Auto Gauge INDIGLO - krok po kroku

Wszystko co dotyczy dodatkowych zegarów,problemy z działaniem,podłączenie,problemy z montażem.Boost,EGT,AFR,Temp.Wody,Temp.Oleju,Ciśnienie Oleju itp....

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Dasiek
Redaktor
Redaktor
Posty: 957
Rejestracja: czw 19 mar, 2009 21:38
Lokalizacja: Kraków

ale napisz czego nie rozumiesz ??

Napisalismy jak krok po kroku podlaczyc, ktory kabel do czego.

Wez sobie zegary przed monitor i powoli sobie montuj "na sucho" przed monitorem. Jak rozgryziesz, to bez problemu podlaczysz gaugany w aucie :wink:
Awatar użytkownika
matthew
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 08:53
Lokalizacja: Tczew

dla mnie najbardziej przejrzyście byłoby tak:
przykładowo:

AFR

opis gdzie jaki przewód i foto podpięcia

i następnie kolejny zegar powiedzmy:

BOOST

gdzie najlepiej podpiąć ciśnienie biorąc pod uwagę, że od razu będzie podpinane MBC i ponownie foto podłączenia.

Może jestem wymagający (dla niektórych leniwy :P ) ale w końcu bym się za to porządnie zabrał i założył.
Znając życie jak już założę gaugany i ktoś będzie potrzebował pomocy, to pewnie tak samo będę tłumaczył, że to bardzo proste :wink:
Ostatnio zmieniony pt 17 wrz, 2010 12:43 przez matthew, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dasiek
Redaktor
Redaktor
Posty: 957
Rejestracja: czw 19 mar, 2009 21:38
Lokalizacja: Kraków

Te Twoje gaugany maja czujnik elektroniczny?? Chodzi mi o Boost
Awatar użytkownika
matthew
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 08:53
Lokalizacja: Tczew

nie ma czujnika elektronicznego
Awatar użytkownika
Dasiek
Redaktor
Redaktor
Posty: 957
Rejestracja: czw 19 mar, 2009 21:38
Lokalizacja: Kraków

Instrukcje zrobilem dla temp. oleju. Jest opisane ktory kabel do czego...
kurde i wlasnie widze, ze zrobilem instrukcje dla wersji SMOKE.
Indiglo nie mamy na stanie, ale ogolnie kable laczysz z plusem lub minusem i jeden kablek jest od zegara do czujnika.

Podrzuce instrukcje wieczorem, powinno pomoc
Awatar użytkownika
matthew
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 08:53
Lokalizacja: Tczew

dobra... w końcu chyba ogarnę temat. Jak się da to dajcie tylko fotę, jak afr jest podpięty do sondy.

aaa ... i mam kupione nowe przewody do silnika bo mam niezły burdel. Przydałoby się jeszcze foto, w którym miejscu najlepiej podpiąć MBC i przewód do gaugana tak żeby się to wszystko kupy trzymało.
Dasiek pisze: Kable zasialajace zegar przylotowujemy do kabli od zapalniczki.
W takim przypadku zegary zaświecą się po przekręceniu kluczyka na zapłon? A żeby zaświeciły się przy włączeniu świateł tak jak zegary deski rozdzielczej, w którym miejscu najdogodniej się podpiąć?
Ostatnio zmieniony śr 22 wrz, 2010 21:02 przez matthew, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dasiek
Redaktor
Redaktor
Posty: 957
Rejestracja: czw 19 mar, 2009 21:38
Lokalizacja: Kraków

Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi...
światła w manetce. Pod warunkiem, że wędruje tam 12 V. Raczej tak ale wypada się wpiąć wcześniej z miernikiem (w kryzysowych warunkach z zarowka na 12V).

Jeżeli nie ma tam 12 V, to da się to zrobić poprzez przekaźnik :wink:
Awatar użytkownika
matthew
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 08:53
Lokalizacja: Tczew

wg. instrukcji od czujnika ciś. oleju powinien iść kabel masowy i od sensora. Na tym czujniku też muszę puścić masę?
Obrazek



Odnosząc się do:
Dasiek pisze: Osobiście jeżeli jasność wskaźników na desce jest regulowana poprzez napięcie, to automatycznie, podczas zmniejszania jasności, dodatkowe zegary przestaną działać- za niskie napięcie.

W AG jasność zegara jest zintegrowana z zasilaniem, więc obawiam się, że będzie kicha.
Kable podłączone do zegara G i I to + i -. Z budzika wychodzą również dwa przewody białe z wtyczką. Po podłączeniu wtyczki dalej idą przewody z kostką CZARNY i CZERWONY. To również jest + i -.
Gdyby podłączyć G i I pod zapalniczkę, a wychodzące z wtyczki + i - pod regulację jasności (napięcia) deski rozdzielczej nie rozwiązało by to problemu? Czy może na odwrót - plus i minus z wtyczki do zapalniczki, a G i I do regulacji podświetlenia deski rozdzielczej?

Obrazek


Z tego co sprawdziłem G i I odpowiadają za wartość wskazywaną na zegarze, a + i - z wtyczki wychodzącej z budzika jest podawane podświetlenie, więc nie powinno być problemu z podłączeniem podświetlenia pod regulację jasności deski rozdzielczej (jeśli nie mam racji, niech ktoś mnie poprawi).
Tylko teraz jeszcze pytanie dotyczące czujnika ciś. oleju (1 foto postu), czy muszę od niego też poprowadzić masę?
Ostatnio zmieniony wt 28 wrz, 2010 17:19 przez matthew, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

hmmm
dla chcacego nic trudnego ;)
http://obrazki.elektroda.net/37_1267539543.jpg
znalezione przy pomocy google, mam nadzieje ze bedzie pomocne
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
matthew
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 08:53
Lokalizacja: Tczew

schematy już znam i niestety się nie przydadzą. Przeczytaj mój wcześniejszy post dokladniej :wink:
Chodzi o to, czy da się podłączyć tak zegary (jak przedstawiłem powyżej) pod regulację jasności, żeby wartość na wskaźnikach nie była przekłamywana przez spadek napięcia.
Ostatnio zmieniony wt 28 wrz, 2010 17:48 przez matthew, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
matthew
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 08:53
Lokalizacja: Tczew

Dobra, została jedna kwestia do wyjaśnienia. Z kostki od regulacji jasności podświetlenia tablicy rozdzielczej wychodzi 5 kabli: pomarańczowo-czerwony, niebiesko-czerwony, czarno-czerwony, czerwony i czarny.
Pod które 2 kable podpiąć się przewodami z gauganów, żeby również na nich regulować intensywność podświetlenia?

moderator
matthew sam sprawdzi i da znać :)


Obrazek
Ostatnio zmieniony pn 04 paź, 2010 21:56 przez matthew, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dasiek
Redaktor
Redaktor
Posty: 957
Rejestracja: czw 19 mar, 2009 21:38
Lokalizacja: Kraków

działa czy nie działa :wink: :?:
Awatar użytkownika
matthew
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 08:53
Lokalizacja: Tczew

Najprawdopodobniej dopiero pod koniec tygodnia albo w weekend będę miał czas sprawdzić :? . Jak tylko się dowiem, czy wszystko si zdam relację.
Ostatnio zmieniony sob 09 paź, 2010 12:57 przez matthew, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
matthew
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 08:53
Lokalizacja: Tczew

No to sprawdzone - wszystko działa :). Sprawa z połączeniem wygląda tak:

G i I podłączone pod zapalniczkę, + z wtyczki od zegara do kabla niebiesko-czerwonego przy regulacji jasności, a - do kabla czerwonego z wtyczki regulacji jasności. Jak dla mnie trochę dziwne połączenie ale działa.

Czyli efekt końcowy taki jak chciałem - po przekręceniu kluczyka wartość na zegarach jest wyświetlana, po włączeniu świateł włącza się podświetlanie i jasność można sobie dostosować.
Załączniki
ce9edb30988e1cb7med.jpg
Ostatnio zmieniony sob 09 paź, 2010 12:59 przez matthew, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dasiek
Redaktor
Redaktor
Posty: 957
Rejestracja: czw 19 mar, 2009 21:38
Lokalizacja: Kraków

Czyli jednak sie da, brawo :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dodatkowe zegary”