problem z hamulcami

Wszystko od klocków hamulcowych, tarcz poprzez zaciski i pompy na płynach i przewodach skończywszy

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
EnDrIu
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: wt 26 paź, 2004 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Cos mi dzisiaj lekko "kopnelo" w pedal hamulca i od tego momentu pedal zaczal byc "gabczasty", po 5 km zaczal sie pisk z kola jakby tarcie metal o metal, felga zrobila sie goraca...zajme sie tym jutro natomiast chcialbym wiedziec czy jak klocki sie skonczyly mogly byc takie objawy, ze caly czas tarło by o tarcze i pedal robi sie momentalnie jak gąbka??
Jak bede jutro rozbieral hamulce na co zwrocic uwage??
Było: 200sx s13 SR20DET
Jest: 200sx s13 CA18DET

Sprzedam s13
topics20/s-s13-18t-z-gt28rs-vt31839.htm#288454
Awatar użytkownika
pioorek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 66
Rejestracja: wt 13 mar, 2007 23:39
Lokalizacja: piaseczno
Kontakt:

Bardzo możliwe że klocek hamulcowy wypadł Ci z mocowania i teraz trze o tarcze...
Awatar użytkownika
ADAKAR
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 93
Rejestracja: ndz 24 gru, 2006 15:03
Lokalizacja: Wloclawek
Kontakt:

Ja miałem podobne objawy. Tzn. auto przy mocnym depnięciu hamowało bez pisku, delikatnie na małych prędkościach w mieście piszczało jak cholera ......... przypał ;-P

No i pedał hamulca był długi jak cholera. Kupiłem nowe klocki na przednią oś. Wymieniłem i momentalnie wrociło do normy wszystko.

UWAGA!
Klocki ktore wyjałem z autka ... NIE były zjechane do blachy ... 3-4 mm były jeszcze. Niedługo wjade na głębsze oględziny to i tylne okladziny sprawdze.

Pzdr.
Awatar użytkownika
.wildcat.
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 29 maja, 2005 04:58
Lokalizacja: z miasta

EnDrIu pisze:Cos mi dzisiaj lekko "kopnelo" w pedal hamulca i od tego momentu pedal zaczal byc "gabczasty", po 5 km zaczal sie pisk z kola jakby tarcie metal o metal, felga zrobila sie goraca...zajme sie tym jutro natomiast chcialbym wiedziec czy jak klocki sie skonczyly mogly byc takie objawy, ze caly czas tarło by o tarcze i pedal robi sie momentalnie jak gąbka??
Jak bede jutro rozbieral hamulce na co zwrocic uwage??
Takie objawy jak opisujesz miałem, jak mi okładzina się odkleiła od blachy klocka. Jedna z okładzin w końcu wypadła i wtedy miałem "kopnięcie" w pedał. Ponieważ hamowałem blachą to się mocno grzało i słabo hamowało. Także szykuj się, na nowy kpl klocków. U mnie to był tył.
|oo|__|oo|

Wildcat

O=O---O=O
Awatar użytkownika
EnDrIu
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: wt 26 paź, 2004 14:33
Lokalizacja: Warszawa

.wildcat. pisze: Takie objawy jak opisujesz miałem, jak mi okładzina się odkleiła od blachy klocka. Jedna z okładzin w końcu wypadła i wtedy miałem "kopnięcie" w pedał. Ponieważ hamowałem blachą to się mocno grzało i słabo hamowało. Także szykuj się, na nowy kpl klocków. U mnie to był tył.
dokladnie to sie stalo z moimi klockami jak opisales, daje punkt "pomogl" :D
Było: 200sx s13 SR20DET
Jest: 200sx s13 CA18DET

Sprzedam s13
topics20/s-s13-18t-z-gt28rs-vt31839.htm#288454
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”