afr a stand alone

Wszystko co dotyczy dodatkowych zegarów,problemy z działaniem,podłączenie,problemy z montażem.Boost,EGT,AFR,Temp.Wody,Temp.Oleju,Ciśnienie Oleju itp....

Moderator: Moderator

zab3r5polska
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 9
Rejestracja: pn 05 wrz, 2011 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Witam.
czy jeśli mamy kompa stand alone np aem czy haltech czy inny to czy opróccz sondy szerokopasmowej jest nam potrzebna "seryjna sonda"??? jeśli nie jest potrzebna seria to czy w miejsce serii można zamontować afr , a jeśli seria zostaje na swoim miejscu to gdzię zamontować szerokopasmówkę?? z góry dziękuje za pomoc i złośliwości też:)
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1433
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

Sonda szerokopasmowa zazwyczaj mam możliwość symulacji sondy seryjnej, więc nie ma problemu. Przynajmniej zestawy dobrych firm (AEM, Innovate).
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
zab3r5polska
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 9
Rejestracja: pn 05 wrz, 2011 22:16
Lokalizacja: Warszawa

no właśnie mam aem'a i nie wiem czy wywaliś sonde serie i tam wstawić szerokopasmową. bo nie wiem czy stand alone nie bedzie potrzebna ori sonda.
bo chyba aem jako czujnik i zegar to "samowystarczalny" zestaw.
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1433
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

www.schnitzracing.com/manuals/AEMWBK.pdf
Strona numer 4 (BLUE - serial output)
AEM's Wideband UEGO Controller is available in single and dual-channel modes, and is the most affordable UEGO controller available. The AEM Wideband UEGO controller has a very low current draw, and features both 0-5v calibrated output and 0-1v calibrated output to mimic the factory narrow-band sensor, eliminating the chance of a factory computer issuing a trouble code.
Key Features:

Ideal for use with ANY aftermarket standalone engine managament system
Accurate to 0.1 AFR (Bosch UEGO conditioning)
Available in single- or dual-channel modes
Bosch sensor(s) included
0-5v calibrated output with 0-1v secondary output to eliminate trouble codes
Extruded enclosure features titanium anodizing for enhanced durability
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
Awatar użytkownika
SnowBizz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 165
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 21:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

AFR w miejscu zwykłej sondy może dostawać ostro po dupie i szybko paść od temperatury, dlatego najlepiej zamontować ją gdzieś dalej.
SR13 na ukończeniu
Awatar użytkownika
bybs
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 878
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 21:36
Lokalizacja: Zgierz/Lodz
Kontakt:

kamil dzieki za linka :wink:
teraz wiem dokladnie pod jakim kontem mam wspawac tulejke pod szerokopasmowke u SnowBizziego
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1433
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

Nie ma za co Marku :) Nie chciałem tego zrobić specjalnie ;) ;) ;) to czysty przypadek.
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

bybs pisze:kamil dzieki za linka :wink:
teraz wiem dokladnie pod jakim kontem mam wspawac tulejke pod szerokopasmowke u SnowBizziego
To ciekawe , innovate podaje by montować w pionie lub nie wiecej niż 45' odchyłu na boki...

A Ty Bybsie ogarniaj auto snowa bo trzeba cos poupalać niebawem, za długo to już trwa :lol:
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

ciekawe jak to faktycznie jest z ta pozycja montazu tej sondy.
Szczerze nie przywiazywalem do tego wiekszej wagi nigdy,wspawywalem tujeke tam gdzie bylo prosciej
Awatar użytkownika
SnowBizz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 165
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 21:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Powinna być jak najbardziej w pionie.. Tak na logikę to nie widuję sond lambda ułożonych w poziomie.. Zresztą od początku mówiłem Markowi, że ma być 45 stopni a nie jakieś 10.. 10 to jest minimalny odchył od poziomu :P Zapewne są tam jakieś luźne elementy które nie działają prawidłowo w poziomie lub do góry nogami..

P.S. bybs garnij się za robotę, a nie na forum siedzisz :P
Ostatnio zmieniony pt 25 lis, 2011 20:29 przez SnowBizz, łącznie zmieniany 1 raz.
SR13 na ukończeniu
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

SnowBizz pisze:Powinna być jak najbardziej w pionie.. Tak na logikę to nie widuję sond lambda ułożonych w poziomie.. Zresztą od początku mówiłem Markowi, że ma być 45 stopni a nie jakieś 10.. 10 to jest minimalny odchył od poziomu :P Zapewne są tam jakieś luźne elementy które nie działają prawidłowo w poziomie lub do góry nogami..

P.S. bybs garnij się za robotę, a nie na forum siedzisz :P
to chyba mało samochodow widujesz ;)
dobra polowa wozow ma sondy w poziomie.
moze ktos ma inne wytlumaczenie?
jak dla mnie niewazne jak zamontowana,mierzy dobrze.
Ostatnio zmieniony pt 25 lis, 2011 21:25 przez borimichal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bybs
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 878
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 21:36
Lokalizacja: Zgierz/Lodz
Kontakt:

Dzis mercedes wyjachla z blacharki wiec teraz bedzie juz luzna guma :D :D
W poniedzielek koncze twoja nyse a potem biore sie za sprzeglo w s14
Awatar użytkownika
SnowBizz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 165
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 21:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

No nie każde auto ma AFR żebym aż tyle tych sond widywał..
Chyba, że mówisz o zwykłych lambdach a nie szerokopasmówkach, to wtedy owszem są w różnych pozycjach..

Co do samego montażu sondy w innej pozycji niż te minimum 10 stopni do góry, to chodzi po prostu o wilgoć czy wręcz wodę, która tam się zbiera (kondensacja) i może uszkodzić sondę..
Ostatnio zmieniony sob 26 lis, 2011 15:39 przez SnowBizz, łącznie zmieniany 2 razy.
SR13 na ukończeniu
zab3r5polska
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 9
Rejestracja: pn 05 wrz, 2011 22:16
Lokalizacja: Warszawa

no wszystko niby git ale na dal nie wiem czy seryjna sonda bedzie mi przy takim kompie potrzebna:)
czyli wychodzi na to że jeśli ktoś ma miejsce na wspawanie w pionie to bedzie rewelacja tak?? :roll:
Awatar użytkownika
SnowBizz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 165
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 21:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

1) Odpowiedz na to pytanie już padła. Sondy AFR mają możliwość symulacji zwykłej sondy.. U siebie też ostatnio przechodziłem dylemat czy montować dwie sondy czy tylko AFR + emulacja.. Zostałem przy dwóch ponieważ AFR nie lubi wysokiej temperatury, a jak mniemam w DP chcesz ją wkręcić.

2) Tak AFR najlepiej montować jak najbardziej w pionie.
Ostatnio zmieniony pn 28 lis, 2011 08:05 przez SnowBizz, łącznie zmieniany 1 raz.
SR13 na ukończeniu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dodatkowe zegary”