Hamowanie silnikiem na wysokich obrotach

Wszystko od klocków hamulcowych, tarcz poprzez zaciski i pompy na płynach i przewodach skończywszy

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Bodiniusz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 70
Rejestracja: pt 22 sie, 2003 08:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mam pytanie do wszystkich fachowców od Nissanów:

Na ile szkodliwe w naszych silnikach jest hamowanie silnikiem na wysokich obrotach?

Jechałem sobie dziś i wyprzedzałem mając na liczniku 5 tys. obrotów. Po wyprzedzeniu musiałem wytracić prędkość i zacząłem hamować silnikiem. Ale przecież w takiej sytuacji turbina pracuje bardzo szybko (wysokie obroty), a przepustnica jest zamknięta (pedał gazu zdjęty).

Nie mam (jeszcze?) blow-offa. Czy takie hamowanie to porażka?
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

IMO jak masz zamkniętą przepustnicę, to łejstgejt upuszcza nadmiar powietrza...
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: czw 25 wrz, 2003 22:18
Lokalizacja: Dusseldorf | Wrocław
Kontakt:

dr Mike pisze:IMO jak masz zamkniętą przepustnicę, to łejstgejt upuszcza nadmiar powietrza...
... chyba raczej nadmiar spalin...
Obrazek
Anonymous

Chamowanie silnikiem ogólnie nie jest szkodliwe warzne jest a byś nie redukował np z trójki na dwujke mając na liczniku 160 Bo silnik tego psychicznie nie wytrzyma .Najlepiej by bylo redukowac z miedzy gazem to mniejsze obciążenie dla skrzyni i sprzęgła
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

problem z brakiem blow-ofa istnieje tylko w momencie przyspieszania i na samym poczatku chamowania silikiem (w momecie puszczenia gazu) a potem juz jest odciete paliwo do wtryskiwaczy i spaliny nie sa produkowane (w takich ilosciach) wiec nie jest pompowane powietrze.
Przy chamowaniu silnikiem zawor westgate wlasciwie nie bierze udzialu (i sluzy do spalina a nie powietrza jak juz zostalo zaowazone)
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”