Ferodo do S14a

Wszystko od klocków hamulcowych, tarcz poprzez zaciski i pompy na płynach i przewodach skończywszy

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Adams
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 161
Rejestracja: śr 21 gru, 2005 13:46
Lokalizacja: Warszawka [Włochy]
Kontakt:

Witam!

czy ktos z Was jezdzi w S14tce na klockach Ferodo DS?? Chce takie kupic ale w ofercie sa albo do s13tki albo do 300zx. Wiem ze Z32 ma podobno takie same hamulce ale klocki roznia sie nieznacznie wymiarem -> czy mozna je zalozyc? przerabial ktos ten problem??
Z gory dzieki za pomoc!

Pzdr!

Ps. A moze wiecie jeszcze gdzie takie w Wawie najlepiej kupic??
'99 S14a - maszyna do: jarania sprzęgła, plucia ogniem, palenia gumy... jeździć niby też się da :]
Awatar użytkownika
DrRedDevil
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 22 lut, 2004 21:33
Lokalizacja: z R-Sport'u
Kontakt:

300ZX ma o 1mm grubsze klocki, tak przynajmniej jest u EBC (kształt jest ten sam). Jak się kupuje EBC, to na pudełku jest napisane 300ZX i Subaru Impreza, ale nie ma tam podanego 200SX, a mimo to pasują bez najmniejszego problemu.
Blow Off Valve
Racing Line: 2m Blow Off Valve #Cosmo2#BigBoy#
Street Line: The SUN Blow Off Valve

www.ProRacingTechnology.com
suchar
Stały gość
Stały gość
Posty: 202
Rejestracja: pt 03 wrz, 2004 08:42
Lokalizacja: Dąbrówka
Kontakt:

Kup EBC Green Stuff, kosztują na dzień 16.01 około 480 zł komplet w każdym szanujacym się sklepie - model DP 21200
Dla takich zimowo-lightowych zastosowań takie klocki świat i ludzie. Twierdzę, zę beda lepszą opcja niż Ferodo, aczkolwiek idzie za nimi jakość i osiagi, a także i wyższa cena. Red Stuff czyli DP 31200 to wydatek ok. 562 zł. Mówią ludzie, że maja tą wadę, żę trzeba je rozgrzać, żeby dobrze łapały - reasumując - na miasto Green Stuff.
Awatar użytkownika
Adams
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 161
Rejestracja: śr 21 gru, 2005 13:46
Lokalizacja: Warszawka [Włochy]
Kontakt:

qrcze - kazda opinia jest inna co do porownania GreenStuff z DS :) bylo to zreszta juz przerabiane w jednym (przynajmniej) temacie na forum. W GreenStuff'ach podoba mi sie to ze nie brudza felg (tak widocznie jak inne) a co do jakosci to postaram sie sam przekonac - ale chyba jednak zaczne od DS'ow jesli powinny pasowac. Szkoda tylko ze nikt na takich w S14 nie jezdzil :(
btw. wymiar jest ciut inny wg. Lucasa (o 0.1mm :lol: i "obudowa" ma troche inny ksztalt).
'99 S14a - maszyna do: jarania sprzęgła, plucia ogniem, palenia gumy... jeździć niby też się da :]
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

mam ferodo ds w S13 z przodu ... hamulce lapia dobrze ... bylo pare awaryjnych hamowan ... przejezdzilem na nich jakies 25kkm i na oko zostala jeszcze polowa
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

Ja u SIebie przy adaptacji zacisków z S14a zapodałem tarcze jak i klocki dedykowane do 300ZX Turbo od 90 roku w górę - wszystko idealnei do Siebie pasowało, a że klocek jest o 1mm grobszy to jest pocieszające na dłużej starczy :D
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
Awatar użytkownika
Adams
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 161
Rejestracja: śr 21 gru, 2005 13:46
Lokalizacja: Warszawka [Włochy]
Kontakt:

no i właśnie o to mi chodziło :) teraz pozostaje zedrzeć do końca nissanowskie i kupić DS'y! Dzięki!!

Pzdr!
'99 S14a - maszyna do: jarania sprzęgła, plucia ogniem, palenia gumy... jeździć niby też się da :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”