afr a stand alone

Wszystko co dotyczy dodatkowych zegarów,problemy z działaniem,podłączenie,problemy z montażem.Boost,EGT,AFR,Temp.Wody,Temp.Oleju,Ciśnienie Oleju itp....

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Z PDF-a Bosch LSU 4.2 i 4.7
Obrazek

tak samo podaje Autogauge i AEM

Głownie chodzi o wodę która się skrapla przy uruchomieniu na zimnym silniku.

Inne kąty montażu należy rozpatrywać i testować indywidualnie.
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

montowalem w poziomie(na czasy strojenia) i odczyty byly dobre a z sąda sie nic nie dzialo.
zreszta niewazne czy w pionie czy w poziomie na odczyty to nie powinno miec zadnego wplywu.
Ostatnio zmieniony pn 28 lis, 2011 23:28 przez borimichal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SnowBizz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 165
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 21:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Dokładnie.. jak podłączasz sondę AFR tylko na czas strojenie, to przecież nie zbierze Ci się tam woda :) Natomiast przy montażu na stałe a o takim tu mowa, trzeba by umieszczać sondę jak najbardziej w pionie.
SR13 na ukończeniu
zab3r5polska
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 9
Rejestracja: pn 05 wrz, 2011 22:16
Lokalizacja: Warszawa

zamontuje ją w pionie po środu auta bo tam w seryjnym wydechu było " miejśce na tłumik środkowy" a teraz go nie ma i chyba nie będe ciągnął kabla znowu do przedniej grodzi tylko przepustem wyjde przez podłogę i chyba będzie ok
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

przez okienko od lewarka zmiany biegów da radę tylko trzeba przypiąć opaskami i montować w taki sposób aby się nic nie przecierało.
Awatar użytkownika
brales
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 56
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 10:53
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Panowie, mam jeszcze pytanko co do samego miejsca montażu: piszecie że nie powinno się montować za blisko bo szybko padnie sonda, z drugiej strony czytałem gdzieś na forum, że nie powinno się też montować sondy zbyt daleko, ponieważ do optymalnej pracy wymagana jest jakaś tam temperatura, która może być nie osiągana jeśli miejsce montażu będzie zbyt daleko. Było też info o jakimś samoczyszczeniu się sondy na takiej samej zasadzie, czyli im dalej/zimniej tym gorzej. Więc teraz pytanie jaka jest optymalne odległość od silnika i temperatura pracy sondy ?
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Sondy mają własne podgrzewanie więc znika Ci ten problem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dodatkowe zegary”