zegary i ich montaz...

Wszystko co dotyczy dodatkowych zegarów,problemy z działaniem,podłączenie,problemy z montażem.Boost,EGT,AFR,Temp.Wody,Temp.Oleju,Ciśnienie Oleju itp....

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
kubus
Stały gość
Stały gość
Posty: 486
Rejestracja: czw 25 mar, 2004 08:30
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

nawet nie masz pojecia jak bardzo chcial bym miec takie dylematy :P
tylko teraz trzeba sie wziasc do roboty .... zeby na to zarobic
no nic ... spac by sie przydalo
pozdrawiam
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Wykopuję strasznie stary temat bo dla mnie jest w tej chwili na czasie :D

Czy 2 wskaźniki olejowe: temp. i ciśn. lepiej zomontować przez trójnik w miejscu fabrycznego czujnika ciśnienia, czy stosując dokładkę pod filtr oleju?
Podobno jest różnica ale chciałem poznać Wasze zdanie.

P.S. Chcę zachować też fabryczny sensor ciśnienia oleju.
Załączniki
montaz1.JPG
montaz2.JPG
suchar
Stały gość
Stały gość
Posty: 202
Rejestracja: pt 03 wrz, 2004 08:42
Lokalizacja: Dąbrówka
Kontakt:

wkładając podkładkę, nieznacznie zwiększa się pojemnośc układu, a tym samym spada ciśnienie w tymże układzie, ale śmiem twierdzić, że są wartosci na tyle małe, ze można się pokusić o takie rozwiazanie.
Jeśli gadam bzdury, to proszę mnie poprawić.
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Suchar pisze:wkładając podkładkę, nieznacznie zwiększa się pojemnośc układu, a tym samym spada ciśnienie w tymże układzie, ale śmiem twierdzić, że są wartosci na tyle małe, ze można się pokusić o takie rozwiazanie.
Jeśli gadam bzdury, to proszę mnie poprawić.

?????????????????????????????????????????????????????????????????

Dlaczego ma spasc cisnienie w ukladzie ??????????
To jest podkladka zamknieta !!!!!!! Jesli olej by sobie gdzies uciekal to cisnienie rzeczywiscie mogloby spasc !! Te podkladki niesa przeplywowe wiec niemaja zadnego wplywu na wystapienie dodatkowych oporow przeplywu !!!
Cisnienie pozostanie na tym samym poziomie !!!


Doktor napisz lepiej gdzie i za ile znalazles te podkladki !!!
Dzieki !!
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

No więc słyszałem, że lepsza jest pod filtr bo trójnik nieznacznie przekłamuje temperaturę (zaniża).

Gadżety sprzedaje gość z allegro.
Awatar użytkownika
kamil
Stały gość
Stały gość
Posty: 243
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 15:53
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Jeśli chcesz dać ten rozdielaczyk w miejsce oryginalnego czujnika ciśnienia to musisz dorabiać gwint u tokarza, na 99,9% załączone adapterki nie będą pasować.

Czy zaniża temp. oleju na rozdielaczu :lol: nigdy nie miałem nawet 60 stopni :lol:

Mógłbyś wleić link do tego gościa z allegro?
200 SXy są zajefajne... nom czy ktoś śmie zaprzeczyć?? <killer>
Awatar użytkownika
drv
Stały gość
Stały gość
Posty: 208
Rejestracja: ndz 27 lis, 2005 18:01
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

kamil pisze:Mógłbyś wleić link do tego gościa z allegro?
Znalazłem gościa co to sprzedaje ale nie wiem czy to ten sam

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=96149444
200SX RS13 CA18DET T25 + 2 cale przelot
Wywalony ABS
Wywalony środek:)
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Tak, to ten gość. Jutro się z nim spotykam i jeszcze nie wiem, co wybrać (trójnik 25 zł, podkładka 85 zł).
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

ten trójnik będzie miał gwint odpowiedni ? czy ma różne rozmiary ? wypytaj go dokładnie o wszystko ;)
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
pitbull
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 54
Rejestracja: pn 29 lis, 2004 11:56
Lokalizacja: poznan

Ja zakladalem te czujniki autometer czy auto gauge nie pamietam ale na takim samym czworniku jak na foto wyzej. Nie pasowalo bo w czujniku org w bmw jest metryczny gwint a na koncowkach od zegarow calowy. Klopot rozwiazala przejsciowka za 6 zl z zakladu HANSA FLEX i duzo teflonowej tasmy . Jak narazie wszystko bangla.
Awatar użytkownika
drv
Stały gość
Stały gość
Posty: 208
Rejestracja: ndz 27 lis, 2005 18:01
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Na moje oko to widac że ta podkładka pod filtr to bedzie lepsze rozwiązanie tylko czy gwint bedzie pasował.
dr Mike jak się czegoś dowiesz to pisz bo temat interesujący.
200SX RS13 CA18DET T25 + 2 cale przelot
Wywalony ABS
Wywalony środek:)
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

dr. Mike cos juz wiesz dokladniej o tych podkladkach ? kupiles ? zamontowales ? :) bo ciekaw jestem ... chcialem zegarki zamontowac a nie chce do montazu czujnikow palnika uzywac ;)
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Na razie jeszcze nic nie wiem. Gość z allegro mówił, że trójnik się do temp. nie nadaje. Miałem brać podkładkę ale w ostatniej chwili odwołał, bo powiedział, że nie ma w tej chwili pasującej do gwintu w bloku CA18DET. Inny problem to czy zmieszczą się tam czujniki - dosyć ciasno jest u nas w komorze w okolicach filtra. Mam nadzieję, że wejdzie.
Jak będę wiedział więcej, dam znać.

PZDR

[ Dodano: Sob Wrz 02, 06 23:10 ]
Zamontowałem właśnie podkładkę pod filtr. Pasuje bardzo dobrze, latwo się ją montuje ale jest jedno ALE. W CA18DET dookoła jest za mało miejsca, żeby wcisnąć czujnik ciśnienia oleju. Czujnik temperatury mieści się bez problemu ale przydałoby się podłączyć oba wskaźniki pod tę podkładkę. Trzeba więc podłączyć w miejscu fabrycznego czujnika albo dokupić specjalny trójnik i zostawić też ori czujnik.
PZDR
rafus

Trochę odgrzeję temat. Aktualnie też poszukuję takiej podkładki filtra, ale na allegro nic się nie pojawia - pamięta może ktoś ksywkę tego gościa, który sprzedawał w/w podkladkę albo ma jakiś namiar żeby się z nim skontaktować (podany link do aukcji oczywiście już dawno się zdeaktualizował)? Jeśli nie to pozstaje ebay, ale w miarę możliwość wolałbym kupować w polsce.
Awatar użytkownika
Pacek
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 49
Rejestracja: czw 15 lip, 2004 12:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Mysle ze chodzi o tego uzytkownika: Raf_al
self-destruction might be the answer
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dodatkowe zegary”