Wskazania wskaźników - temperatura wody/oleju

Wszystko co dotyczy dodatkowych zegarów,problemy z działaniem,podłączenie,problemy z montażem.Boost,EGT,AFR,Temp.Wody,Temp.Oleju,Ciśnienie Oleju itp....

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Litwinow
Stały gość
Stały gość
Posty: 434
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Szukam info jakie wartości powinny mi pokazywać zegary od temperatury wody i oleju.
Czujniki: oleju w podkładce pod filtr, od wody w adapterze na wężu, który doprowadza gorącą wodę do górnego wejścia w chłodnicy.

Tu przy ok 2 stopniach na zewnątrz i spokojnej miejskiej jeździe - 65 stopni woda i olej?!
Gdy było ok 10 stopni, ok. 75 stopni woda i olej?!
Obrazek


Przy dynamiczniejszej jeździe woda -> na zegarze 80 stopni, dotykam węża w którym zamontowany jest czujnik i czuć, że woda się gotuje.

Zrobiłem więc dwukrotnie test. Zagotowałem wodę dość długo, wlałem do termosu. Pobiegłem do auta, wsadziłem czujnik temperatury do wody i wyszło 85 do 90 stopni.
Obrazek


Jakieś rady? Nie chce wierzyć, że woda w 2 minuty mi tak stygnie w termosie.
Jak mogę to przetestować inaczej(wszystkie kable mam pochowane w kokpicie).
Sam nie wiem co powinienem? zareklamować, czujnik czy zegar.

I do cholery, czy temperatura wody i oleju ma być taka sama?[/list]
Obrazek
Awatar użytkownika
Żołnierz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 64
Rejestracja: pt 16 wrz, 2011 20:18
Lokalizacja: Żory

Spróbuj wymienić termostat...
Awatar użytkownika
Litwinow
Stały gość
Stały gość
Posty: 434
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Rozumiem, że sugerujesz, że termostat jest zblokowany/otwarty, a silnik się nie dogrzewa.

A co z tym "na zegarze 80 stopni, dotykam węża w którym zamontowany jest czujnik i czuć, że woda się gotuje."
To norma, bo nie fizyczny jestem?
Obrazek
Awatar użytkownika
Żołnierz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 64
Rejestracja: pt 16 wrz, 2011 20:18
Lokalizacja: Żory

Przede wszystkim polecam płyn zamiast wody...
A jak Ty to czujesz, że woda się gotuje?
Awatar użytkownika
Litwinow
Stały gość
Stały gość
Posty: 434
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Żołnierz pisze:Przede wszystkim polecam płyn zamiast wody...
A jak Ty to czujesz, że woda się gotuje?
Odruchowo napisałem woda, zalane jest borygo.
Wyłączyłem silnik, złapałem dłonią za gumowy przewód dochodzący do chłodnicy i czuć jak się gotuje, "bulgocze" - nie wiem jak to prościej napisać :)
Ostatnio zmieniony czw 15 mar, 2012 22:57 przez Litwinow, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

polecam kupic termometr do piekarnika i sprawdzic nim temp, moze czujnik zegarow walniety
oczywiscie zweryfikowac jego wskazania jak to juz robiles spr. temp. gotujacej sie wody
http://allegro.pl/termometr-do-pieczeni ... 13928.html
Obrazek
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

siema mam pytanie.

Jaka jest bezpieczna maksymalna temperatura oleju w silniku? bo mam świeżo zamontowany czujnik i dzisiaj jak troche sie pobawiłem na placu to w kilka minut z 75 robiło sie 100 stopni... przy ilu najlepiej ustawić warning ? ja narazie mam tak przy ok 97 stopni
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
Scratch
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 186
Rejestracja: śr 21 paź, 2009 14:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

120* C dla oleju
s13 SR20DET
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

juz przy 115 olej traci właściwości smarne
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

ja przy max 110 odpuszczam chcoiaż dobre oleje ponoć nawet 140 ogarniaja... ale to w idealnych warynkach, a olej moze byc zalany wacha, moize być kiepska pompa itd
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

panowie z bestmotoring upalają auta do 140'C temp. oleju, ale to za grubo już chyba troche na zmęczone życiem nissany ;)
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

Ale pewnie maja tez inne oleje
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
MiniMi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 521
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 19:45
Lokalizacja: Tychy/stryszawa
Kontakt:

A jaka będzie najlepsza temperatura dla wody?? Mam elektryczne wiatraki i muszę je sam włączać, a nie wiem jaka jest optymalna temp (przy zwykłej jeździe...)
Pieniądze można zainwestować, albo przepierdzielić. Można też zainwestować w nissana- czyli przepierdzielić.
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

MiniMi pisze:A jaka będzie najlepsza temperatura dla wody?? Mam elektryczne wiatraki i muszę je sam włączać, a nie wiem jaka jest optymalna temp (przy zwykłej jeździe...)
niezle.

przypomnial mi sie jakis polski film:

jedzie gosciu ciezarowka w deszczu, nie dzialaja mu wycieraczki. w kabinie siedzi tez kolega.
nagle kierowca krzyczy: ZENEK, WYCIERAJ!!!
Zenek otwiera drzwi kabiny w trakcie jazdy, i przypuszcza atak szmata na przednia szybe...

czy to na pewno film...


powracajac do tematu - kup sobie lepiej kontroler... bo mozesz nie zdazyc z wlaczeniem wiatrakow
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
MiniMi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 521
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 19:45
Lokalizacja: Tychy/stryszawa
Kontakt:

mam wskaźniki więc na pewno zdążę :) Chodzi mi o to na ile ustawić sobie warninga
Ostatnio zmieniony sob 07 kwie, 2012 16:55 przez MiniMi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pieniądze można zainwestować, albo przepierdzielić. Można też zainwestować w nissana- czyli przepierdzielić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dodatkowe zegary”