EGT czy AFR co kupić

Wszystko co dotyczy dodatkowych zegarów,problemy z działaniem,podłączenie,problemy z montażem.Boost,EGT,AFR,Temp.Wody,Temp.Oleju,Ciśnienie Oleju itp....

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
OffsprinG_87
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 118
Rejestracja: ndz 20 gru, 2009 12:22
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Mam kasę na jeden z tych zegarów i nie wiem który kupić afr czy egt ? wydaje mi się, że egt jest bardziej przydatny co sądzicie ?

http://allegro.pl/wskaznik-zegar-stri-r ... 67764.html

czy ?

http://allegro.pl/szerokopasmowy-afr-ws ... 75873.html
Obrazek
Obrazek
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

mi egt nic nie pokazalo przy dwukrotnym upaleniu tloka, w CA i RB
Ja bym bral afr, podobno da sie to podlaczyc zeby logowalo na lapku, ktos to chyba dawno temu podpinal do ecumastera
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

ja bym kupil egt :wink:
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

tak jak mówi BannOff Bierz AFR.. Jak na obojętnie którym tłoku np zabraknie paliwa to będzie już coś widać.
EGT wkręcasz w jedną z 4 rurek kolektora więc jak będziesz miał w 4 to jak na 1 tłoku będzie za ubogo... przy odrobinie pecha dowiesz się dopiero jak tłok popłynie..

No i szerokopasmówkę możesz podłączyć pod komp, przyda się przy strojeniu itd...
Ostatnio zmieniony wt 24 sty, 2012 20:14 przez Bast, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MEFisto087
Redaktor
Redaktor
Posty: 4107
Rejestracja: pt 08 paź, 2010 12:29
Lokalizacja: WM_____

jak z czteropasmówką to popieram kolegów :D afr bardziej się przyda
Sucz 200sx S13
Pickup D22
Parch Patrol Y60<= Sprzedany
Opinie w dziale Giełda
Obrazek
"If it isn’t broken, don’t fix it"
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

pytanie pod co chcesz ten wskaźnik afr podpiac... (jakby co mam na sprzedaz) i osobiscie zdemontowalem i zakupiłem szerokopasmowke
Ostatnio zmieniony śr 25 sty, 2012 00:06 przez domino, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ban0ff pisze:mi egt nic nie pokazalo przy dwukrotnym upaleniu tloka, w CA i RB
Ja bym bral afr, podobno da sie to podlaczyc zeby logowalo na lapku, ktos to chyba dawno temu podpinal do ecumastera
A jak na jednym tłoku będzie Ci lało paliwem więcej lub sie zblokuje wtrysk to co Ci da AFR skoro to pomiar współdzielony ze wszystkich ? ;)

EGT równiez mozna zamontować iż bedzie widział jednocześnie ze wszystkich kanałów tak więc ja bym zdecydowanie polecił EGT , zwłaszcza iż mozesz lecieć butem do odcięcia kolejne biegi , afr bedzie pokazywał wszystko OK a egt wzrośnie i stopi Ci tłoki i nie bedziesz nic wiedział nawet o co kaman...
Sprawdzone w kilku przypadkach iż egt bardziej moze ochronić od jakiegos głupiego failu ( przestawiony zapłon etc )

Afr dopiero jak juz bedziesz mial egt i grubsze mody lub bedziesz sam sie bawił w strojenia auta i przyda Ci sie to do jazdy


PS.Nie zabił bym kutego tłoka za pierwszym razem jak by dzialało mi wskazanie egt.... afr był ok
Ostatnio zmieniony śr 25 sty, 2012 00:38 przez Binio_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
OffsprinG_87
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 118
Rejestracja: ndz 20 gru, 2009 12:22
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Widzę, że zdania są podzielone jednym słowem najlepiej mieć oba zegary ;) na chwilę obecną jestem za Egt i montaż sondy tak żeby łapała ze wszystkich garów. A z czasem kupie afr :)
Obrazek
Obrazek
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

jak dasz na wszystkie gary to tym bardziej nic nie wyczaisz, najlepsza opcja jest po jednej termoparze na kazdy gar, ew daje sie na ten ktory dostaje najwiecej powietrza czyli w CA 4ty cylinder.
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dodatkowe zegary”