alternatywa dla hebli tyl do s13 - pytanie o sens

Wszystko od klocków hamulcowych, tarcz poprzez zaciski i pompy na płynach i przewodach skończywszy

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

Witam , znalazlem pozostalosci po brata omedze , sa tam min zaciski dwutloczkowe tylne , i tarczo-bebny . Srednica bebna jest niestety mniejsza o caly centymetr , reszta by pasowala ( dolaczam zdjecie po tuningu w paincie ;) ) Zastanawiam sie czy nie pokombinowac z montazem takiego setupu do s13 , i mam pare pytan .

1. Czy warto zakladac zaciski dwutloczkowe , jesli klocki z zestawu sa mniejsze niz ori ??

2. Czy w zwiazku z tym ze tarcza od omegi moze nie podejsc z racji mniejszej srednicy bebna , to czy warto zakladac zaciski od omegi na oem tarcze ??

3. Moze ma ktos ciekawsza alternatywna propozycje , w podobnym przedziale cenowym ?? bo to grosze wychodza ;)

Nie zwracajcie uwagi na stan tarczy , oczywiscie kupie nowe jesli cos z tego moze wydac . Zaciski tez przeszly by renowacje .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw 21 cze, 2012 22:34 przez artoor200sx, łącznie zmieniany 3 razy.
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Adapter + tokarz + nowe tarcze i pewnie klocki wyjdą drożej niz zestaw p&p od 300zx czy r33 moim zdaniem.
No chyba że lubisz rzeźbić by zaoszczedzić 50zł ;)
kamil 240
Stały gość
Stały gość
Posty: 259
Rejestracja: wt 11 gru, 2007 18:46
Lokalizacja: z grubej rury 2,5cala

a tak z cikawosci ile takie gratki waza?
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

na zlom! :D
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

w omedze ręczny miałeś na bębnie więc w zaciskach nie masz podejścia na linki. no ewentualnie hydrołapka Cię ratuje ;P i ogólnie ręczny w omedze to jedna wielka kaszana :P jeżeli chodzi o ten aspekt ... ;)
Poszukuję...
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

Binio_ pisze:Adapter + tokarz + nowe tarcze i pewnie klocki wyjdą drożej niz zestaw p&p od 300zx czy r33 moim zdaniem.
No chyba że lubisz rzeźbić by zaoszczedzić 50zł ;)
adapter i toczenie we wlasnym zakresie , jedyny koszt to tarcze i klocki :)
kamil 240 pisze:a tak z cikawosci ile takie gratki waza?
kurcze nie wiem , jutro to zwaze i dopisze
Artur1020 pisze:na zlom! :D
z pewnoscia tam trafia jak nic z tego nie bedzie sensu kleic
Saqu pisze:w omedze ręczny miałeś na bębnie więc w zaciskach nie masz podejścia na linki. no ewentualnie hydrołapka Cię ratuje ;P i ogólnie ręczny w omedze to jedna wielka kaszana :P jeżeli chodzi o ten aspekt ... ;)
Tu wlasnie jest najwiekszy problem , bo gdyby srednica bebna byla taka sama jak w ori to juz bym pewnie je montowal , a tak jest zgryz , co z tym robic . Dlatego sa 3 pytania na ktore jeszcze nie otrzymalem odpowiedzi .
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

na pewno ręczny na bębnie nie da tego samego efektu co normalnie na tarczy, ja bym temat odpuścił ;)
Poszukuję...
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

seryjny reczny jest na bebnie , mi wystarcza bo bokami nie latam , tak wiec mi to lotto .

A czy jest sens zakladac te zaciski na seryjne tarcze ??

Skoro juz je mam to moge wykorzystac :)
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”