Pedał sprzęgła czasem odskakuje normalnie czasem nie

Wszystko od klocków hamulcowych, tarcz poprzez zaciski i pompy na płynach i przewodach skończywszy

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
OffsprinG_87
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 118
Rejestracja: ndz 20 gru, 2009 12:22
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Dziwne ..... pół roku temu regenerowana pompa sprzęgła ... wczoraj kupiony wysprzeglik układ odpowietrzony przy podłużnicy i na wysprzegliku i ( PUPA ) pedał raz odskakuje normalnie raz odpija tak dziwnie ( później chwilę niż moja noga xD ) raz zostaje w podłodze a raz w połowie i muszę go podnosić .... ale sprzęgło łapie biegi wchodzą normalnie podczas jazdy .... nie mam siły ;) wpadłem na pomysł że może to być wina pedału który się zaciera czy coś bo tam jest na nim pełno smaru ( tylko na nim ) tak jak by poprzedni właściciel dawno dawno tam napaćkał ale po co :O .....

a może pompa źle zregenerowana była ??? i nie odbija tak jak powinna proszę o pomoc jeśli ktoś już miał podobną przypadłość ;) sprzęgło też było wymieniane sezon temu hmmm ....
Obrazek
Obrazek
Szelma
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 11
Rejestracja: ndz 11 paź, 2009 15:17
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

no ja miałem podobnie az w koncu mi został w podłodze ale ja to mam wysprzęglik nieszczelny. ale w czesniej to samo mialem po odpowietrzeniu ze mi z opoznieniem wracał a czasem to nawet go nogą lekko odklejalem ;p a nie ma tam jakiejs sprężynki czy cos takiego, ja to w sumie nie mam wogole czasu zaglądac do siebie narazie bo zarobiony jestem :-/
Awatar użytkownika
OffsprinG_87
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 118
Rejestracja: ndz 20 gru, 2009 12:22
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

To co, że niby źle odpowietrzyłem :D ? jedna osoba pompuje później trzyma a ja popuszczam przy podłużnicy i tak długo aż poleci sam płyn bez bąbelków ;P a później przy wysprzęglniku :D Niech jeszcze ktoś się wypowie :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Ja miałem podobnie, tylko że winny okazał się mechanizm pedału. Metalowy stelaż ze sprężyną. Jest to zgrzewany element i okazało się, że jeden zgrzew na metalu puścił (trochę rdzy tam było) i pedał nie odbijał tak jak powinien. Wyciągnąłem cały stelaż, przewierciłem z dwóch stron na miejscu zgrzewu i spiąłem to śrubą z nakrętką. Do dziś trzyma, aż miło :)
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

jest jeszcze możliwość jednej gumki w pompie sprzęgła było na ten temat już na forum wiec bez problemu znajdziesz. Jeżeli to to zestaw regeneracyjny w IC nie jest drogi.
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

ja mialem z tym wieczny problem :) wymienialem pompe, wysprzeglik, plyn, milion razy odpowietrzane i zawsze cos nie tak bylo.
Raz dzialalo raz nie, przez to skonczylem skrzynie bo w drifcie zmieniajac bieg na 3 nie wysprzeglalo dobrze.
Na ostatnich zawodach mialem juz tego dosc i zamiast plynu hamulcowego wlalem od wspomagania i co ciekawe przez 2 dni upalania nie mialem problemu ze sprzeglem :)
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
JARGUT
Stały gość
Stały gość
Posty: 307
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009 20:59
Lokalizacja: Bochnia małopolska

Sprawdz pompe sprzęgła prwdopodobnie masz wytarty trzpien tłoczący i idzie lekko po skosie i czasem sie przyciera i nie odbija
Sprawdz czy nie widać opiłków w zbiorniczku najlepiej wymątować i sprawdzić w środku
Ja miałem tak tylko jeszcze miałem pękniętą sprężynke w srodku pompy sprzegła
Powodzenia pozdrawiam
Awatar użytkownika
OffsprinG_87
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 118
Rejestracja: ndz 20 gru, 2009 12:22
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Wymieniłem pedał sprzęgła przy okazji podregulowałem :D jeszcze raz odpowietrzyłem :) wymieniłem cały płyn w układzie i wszystko trybi :D I odkryłem że trzeszczy mi łapa od skrzyni jak ją wysprzeglik wciska co to może być ?????
Ostatnio zmieniony ndz 20 lis, 2011 17:28 przez OffsprinG_87, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

hmm, to pewnie łapa od skrzyni :lol:

Jak nie rozbierzesz i nie sprawdzisz to się nie dowiesz.
Awatar użytkownika
OffsprinG_87
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 118
Rejestracja: ndz 20 gru, 2009 12:22
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

erison pisze:hmm, to pewnie łapa od skrzyni :lol:

Jak nie rozbierzesz i nie sprawdzisz to się nie dowiesz.
Czyli trzeba ściągnąć skrzynie ?? kurde .... bo w sumie zdjęcie samej gumy od tej łapy chyba za dużo nie da co ?
Obrazek
Obrazek
JARGUT
Stały gość
Stały gość
Posty: 307
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009 20:59
Lokalizacja: Bochnia małopolska

Możesz sprubować zdjąć tą gume i na trzpien oporowy od tej łapy daj troche smaru jak dasz rade może coś pomorze
Pozdro powodzonka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”