Hamulce skyline R33 w S13 jakie przewody hamulcowe?

Wszystko od klocków hamulcowych, tarcz poprzez zaciski i pompy na płynach i przewodach skończywszy

Moderator: Moderator

Animal
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:49
Lokalizacja: W?growiec
Kontakt:

Witam

Szykuje się na set ze skyline R33 przod 4 tloczki tarcza 296mm i 2 tloczki tyl 297mm do mojej S13 i pytanie za sto punktów jakie kupic przewody hamulcowe w oplocie? Stricte pod 200sx S13 , S14? czy pod skaja? czy jakies mieszane? Kto ma to za sobą niech poradzi rzuci linkiem itd co tam przypasuje do tego setu :)
PrzeRuSco
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 59
Rejestracja: wt 03 gru, 2013 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Napisz do nich https://www.facebook.com/pizzabrakes/ zrobią Ci takie jak potrzeba i w miarę tanio.
Awatar użytkownika
luk
Stały gość
Stały gość
Posty: 206
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 17:50
Lokalizacja: Węgierska Górka

Jak chcesz pewne zakute przewody teflonowe w oplocie bez dodatkowych skręcanych końcówek to polecam
http://przewody-hamulcowe.pl/60-weze-ha ... m-saej1401
Zakuli mi przewody na poczekaniu, trzeba się z nimi tylko dogadać jakie mają być długie i jakie końcówki
Animal
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:49
Lokalizacja: W?growiec
Kontakt:

Nom właśnie jakie długie i jakie końcówki itd o to się rozchodzi hehe :-)
PrzeRuSco
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 59
Rejestracja: wt 03 gru, 2013 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Moim zdaniem powinieneś sprawdzić jakiej długości masz w s13 zobaczyć czy mniej więcej w tym samym miejscu będą wchodzić w zaciski jakim katem i dobrać końcówki takie żeby pasowały do zacisku. Nie wiem jak było w oryginale w skyline R33 czy takie jak w 300zx czyli dodatkowy sztywny przewód i końcówka męska wkręcana czy tak jak w s14 czyli na bajno. Jeśli tak jak w 300zx to powinieneś dać końcówkę wkręcaną męska najlepiej obrotową bo otwór w zacisku nie jest wykończony na płasko więc banjo nie będzie dobrze przylegać - można ewentualnie pilnikiem wyrównać i wtedy dać banjo. Jeżeli jest tak jak w s14 czyli płasko i było banjo to możesz dać banjo lub końcówkę męska wkręcaną tylko kąt też jest waży żeby przewodu za bardzo nie naginać. Najlepiej załóż zaciski i zobacz jak to wygląda, a potem skontaktuj się z info@pizzabrakes.pl pomogą wszystko dobrac.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3182
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Pamietaj tylko o jednej rzeczy zeby nie zrobic sobie dwoch gwintow sztywnych na przewodzie bo zeby to dokrecic bedziesz musial zacisk sciagac i nim krecic ;)

Dlatego rozwiazanie z banjo na jednym koncu przewodu jest wskazane lub koncowka w ktorej gwint obraca sie niezalznie od przewodu i dopiero przy max dokreceniu sie usztywnia.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Animal
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:49
Lokalizacja: W?growiec
Kontakt:

Oki dzieki wam bardzo w takim razie najlepiej bedzie po prostu juz na zamontowanym zacisku pomierzyc zobaczyc itd chyba ze ktos juz to ma za sobą i poda wymiary jakie koncowki itd albo jaki set gotowy przypasował a jak nie opanujemy przy montazu :)
Awatar użytkownika
luk
Stały gość
Stały gość
Posty: 206
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 17:50
Lokalizacja: Węgierska Górka

szaman pisze:Pamietaj tylko o jednej rzeczy zeby nie zrobic sobie dwoch gwintow sztywnych na przewodzie bo zeby to dokrecic bedziesz musial zacisk sciagac i nim krecic ;)

Dlatego rozwiazanie z banjo na jednym koncu przewodu jest wskazane lub koncowka w ktorej gwint obraca sie niezalznie od przewodu i dopiero przy max dokreceniu sie usztywnia.
Trzeba przewód przykręcić najpierw do zacisku potem do stalowych przewodów, jest tam końcówka z gwintem zew którą można niezależnie kręcić
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3182
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

luk, chyba, ze masz cos wiecej namotane w przewodach, wiec warto zwrocic uwage na wspomniany przeze mnie szczegol ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
luk
Stały gość
Stały gość
Posty: 206
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 17:50
Lokalizacja: Węgierska Górka

szaman, starałem się je zamontować najprościej jak się da
przykręciłem przewód do zacisku, zamontowałem w gnieździe na amorze i w drugim gnieździe na łączeniu
i na końcu skręcone do ori nissanowskich stalowych przewodów
Teraz żeby całkiem zrzucić zacisk trzeba tak jak napisałeś kręcić nim albo odkręcić na łączeniu z przewodami sztywnymi i zdjąć zacisk razem z przewodem elastycznym
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”