Temp. oleju

Wszystko co dotyczy dodatkowych zegarów,problemy z działaniem,podłączenie,problemy z montażem.Boost,EGT,AFR,Temp.Wody,Temp.Oleju,Ciśnienie Oleju itp....

Moderator: Moderator

PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Potrzebuję instrukcji jak podłaczało się kable od zwykłego autogałgana smokey.


Jest tak:

czerwony gruby i czarny gruby-zasilanie zegara.

cieńki czerwony i czarny ?

zielony?

pomarańczowy?

Przy czujniku dwa białe jeden w czarnej koszulce drugi w białej?
\

Próbowałem już różnych kombinacji ale nei jestem pewien czy czujnik działa... Więc jak podłaczyć czujnik?
Awatar użytkownika
brales
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 56
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 10:53
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

też miałem identyczny problem ... miałem dwa używane zegary, podobno były sprawne ale nie testowane, dokupiłem do nich czujnik ale po wielu próbach nie udało mi się tego podłączyć tak żeby działało .... nie wiem czy oba zegary są walnięte, czy uszkodził się jakoś czujnik czy to może błąd w podłączeniu, ostatecznie dałem sobie z tym w końcu spokój i tyle.

Tutaj masz temat o tym, może na coś Cie naprowadzi o ile jeszcze go nie widziałeś: topics62/auto-gauge-oil-press-okablowanie-vt18453.htm
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Niby podobnie powinno się podłączac czujnik ciśnienia co temperatury ale jednak nie jest tak do końca. Pamiętam że były jakies różnice jak peirwszy raz oba podłączałem...
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

a te cienkie czarny i czerwony to nie jest przypadkiem połączenie z kolejnymi zegarami? Jak masz w słupku 3 to prąd dajesz do pierwszego i z następnego ciągniesz tymi kabelkami dalej zamiast się bawić z dodatkowym zasilaniem do każdego. Jakoś tak to szło - sprawdź miernikiem czy na nich nie masz przypadkiem +12V, wtedy zostaną Ci tylko zielony i pomarańcz.

Chyba mam gdzieś w Płocku instrukcję od tego (ale nie gwarantuje) - poszukam w poniedziałek/wtorek jak potrzebujesz.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

to skoro tak jest to zostaje kabel pomarańczowy(ten byl niepotrzebny bo go zaizolowąłem) i zielony. Więc do czujnika podłączam zielony i zostaje mi jeden kabel przy czujniku. Podłączyć go do masy ? :?
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

znalazłem instrukcję ale nie od oleju tylko EGT i Ciśn. Paliwa...
Wrzucam skan - może pomoże ;)



Obrazek
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dodatkowe zegary”