ktoś Ci źle dobrał klocki, skoro EBC to szajs. Ja mam u siebie na przedniej osi cały komplet EBC, tarcze TurboGroove z RedStuff'ami, i jest naprawdę super, bo dopiero po ich założeniu można wykorzystać czterotłoczkowe zaciski, i śmiało powiedzieć, że ma się hamulce. Zdaje się, że Goran trenuje ten sam wariant co ja mam u siebie. A na wiosnę, na tył też wrzucam cały zestaw EBC.
Blow Off Valve
Racing Line: 2m Blow Off Valve #Cosmo2#BigBoy#
Street Line: The SUN Blow Off Valve

www.ProRacingTechnology.com
Banzai

Wcześniej w Civic'u miałem EBC Green z przodu i po 3 ostrych przejazdach odcinka Malinka-Salmopol (Wisła-Szczyrk) klocki się poprostu stopiły... :roll: Po wywaleniu tego crapu założyłem Nisshinbo na dokładnie te same tarcze i okazały się w identycznych warunkach poprostu nie do zabicia przy identycznej efektywności. Dlatego nie chce już więcej klocków EBC.
kansai

Wiele osób poleca Ferodo DS2500. Sam jeżdże na EBC Greenstuff i jak na razie są OK. O greenstuffach ludzie z forum sxoc.com wypowiadają się tak : "Greenstuff are cheap for a reason:- they are made from dog poo." :mrgreen:
Awatar użytkownika
brt
Stały gość
Stały gość
Posty: 319
Rejestracja: śr 20 sie, 2003 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Banzai pisze:Wcześniej w Civic'u miałem EBC Green z przodu i po 3 ostrych przejazdach odcinka Malinka-Salmopol (Wisła-Szczyrk) klocki się poprostu stopiły... :roll: Po wywaleniu tego crapu założyłem Nisshinbo na dokładnie te same tarcze i okazały się w identycznych warunkach poprostu nie do zabicia przy identycznej efektywności. Dlatego nie chce już więcej klocków EBC.

Zgadza sie mogles miec taki problem. Trzeba bylo klocki reklamowac. Kiedys jakos klockow EBC green niesamowicie spadla i auta z tymi klockami przestaly hamowac. Jakies pol roku temu producent zmienil sklad mieszanki klocka i wszsytko wrocilo do normy. Zalozylem juz naprawde duzo klockow EBC i wiem ze teraz jest ok. Do s14 polecam komplet turbogoove + red stuff. Jezeli go zalozysz bedziesz naprade zadowolony. Doktor Goran oraz ja (300zx) mamy taki zestaw u siebie i hamuje sie naprawde rewelacyjnie. Polecam!


Pozdrawiam
TomaRacing
ul. Nadarzynska 51 Piaseczno

S14a drift spec
Banzai

Czytając doświadczenia ludzi na innych forach 200sx'a, wszyscy chwalą właśnie klocki Ferodo DS2500 lub Mintex, a jeśli chodzi o tarcze to Brembo. Jednak w ofertach przedstawicielstw na nasz rynek nigdzie nie moge znaleźć tej do s14a :? .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”