EGT gdzie zamontowa? ca18det

Wszystko co dotyczy dodatkowych zegarów,problemy z działaniem,podłączenie,problemy z montażem.Boost,EGT,AFR,Temp.Wody,Temp.Oleju,Ciśnienie Oleju itp....

Moderator: Moderator

JARGUT
Stały gość
Stały gość
Posty: 307
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009 20:59
Lokalizacja: Bochnia małopolska

Witam mam pytanie odnośnie czujnika Egt gdzie go zamontować zaraz za turbo czy mozna by go było na początku wydechu ?
I pytanie odnosnie samego czujnika jaki ma jaki ma rozmiar gwintu i skok, z jakiej firmy najlepiej kupić czy Auto Gauge jest ok czy szukac coś innego ??
Pozdrawiam Jarek
Awatar użytkownika
Żołnierz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 64
Rejestracja: pt 16 wrz, 2011 20:18
Lokalizacja: Żory

Czujnik może być założony przed turbo w kolektorze wydechowym. Jeżeli do auta, które jeździ czynnie po torze to warto chyba zainwestować w coś lepszego. Jeżeli dupowóz to Auto gauge powinien się spisać dobrze. Rozmiar gwintu i skok zmierzysz sobie jak już będziesz miał czujnik w ręce.
Ostatnio zmieniony wt 04 paź, 2011 23:39 przez Żołnierz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

czujnik duzo lepiej miec przed turbo bo blizej silnik,
na 3 lub 4 cylindrze albo po zejsciu sie w jeden kanal,

jezeli bys bral EGT z AG to zwroc uwage na termopare, starsza edycja gdzie przewod z niej wychodzil osiowo do gwintu byly slabe i sie ukrecaly dosc szybko,
mniej wiecej tak to wyglada:
Obrazek

nowsza edycja ma juz wyprowadzenie pod katem 90st. i elastyczny przewod zaczyna sie jakos kilka cm od gwintu :)
a tu nowsza wersja ktora juz troche mam i dziala dobrze:
Obrazek
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

Wiedziałem, że skoro nawet ja znam odpowiedź na to pytanie to temat musiał już być wałkowany :mrgreen:
http://turbokillers.com/topics62/montaz-egt-jak-vt3546.htm
poza tym szukajka -> EGT.
Zamykam.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Zablokowany

Wróć do „Dodatkowe zegary”