Hydrołapa s13 na zaciskach s14

Wszystko od klocków hamulcowych, tarcz poprzez zaciski i pompy na płynach i przewodach skończywszy

Moderator: Moderator

kozii821
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 9
Rejestracja: czw 30 kwie, 2015 10:34
Lokalizacja: Kozienice

Pacjent: 200sx s13 polift
Chcę u siebie w s13 zrobić hydrauliczny ręczny na oddzielnym układzie na bazie zacisków s14, mam parę pytań czy to mi siądzie.
Zostawiam seryjną zwrotnicę i piasty 4x114,3
Tarcze tył z s14, przewiercone na rozstaw 4x114,3
4 zaciski s14 + przewody elastyczne
Ewentualnie w grę wchodzi konwersja piast z 4x114,3 na 5x114,3 i wtedy nie wiercimy tarcz.

Pozostaje kwestia adaptera, żeby założyć 2 zaciski s14'owe na jedną oś w s13,
Czy ktoś takie robi?

Ktoś może już przerabiał taki temat?
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4684
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Temat bezsensowny niestety.
Hebel S14 wcale nie jest lepszy od tego w S13, Adaptera na te zaciski do tej tarczy nikt nie robi i ponoć z seryjną zwrotnicą to się nie zmieści.
Jeśli chcesz tanio to zrób na tym samym obiegu.
Jeśli chcesz dobrze to albo 300zx/skyline tył i drugi zacisk, lub opcja tańsza tarcza i zaciski chyba z alfy czy tam mercedesa, ale tutaj nie pomogę jakie i z czego i od kogo adapter...

Alternatywnie, mam zwrotnice od boriego na tył pod dwa zaciski (obojętnie czy s13 czy s14) i to by siadło z tarczą seryjną i seryjną piastą. A w gratisie lepsza praca zawieszenia przy obniżeniu auta ;)
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

bez sensu wciskać beznadziejny zacisk z s14 na dodatkowy obieg... Jak chcesz kombinować to myśl nad zaciskiem z jakiegoś mietka albo omegi bo są tanie i 2 tłoczkowe....
Poszukuję...
kozii821
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 9
Rejestracja: czw 30 kwie, 2015 10:34
Lokalizacja: Kozienice

Ok.. Wszystko rozumiem, ale nie robię projektu pod grube moce i szerokie opony.
A mam wszystko żeby taki zestaw złożyć, oprócz jak tego zamontować, więc kombinuje w ten sposób.
Jak to będzie działać dam tu znać za jakieś 2-3 tygodnie
mucek6
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 86
Rejestracja: wt 04 cze, 2013 14:53
Lokalizacja: Grabowskie

Ja w s14 mam hydro od Scootera i zwykły zacisk, tylko teraz zmieniłem pompkę z lanosa na pompkę z zbiorniczkiem i blokuje 255 federale przy kazdej prędkości. Jak kupisz zaciski s14-nastkowe za grosze i po taniości zrobisz będzie działać, ale jak masz za nie więcej zapłacić to już lepiej na 2-tłok przejść.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”