Klocki

Wszystko od klocków hamulcowych, tarcz poprzez zaciski i pompy na płynach i przewodach skończywszy

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Jakie klocki hamulcowe polecacie? Interesują mnie takie, które mają najlepszy stosunek jakości do ceny, nie wypisujcie więc wszystkich producentów klocków tuningowych czy sportowych...
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: czw 25 wrz, 2003 22:18
Lokalizacja: Dusseldorf | Wrocław
Kontakt:

Ja kupiłem japońskie NISHIMBO (chyba tak się pisało, czyta się niszimbo :lol: ) cena około 120 myśle że bedą w JC. Klocki spisywały się super, ale najlepiej jak były rozgrzane :D
Obrazek
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Nie kupuj lukasów i innych no namów!
Co do dobrych klocków to EBC gren staff i ferrodo(droższe)
Ja jeszcze nigdy nie miałem takich klocków i zawsze żałóje ze nie moge sobie kupic pożądnych a miałem juz kilka kompletów i myślałem że będzie ok
Najpierw były no name to zrobiłem na nich z 5000 i bałem się wciskać chamulec
potem kupiłem lukasy i spaliłem je odrazu i potem jeździłem na twardych ęglach
później dostałem orginalnie przetłaczane klocki nissan i....też były do dupy a opiłki z tych klocków jak zachamowałem z 200 to sie zapaliły jak sie zatezymałem i poszedł mi ogień z nadkoli SZOK jak to zobaczyłem to odrazu dałem gaz do deski i zgasiłem je poprostu podmuchem powietrza ale zrobiło mi sie ciepło (bynajmniej nie od bezpośredniego ognia) klocki były podejżanie tanie jak na orginały NISSAN bo kosztowały 120zł
Teraz mam nowe tarcze ham i klocki które kupił mikrus ale nie wiem jeszcze co to za firma bo nie przekładałem....

Także jak WAM życie miłe to kupójcie pożądne klocki i tarcze bo i tak hamulce w 200SX są G... warte
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Anonymous

Lukasz pisze:Ja kupiłem japońskie NISHIMBO (chyba tak się pisało, czyta się niszimbo :lol: ) cena około 120 myśle że bedą w JC. Klocki spisywały się super, ale najlepiej jak były rozgrzane :D
a hamowales z 200 i za chwile powtorzyles to jeszcze raz ??

Powiem tak zmienilem tarcze i klocki na EBC i jestem bardzo zadowolony.
Hamowanie z 250 jest bezproblemowe, podczas gdy na seryjnych klockach i 4 tloczkowych zaciskach jakos slabo sobie radzil a za drugim razem juz ze 180 pogialem tarcze a droga hamowania byla 2razy dluzsza.
Nie ma co na hamulcach oszczedzac bo to ci zycie moze uratowac.

Polecam EBC green stuff klocki i jak masz jeszcze 1000zl to kupi i tarcze.
Tomson ma w dobrych cenach takie zestawy :)
Goran220V

shifty pisze:Polecam EBC green stuff klocki i jak masz jeszcze 1000zl to kupi i tarcze.
Tomson ma w dobrych cenach takie zestawy :)
Podpisuje sie pod Shiftym. Z tym, ze ja mam z przodu red stuffy i tarcze turbo groove. I faktycznie widac, ze przy hamowaniu z duzych predkosci one naprawde hamują. Z tym, ze niestety nie jest to tanie. Cen w tej chwili nie pamietam uprzedzajac ewentualne pytanie.
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Zapomniałem jeszcze dodać, że szukam klocków na tył. Tam chyba nie muszą być żylety typu green czy red stuff, nie? Czy się mylę?

W Hipolu mają klocki japońskie Koshiama. W Forti czarne EBC za tę samą cenę. Które są lepsze?
Ramzes

i jaka cena bo też musze wymienić za jakieś 1,5 tyś km.
Ramzes

Z tego co sie wstępnie interesowałem to:
-Lukasy 170zł
-Ferrodo 250 zł
-Delphi 190 zł.

Ivanhoe pisał w innym temacie coś o
-RH 100 zł.

Ile mogą kosztować EBC ???
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Ramzes pisze:Z tego co sie wstępnie interesowałem to:
-Lukasy 170zł
-Ferrodo 250 zł
-Delphi 190 zł.

Ivanhoe pisał w innym temacie coś o
-RH 100 zł.

Ile mogą kosztować EBC ???
Z tego co się dowiadywałem:
na tył:
- Chasse 60 zł
- Remsa 100 zł
- Kashiyama 130 zł
- EBC czarne 130 zł
na przód:
- EBC greenstuff 350 zł
- EBC redstuff 461 zł !!!
Ramzes

Wysłałem maila do firmy ekomor z zapytaniem o klocki. Koleś mi odpisał że potrzebuje wymiary klocka bo w katalogach firm ferrodo i EBC są różnice w wymiarach do jednego modelu. Jak to zmierzyć lub może ktoś zna te wymiary??
Jak hamuje to słychać już czujniki grubości klocka wiec prosze o szybką pomoc.
Czy od tego można zniszczyć tarcze??
tomp

Od tego można bardzo zniszczyć tarcze
Ramzes

tomp pisze:Od tego można bardzo zniszczyć tarcze
Wiem, więc jak najszybciej chce kupić klocki. Dzisiaj w Poznaniu znalazłem Kashijama za 155 PLN. Kupować?? :?
Anonymous

Ramzes pisze:Wysłałem maila do firmy ekomor z zapytaniem o klocki. Koleś mi odpisał że potrzebuje wymiary klocka bo w katalogach firm ferrodo i EBC są różnice w wymiarach do jednego modelu. Jak to zmierzyć lub może ktoś zna te wymiary??
Jak hamuje to słychać już czujniki grubości klocka wiec prosze o szybką pomoc.
Czy od tego można zniszczyć tarcze??

Zkontaktuj sie z nimi www.tomson.com.pl oni mi zamowili i zmienili tarcze oraz klocki.
Z tego co wiem to zacisk jest ten sam co w subaru wrx, z32 iraz innych podobnych japoncach. Wymiary, jakie wymiary ? nikt ich ode mnie nie potrzebowal ;)
Anonymous

Ramzes pisze:
tomp pisze:Od tego można bardzo zniszczyć tarcze
Wiem, więc jak najszybciej chce kupić klocki. Dzisiaj w Poznaniu znalazłem Kashijama za 155 PLN. Kupować?? :?

aha zadaj sobie pytanie czy te klocki maja jeszcze hamowac bo to bezpieczenstwo.
sorry ale nismo ma tandene tarcze w serii i to auto wogle nie hamuje dobrze.
Za tem nie inwestuj w te klocki. Jak nie zamierzasz wymieniac tarcz to bierz duzo lepsze klocki EBC, FERODO, MINTEX , chyba ze smigasz tym autem jak emeryt ;)
Ramzes

Wymieniłem dzisiaj klocki na Ferrodo za 250 PLN.
Zobaczymy jak sie będą spisywały.
Pozdrawiam R!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”