Klocki

Wszystko od klocków hamulcowych, tarcz poprzez zaciski i pompy na płynach i przewodach skończywszy

Moderator: Moderator

Anonymous

I jak się sprawują Ferrodo ponieważ dziś zauważyłem że kończą mi się klocki z przodu stanąłem przed dylematem co wybrać :?
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Ja mam klocki Ferrodo i spisują się znakomicie. Polecam!!
EMWU is dead
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

Ja mam takie pytanie.... Czy wie ktos ile kosztuja nawiercane, nacinane tarcze brembo do naszych 200sx-ów w polsce ?? Gdzie mozna je kupic itd itp??? Ile kosztuja tylne tarcze tak mniej wiecej ??
Ramzes

Daro pisze:I jak się sprawują Ferrodo ponieważ dziś zauważyłem że kończą mi się klocki z przodu stanąłem przed dylematem co wybrać :?
Mam Ferrodo i również polecam. Spisują sie ok.
garfeelt
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: pn 08 sie, 2005 19:00
Lokalizacja: net

Własnie wyjąłem z przednich hamulców s14a shit-klocki marki nissan (w całkiem jeszcze niezłym stanie, tak btw...) i założyłem ferodo DS2500. Do tego wymieniłem płyn hamulcowy na Motula DOT5.1.
Powiem tak - klocki drogie po zbóju (więc koszt płynu nie jest przy tym juz istotny...), ale warto było. Wreszcie coś zaczęło hamować. A na razie przejechane jest na nich jakieś 50 km, więc trudno mówić o porządnym dotarciu klocków.
Tarcze są są seryjne i mam nadzieje, że tak jak zapewniał człowiek od którego kupiłem klocki wytrzymają tak mocne klocki.
Nie wiem na ile w praktyce DS2500 są lepsze od DS Performance (czyli stare DS2000), bo nie miałem przyjemności jeździć na tych drugich, ale na pewno są dużo droższe (~2x) :)
Tak czy tak - polecam.
Awatar użytkownika
Maciek VMax
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 19:18
Lokalizacja: Piaseczno okolice

Ja polecam greenstuffy EBC, mam w kombinacji z tarczami EBC turbogroove i ten zestaw sprawia się rewelacyjnie. Miałem wcześniej jakieś sportowe taroxy na seriach tarczach i hamowały super ale je popaliłem przez zbyt krótkie(czytaj brak) układanie. Do s14 bodajże EBC w okolicach 500PLN a TAROX 600PLN.
GO FAST.... OR GO HOME.
Awatar użytkownika
Raptor
Stały gość
Stały gość
Posty: 233
Rejestracja: ndz 17 lip, 2005 20:56
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Fila. pisze:Ja mam takie pytanie.... Czy wie ktos ile kosztuja nawiercane, nacinane tarcze brembo do naszych 200sx-ów w polsce ?? Gdzie mozna je kupic itd itp??? Ile kosztuja tylne tarcze tak mniej wiecej ??
też sie rozglądam za brembo do s13 ale ciężko znaleść :|
Awatar użytkownika
banan
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: sob 12 mar, 2005 21:56
Lokalizacja: z lasu
Kontakt:

Można wiedzieć jaka cena tych ferrodo ds2500?
Ja tez szukam jakiś tarcz i klocków ale ceny mnie przytłaczaja :(
Na serii nissan wogóle nie hamuje.
garfeelt
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: pn 08 sie, 2005 19:00
Lokalizacja: net

ferodo DS2500 = 700 pln :(
Awatar użytkownika
banan
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: sob 12 mar, 2005 21:56
Lokalizacja: z lasu
Kontakt:

garfeelt pisze:ferodo DS2500 = 700 pln :(
Daj spokój skąd oni biorą te ceny. Przecież to tylko klocki.
Ja kupilem ferrodo premier za 170 zl ale jeszcze ich nie załozyłem podobno są słabe w dym i straszny syf z nich leci.
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

Ja kupilem ferrodo premier za 170 zl ale jeszcze ich nie załozyłem podobno są słabe w dym i straszny syf z nich leci.
eee no ku..a nie ma tragedji przynajmniej nie piszcza,a syf z kazdych leci nie ma cudow (w nortauto czy jakos tak sa po 154pln)
Awatar użytkownika
Maciek VMax
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 19:18
Lokalizacja: Piaseczno okolice

dziubas pisze:
Ja kupilem ferrodo premier za 170 zl ale jeszcze ich nie załozyłem podobno są słabe w dym i straszny syf z nich leci.
eee no ku..a nie ma tragedji przynajmniej nie piszcza,a syf z kazdych leci nie ma cudow (w nortauto czy jakos tak sa po 154pln)
Nie no tu sięnie zgodzę. Miałem jakieś syfy na przodzie i zawsze były czarne fele od pyłu a na EBC prawie wogóle. I wcale nie zmieniłem sposobu jeżdżenia.
GO FAST.... OR GO HOME.
garfeelt
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: pn 08 sie, 2005 19:00
Lokalizacja: net

To prawda, że cena DS2500 jest z kosmosu. Nie tylko w PL zresztą, w UK kosztują o ile pamiętam ~140Ł.
I napisze raz jeszcze - są świetne, nawet na seryjnych tarczach. Daje się wreszcie w miarę precyzyjnie wyczuć pedał, choć jest moment kiedy następuje silniejsze przyłapanie hamulców - nie jest to całkiem płynne. Siła hamowania jest na tyle duża, że daje się tez spokojnie zablokować koła przy większych prędkościach, czego na nissanowskim klocku nie dawało się osiągnąć (opony 225/45/17 ContiSport2).
Nie twierdze, że stosunek jakosc/cena jest tu najlepszy, na pewno Ferodo DS Performace, które są 2x tańsze nie są 2 x gorsze (tylko jak to stwierdzić co to znaczy w tym przypadku 2x........?). Poniewaz parę razy w zyciu, w róznych furach zdarzyło mi się zagotować hamulce, staram się tu nie oszczędzać.

Banan ---> Ferodo Premier to najtańsza i najniższa linia Ferodo, określana jako zamiennik serii, więc być może trudno oczekiwac cudów.

I jeszcze dwie uwagi:
- jeżeli porównuje się klocki firmy A z klockami firmy B, to porównujmy konkretne modele. Prawdopodobnie (pisze 'prawdopodobnie', bo nie testowałem) EBC Greenstuff będa lepsze niż Ferodo Premier. Ale tez prawdopodobnie Ferodo DS2500 będa lepsze niż EBC Greenstuff'y. Jakaś tam zależność cena -jakość jednak istnieje.
- jeżeli piszemy że założylismy klocki firmy X, to piszmy jakie konkretnie. Z wielu postów nie wynika zupełnie jaki jest to konkretnie klocek. To tak jakby się dyskutowało na poziomie 'mam Nissana i jest fajny/nie fajny'... a Micra i 350Z to troche inna bajka, nieprawdaż?

W 'klasyfikacji generalnej' bardziej wierzę w Ferodo niz w EBC, po opowieściach mniej lub bardziej znajomych kierowców rajdowych (podobno np. swego czasu furka oklejona logosami EBC jeździła na... Ferodo :) ). Choc niekoniecznie jest to wiara racjonalna... Ostatecznie nie były to ani EBC ani Ferodo uliczne, tylko wyczynowe. Zresztą nie jestem tu ortodoksem - właśnie na tył zamówiłem sobie Greenstuff'y (Choć zrobiłem to wychodząc z założenia że tam już nie musi byc żyleta, a jednoczesnie chciałem klocek nieco lepszy niz seria).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”