Szorowanie tarcz.

Wszystko od klocków hamulcowych, tarcz poprzez zaciski i pompy na płynach i przewodach skończywszy

Moderator: Moderator

Wiscoo

Witam,

Dziś przy okazji zaglądania w hamulce/amortyzatory, okazało się, że tarcze non stop dotykają tarcz - co uniemożliwia swobodne toczenie się koła - nie wiem, czy to normalne, w każdym razie jest to pierwszy raz, gdy spotykam się z czymś takim. Gdzie może tkwić problem?
Awatar użytkownika
mielnik
Stały gość
Stały gość
Posty: 409
Rejestracja: śr 20 kwie, 2011 17:56
Lokalizacja: Wrocław

tarcze dotykaja tarcz? narysuj mi to ;p
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

no te tylne tarcze dotykaja przednich tarcz 8)
Obrazek
Wiscoo

Klocki dotykają tarcz*

Zmęczenie po całym dniu pracy.:)
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

a co myslales ze jak puscisz pedal hamulca to tloczki cofna sie do konca w zaciskach i bedziesz mial jakies szczeliny miedzy klockami a tarczami ??
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Wiscoo

Myślałem, że tak właśnie będzie.
Awatar użytkownika
SnowBizz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 165
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 21:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jeśli trą na tyle mocno, że nie jesteś w stanie ręką przekręcić koła w powietrzu to pewnie zapieczone tłoczki.
SR13 na ukończeniu
Wiscoo

Jestem w stanie, ale wymaga to więcej energii niż w autach mojej rodziny. Tam, po przekręceniu kołem, zawsze ze dwa obroty wykonywało. Tutaj nic.
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Więc to nie normalne...
Ale widzę że sam znasz odpowiedz :wink: a i tak pytasz zamiast się zorientować co tam jest nie halo...

jeśli na zgaszonym silniku patrzyłeś to serwo przyczyną nie może być.
wiele opcji nie ma.... ściągałeś zaciski żeby chociaż zobaczyć jak tłoczki chodzą? zajmuje to mniej czasu niż włączenie kompa i zalogowanie się na tk... i wiesz od razu..
JARGUT
Stały gość
Stały gość
Posty: 307
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009 20:59
Lokalizacja: Bochnia małopolska

Zdejmij zaciskim sprawdz czy klocki nie zapiekły sie na prowadnicach. Najlepiej wyciąg i przeczyść Sprawdz tłok czy chodzi prawidłowo zaglądni pod gume osłone tłoczka czy nie jest skorodowany jak nie to wcisnij go do środka specialnym przyżądem bąc 2 kluczami na want powinieneś dać rade
Powodzenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”