Turbo Timer - problem?

Wszystko co dotyczy dodatkowych zegarów,problemy z działaniem,podłączenie,problemy z montażem.Boost,EGT,AFR,Temp.Wody,Temp.Oleju,Ciśnienie Oleju itp....

Moderator: Moderator

Jaco46vr
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: wt 17 maja, 2011 18:34
Lokalizacja: Giżycko

mam pytanko do ludzi co sie znaja:) w swoiej furze mam turbo timer Greedy nigdy nie posiadalem samochodu z turbo:) dlatego moje pytanie brzmi: zastanawia mnie ten zegarek wiem do czego sluzy i wogole, chodzi o to ze jak jade sobie normalnie przepisowo to wartosc zegarka rosnie, caly czas sie nabijaja sekundy a potem minuty a robie dystans 15 km i dochodzi do 4 minut przy jezdzie przepisowej 50KMH jak smigam bardziej hardkorowo to jest to samo tylko o kilka minut dluzej np 5 minut do wylaczenia silnika czy to jest normalne ze mi przy spokojnej jezdzie nalicza do 4 minut ?? czy powinno byc jak juz zagrzeje turbine to wtedy powinno naliczac, mniej wiecej tyle zeby zgasic silnik szukalem wszedzie o tym zegarku i nic konkretego nie znalazlem:(( jedynie gdzies w necie pisalo ze ktos najwiecej nabil 3,5 minuty przy ostrej jezdzie WTF? jeszcze jeden przypadek jak kiedys lecialem w trase 100km to mi na zegarku pokazalo 10minut!!! i pewnie by mi naliczalo dalej ale na zegarku jest tylko do 10 min z gory dzieki wszystkim za odpowiedz:))

zegarek to Turbo Timer Greddy Full Auto Timer

jezeli mial ktos podobny problem i opisal go na forum to prosze mnie przekierowac (bo ja osobiscie niec nie znalalzlem)
Ostatnio zmieniony ndz 26 lut, 2012 12:45 przez Jaco46vr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nie sugeruj się za bardzo tym Turbo timer bo to jest tyko zabawka a sam powinieneś wiedzieć jak jeździłeś i wyczuć kiedy temp. turbiny spadnie na tyle aby można było wyłączyć furę.

Jak dla mnie to turbo timer można mieć w dieslu a nie w benzynie.
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

ja zawsze ostatni odcinek jade na spokojnie i jeszcze czekam 2 minuty. po dluzszej trasie autobahnem czekam do 4 minut, ale to wynika z tego, ze nie mam na nowe turbo.

dla mnie serwisowe "let it idle for a few minutes" to raczej czas ponizej 10 minut :mrgreen:
Ostatnio zmieniony ndz 26 lut, 2012 13:46 przez kolosezw, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Jaco46vr
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: wt 17 maja, 2011 18:34
Lokalizacja: Giżycko

dzieki wielkie za odpowiedzi jednak musze miec jakies problemy z TT i chyba wywale ten zegarek lub zobacze bo moze byc cos zle podlaczone przez poprzedniego wlasciciela 8)
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

lepiej wylacz funkcje automatycznego naliczania czasu i ustaw sobie czas manualnie taki jaki cie interesuje i po klopocie
Obrazek
be4ka
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: ndz 05 lut, 2012 10:54
Lokalizacja: Limanowa-Belfast

podlącze sie do tematu, dzis spec próbował podłączyc turbo timer do mojego nissana i okazało sie ze "gryzie" sie z alarmem tj kiedy wyciągnie kluczyk i zamknie samochód kluczem to wszystko jest oki ale kiedy zamknie samochód używajac plota od alarmu timer wyłacza sie od razu, alarm to hornet cat 1. jakies pomysly jak to ugryzc?
Awatar użytkownika
mielnik
Stały gość
Stały gość
Posty: 409
Rejestracja: śr 20 kwie, 2011 17:56
Lokalizacja: Wrocław

be4ka pisze:podlącze sie do tematu, dzis spec próbował podłączyc turbo timer do mojego nissana i okazało sie ze "gryzie" sie z alarmem tj kiedy wyciągnie kluczyk i zamknie samochód kluczem to wszystko jest oki ale kiedy zamknie samochód używajac plota od alarmu timer wyłacza sie od razu, alarm to hornet cat 1. jakies pomysly jak to ugryzc?
u mnie to samo, tylko ze nie da sie zamknac auta z pilota. Ja po prsotu zamykam kluczykiem i juz :P
be4ka
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: ndz 05 lut, 2012 10:54
Lokalizacja: Limanowa-Belfast

czy da sie połaczyc jedno i drugie?
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

po prostu wyrzuć te śmieszne odcięcie (zapłonu czy tam pompy) jakie masz pewnie założone z alarmem... powinno być po problemie :wink: inaczej tego nie obejdziesz a te odcięcie i tak nic nie daje bo każdy złodziej i tak znajdzie je w 5 minut :D
Ostatnio zmieniony pt 23 mar, 2012 21:00 przez Bast, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dodatkowe zegary”