Projekt własnego wskaźnika

Wszystko co dotyczy dodatkowych zegarów,problemy z działaniem,podłączenie,problemy z montażem.Boost,EGT,AFR,Temp.Wody,Temp.Oleju,Ciśnienie Oleju itp....

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

no gratki ;) ciekawe jak to będzie pracować w wersji ostatecznej ;)
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Quaki
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 17
Rejestracja: sob 02 gru, 2006 21:18
Kontakt:

Witam
widzę ze prace nad zegarem idą do przodu (i pewnie tak jak u mnie autor ma zawsze zbyt mało czasu :) ) to ja tez się pochwale moimi postępami
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aw96dspwSCU[/youtube]
Filmik przedstawia prace nad wskaźnikiem który wykorzystuje nawigacje samochodowa jak ekran do wyświetlania wartości przekazanych przez jednostkę pomiarowa przy użyciu Bluetooth (na filmiku widać tylko trzy wartości gdyż robiony był tak naprawdę test stabilności połączenia BT a przekazywane były wartości z przetwornika ADC do którego nie był podłączony żaden czujnik wiec są one praktycznie losowe) W tle widać jednostkę pomiarową na której LCD widać co mamy zamiar przesłać chodziło tez o stwierdzenie ewentualnych błędów w transmisji (zestaw nowych pomiarów co 0,7 sekundy) Program może także zapisywać wszystkie pomiary na karcie SD do 8GB w formacie umożliwiającym dalsza obróbkę na przykład tworzenie wykresów w open office (teraz testuje opcje z możliwością zapisywania obrotów silnika jako jednego z parametrów) .Na początek navi będzie tylko wskaźnikiem następnie zostanie opracowana wersja z możliwością rozbudowy systemu o inne elementy typu EBC itp Dla drugiej wersji Navi będzie służyć nie tylko jako wskaźnik wartości przekazywanych z czujników ale też jako urządzenie wejściowe czyli wszystkie parametry ustawiamy na navi ona przekazuje do jednostki centralnej po BT dopiero jednostka centralna przekazuje wprowadzone wartości do poszczególnych elementów przez siec RS485 ale to pewnie potrwa z uwagi na braki w czasie :(
Pozdrawiam
Quaki
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 17
Rejestracja: sob 02 gru, 2006 21:18
Kontakt:

Z góry przepraszam ze post pod postem ale jako że trochę czasu minęło od ostatniego wpisu i żeby nikt nie myślał ze temat umarł oto postępy a akurat w moim przypadku są dość znaczące. Tak oto wygląda nowe wcielenie mojego wskaźnika (przyznam się ze sugerowałem się trochę designem wskaźników z GTR-a :) )

Obrazek Obrazek Obrazek

Trochę technologicznego bełkotu na ten temat.
- Tablet Goclever R76.2 rozdzielczość ekranu 1024x552 Android 4.1 Jellybean (wcześniej testowałem tez na Goclever A93 z androidem 4.0 z tym że musiałem lekko zmodyfikować Androida a do tego potrzebny był Root na R76.2 poszło od razu bez modyfikacji)
- Połączenie z tabletem poprzez USB (jest tez wersja programu ktora może łączyć się poprzez Bluetooth ale, że w tym tablecie nie ma BT dlatego powstała wersja na USB )
- Moduł zbierania danych z czujników zrealizowane tak jak poprzednio na mikrokontrolerze Atmega8 (na razie całość podpięta bez czujników do płytki testowej dla sprawdzenia przesyłanych danych i stabilności całego urządzenia dlatego dane widoczne na screenach nie maja nic wspólnego z rzeczywistością ) projekt modułu zbierania danych wykorzystam z wcześniejszego urządzenia z lekkimi zmianami oczywiście.
- Srebrne pudelkom widoczne na zdjęciu to docelowe opakowanie dla modułu zbierającego dane (każda płytka będzie przystosowana zarówno do przekazywania danych przez USB jak i przez BT w zależności od podpiętego modułu komunikacyjnego)
- na zdjęciu widać moduł komunikacyjny USB oparty o układ scalony FTDI
Teraz troche o samym programie
wskaźników jest 8 można na nich wyświetlić dowolna mierzona wartość (na screenach widać 4 wskaźniki EGT po wykorzystaniu innego przetwornika możliwe będzie zrobienie jednego wskaźnika z 1 do 12 sond EGT pokazujący wartość temperatury i numer kanału największa temperaturą na dole w okienku )
U dołu wskaźnika jest cyfrowe okienko wskazujące obecna wartość dla danego wskaźnika
Klikając w tarcze wskaźnika przechodzimy do ekranu gdzie mamy zapisane najwyższe wartości jakie osiągnęły poszczególne wskaźniki od czasu ostatniego reseteu wartości (wyłączenie programu nie kasuje tych wartości ) można wykonać reset poszczególnych wartości z poziomu tego okna . klikając w cześć zegara gdzie jest okienko cyfrowe przechodzimy do okna gdzie można wpisać wartości alarmów dla poszczególnych wartości mierzonych ( te wartości także sa zapisywane i wyłączenie programu ich nie wykasowuje )
Jako ze program komunikuje się z modułem zbierania danych w obie strony to w chce rozwinąć możliwości tego urządzenia do sterowanie innymi modułami podpiętymi pod moduł zbierania danych przez połączenie rs485 będą to na pewno w moim przypadku progresywny sterownik do instalacji podtlenku azotu i dość rozbudowany boost controller.
Jeśli macie jakieś pytania, wątpliwości lub propozycje chętnie posłucham i postaram się odpowiedzieć jeśli będę umiał. :)
Ostatnio zmieniony ndz 28 kwie, 2013 18:57 przez Quaki, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dodatkowe zegary”