Klocki s14

Wszystko od klocków hamulcowych, tarcz poprzez zaciski i pompy na płynach i przewodach skończywszy

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

Szukam klockow na przod, nie interesuja mnie jakies sportowe ale zwykle - troszke lepsze od seryjnych (do seryjnych tarcz). Gdzie kupie ? Najlepiej wysyłkowo
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
cziko

icemen kup klocki green stuff podobno rewelka w tym wozie!! a co do poduszek pod silnik których szukales to dzisiaj sprawdzilem i sa identyczne jak w s13 wiec jak chcesz to posiadam na stanie takowe rzeczy!!!

i mam nadzieje ze moge tu z okazji juz takiech tematu pytanko zadac!!dziisaj rozebraBem w mak s14a i zastanawiam sie czy w s14 i s14a sa jakies róznice w wielkosci tarcz czy zacisków????
Awatar użytkownika
Krzysiu
Stały gość
Stały gość
Posty: 294
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 00:16
Lokalizacja: W-wa Ursynow

klocki - takie same ja w 300zx tt

tarcze - powinny byc takie same 280mm (ale inne niz te w s13 [szersze])

wlasnie przerabiam temat hebli :D
[scroll][center]*** ORDYNUSS Team *** member # 000,5/06
Jak ja sie przewrócę, to się za swoje przewrócę
[/center][/scroll]
Obrazek
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

a ile green stufy kosztują ? pewnie grubo :? i kto je sprzedaje ?
chyba kupie ferodo premier 160 zł
nie szaleje autem wiec mi starczą, a jak kiedyś kasy odłoże to odrazu tarcze i klocki porządne kupie

poduszke/i wezme od Ciebie pewnie, tylko muszę ustalić czy to napewno poduchy i czy jedna czy więcej
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Awatar użytkownika
DrRedDevil
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 22 lut, 2004 21:33
Lokalizacja: z R-Sport'u
Kontakt:

Jak EBC, to tylko RedStaff...GreenStaff'y są za słabe do samochodu o masie SX'a.
Blow Off Valve
Racing Line: 2m Blow Off Valve #Cosmo2#BigBoy#
Street Line: The SUN Blow Off Valve

www.ProRacingTechnology.com
Ramzes

Ja u siebie do przodu założyłem Ferrodo (nie pamiętam modelu ale dałek ok 250zł) i jest ok, ale do tyłu założyłem Ferrodo DS2000 (też ok 200zł), zrobiłęm na nich 8000km i cały czas piszczą przy chamowaniu. Sądzę że poprostu okładniny wykonane są z kiepskiego materiału i dlatego piszczą. Moim zdaniem warto troche dołożyć i kupić coś porządniejszego. Szczególnie że idzie lato i jeździ sie z otwartymi szybami, a to piszczenie strasznie wqurwia. Powodzenia.
R!
Bandur

Zgadzam się że Green jest za słaby. Jeśli EBC to Red-y i do tego tarcze turbo groove. Tylko że to spory wydatek. Ale różnica między green a red jest tak mała, że warto kupić te drugie. Reds + Turbo Groovy siedzą w Nissanie Biggiego i podobno nic się nie dzieje. Niestety 200sx ma bardzo kiepskie przednie hamulce w serii. Warto to zmienić bo jest co hamować :wink:
Awatar użytkownika
idh
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 117
Rejestracja: pt 21 maja, 2004 12:06
Lokalizacja: Mannheim

@Cziko: Tarcze i zaciski s14 i s14a sie nie roznia!

@Ramzes: nie wiem jakie Ferodo do S14a kupiles za 200/250 PLN i piszcza. Moze kupiles Ferrodo w podrobce, bo Ferodo do S14 kosztuja 250 EURO i sa to jedne z najlepszych klockow do tego auta. REDstuff sa tez bardzo dobre i nie tak drogie jak Ferodo

IDH
287 KM, 375 Nm przy 0.9 bara na seryjnej turbinie, 1/4 mili 14.17 (Hockenheim - Public race days 2007. Aktualna lista modow - tutaj. Bodykit BOMEX.
Bandur

Pewnie mówisz o Ferrodo wyczynowych. Ja właśnie kupiłem Ferrodo Premium (te najzwyklejsze) do S14a i zaołaciłem po zniżkach okolo 200 zl. Wątpie żeby Intercars miał podróbki Ferrodo.
Awatar użytkownika
idh
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 117
Rejestracja: pt 21 maja, 2004 12:06
Lokalizacja: Mannheim

Mowie o tych o ktorych Ramzes mowi - DS2000.

FERODO

a nie

FERRODO

moze wlasnie na tym polega trick ;)

IDH
287 KM, 375 Nm przy 0.9 bara na seryjnej turbinie, 1/4 mili 14.17 (Hockenheim - Public race days 2007. Aktualna lista modow - tutaj. Bodykit BOMEX.
Bandur

Ja też mówię o Ferodo :)(literówka). Sprawdziłem DS2000. Rzeczywiście są droższe ale i tak nie kosztują 250 Euro tylko 600-700 zł.
Pozdrawiam i dzięki za poprawienie pomyłki
Awatar użytkownika
Maciek VMax
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 19:18
Lokalizacja: Piaseczno okolice

Witam

Tak w celach informacyjnych mogę bardzo polecić klocki TAROX corsa. Drogie jak cholera ale jeszcze lepszych nigdy nie miałem. Podobno lepsze od ferodo "staffów". Świetna skuteczność i dozowalność. Mam je od wczoraj i jeszcze pewnie dobrze się nie ułożyły ale już są super. Zresztą za 169eurasków +vat muszą być.
Awatar użytkownika
Adams
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 161
Rejestracja: śr 21 gru, 2005 13:46
Lokalizacja: Warszawka [Włochy]
Kontakt:

witam,
wlasnie przerabiam temat kupna Ferodo DS do s14a - i tu wlasnie pytanie: czy ktos moze na takich jezdzi i moglby mi podac ich numer katalogowy? Poprosilem o dobranie u dealer'a a oni na to ze dokladnie do S14tki nie maja i ze do 300zxTT lekko roznia sie wymiarem. Z gory dzieki za pomoc!

Pzdr!
Adam
'99 S14a - maszyna do: jarania sprzęgła, plucia ogniem, palenia gumy... jeździć niby też się da :]
Awatar użytkownika
RoFAG
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 80
Rejestracja: pn 24 lip, 2006 23:38
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

chcialbym nabyc redystuffy , ale sie zastanawiam czy to ma sens do seryjnych tarcz w s14a - bo rozumiem ze zakupu JAPONSKICH za 180pln ma sie nijak do REDSTUFF.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”