S14a przednie zaciski na tył

Wszystko od klocków hamulcowych, tarcz poprzez zaciski i pompy na płynach i przewodach skończywszy

Moderator: Moderator

MaciejRB25
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 1
Rejestracja: sob 09 sty, 2016 18:35
Lokalizacja: Poznań

Witam zastanawiam się nad zmianą hamulcy w s14a na te z 350z, ale mam takie pytanie czy nie dało by rady zamontować przednich na tył (pewnie się da tylko adapter i odpowiednia tarcza żeby ręka działała)? Może ktoś już coś takiego robił?
Nissan 200sx s14a rb25det neo
bigrado
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 20
Rejestracja: śr 15 wrz, 2010 09:34
Lokalizacja: RADO z Nowej Wsi

z tyłu masz cienki żyletki, ile mają mm nowe? bo przednie mają grubość 30mm i pod takie są Twoje zaciski. 2 że również nie ma w nich mechanizmu ręcznego. jak chcesz porządny hamulec na tył to posiadam z 300zx'a z32 twin turbo: 2 tłoczkowe zaciski z WENTYLOWANYMI, grubymi tarcami o większej średnicy (niż masz w serii z tyłu): 297mm które pasują wraz z mechanizmem ręcznego bez przeróbki do s14 i są używane jako big brake kit do driftu itp. to tak zamiast rzeźby z tarczami, ręcznym, adapterami itp... a Twoje 4 tłoczki wystawił bym na allegro albo sprzedał na forum tylko zapoznaj się z regulaminem przed wystawieniem ogłoszenia bo będzie lipa.
Awatar użytkownika
Tofik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 187
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 12:57
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

hmm, zacisk z 300zx ma wbudowany reczny w sobie?? nie slyszalem? a jak nie ma to jak ma pasowac pod reczny z S14?

no chyba ze do kompletu jest tarczobeben i pasuje on p&p na piaste S14
Ostatnio zmieniony pt 29 lip, 2016 09:21 przez Tofik, łącznie zmieniany 1 raz.
Pavel21
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 7
Rejestracja: śr 03 lip, 2013 11:54
Lokalizacja: Warszawa

Chciałbym się was zapytać co jaki czas wymieniacie swoje tarcze hamulcowe? Ja zrobiłem na swoich ok. 40 tys. km. i wyglądają jeszcze całkiem nieźle. Jak u was wygląda sytuacja? Ostatnio czytałem artykuł na iparts http://www.iparts.pl/artykuly/jak-czesto-wymieniac-tarcze-hamulcowe,242.html że niektóre potrafią wytrzymać aż 100 tys. km!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”