Przewody czujnikow

Wszystko co dotyczy dodatkowych zegarów,problemy z działaniem,podłączenie,problemy z montażem.Boost,EGT,AFR,Temp.Wody,Temp.Oleju,Ciśnienie Oleju itp....

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

1. puszczalem wczoraj przewody od czujnikow (egt,cisnienie oleju,boost) przewody poszly przez otwor na linke od maski lecz.... idzie tamtedy przewo + do wzmacniacza.... nie bedzie on zaklocal nic?

2. przewod od sondy egt jest w tym oplocie stalowym, puszczac go tak jak jest czy czym ten stalowy oplot owinac? bede mial go ciut za duzo obciac czy go ciut zwinac? nie przeszkodzi t w niczym?

3. no i znane juz ale wkoncu nie wiem dokladnie czy przewo od czujnika cisnienia oleju moge lutowac? tzn przedluzyc bo bedize za krotki??? jezeli nie lutowac to jak inaczej?
ten chyba mozna lutowac bo on ta wysyla sygna czy cos. egt nie mozna lutowac. dobrze to kojarze?
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

kabelki możesz puścić przez dziurkę która jest zaślepiona tam gdzie pasażer ma nogi lub trochę wyżej są dziurki do klimy :D z pod maski wszystkie owe dziurki dokładnie widać :)
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

od termopary kabelkow nie skracaj i nie sciagaj tego oplotu.
Kabel + nie zakloci sygnalu.

od cisnienia oleju kabelek mozesz przedluzyc.
Nie przedluzamy i nie skracamy czujnikow od temperatury oleju/wody/termopary
Ostatnio zmieniony śr 31 paź, 2012 20:04 przez borimichal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

BUGALUS pisze:kabelki możesz puścić przez dziurkę która jest zaślepiona tam gdzie pasażer ma nogi lub trochę wyżej są dziurki do klimy :D z pod maski wszystkie owe dziurki dokładnie widać :)

po co? i tak wyjdzie mi ta sama dlugosc drogi do czujnika........zegary i tak mam w slupku wiec i tak mi to nic nie da.

borimichal pisze:od termopary kabelkow nie skracaj i nie sciagaj tego oplotu.
Kabel + nie zakloci sygnalu.

od cisnienia oleju kabelek mozesz przedluzyc.
Nie przedluzamy i nie skracamy czujnikow od temperatury oleju/wody/termopary




dzieki bori ;)
Ostatnio zmieniony śr 31 paź, 2012 22:59 przez Artur1020, łącznie zmieniany 2 razy.
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Bori mam pytanko. to jak ten przewod w oplocie jest za dlugi to co z nim zrobic? puscic go gdzies "dokola" zeby nie byl skrecony/zwiniety? mam na mysli takie zwiniecie? http://www.thermoval.pl/uploads/images/ ... %20300.jpg



no i czym polaczyc przewody od czujnika (sztywne) z tymi od zegarow? kostkami elektrycznimi? czy jak?
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
OLO s13
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 58
Rejestracja: pn 25 lis, 2013 19:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Mam wskazówkę z uciętymi kablami (plus, minus i idący do czujnika ciśnienia oleju) i pytanie czy mogę je przedłużyć przy pomocy kabli jakie są do podłączenia głośniczków w kinie domowym.
OLO s13
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 58
Rejestracja: pn 25 lis, 2013 19:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

A i zapomniałem jeszcze spytać się. Słyszałem, że kabel, który idzie od czujnika ciśnienia oleju do wskazówki lepiej by było puścić jako dwa osobne kable ale owinięte do o koła siebie (nie wiem jak wam to dokładniej opisać). Daje to coś czy raczej jest to głupota powodująca błędne wskazania. Koleś tłumaczył, że to podobno zmniejsza zakłócenia.
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

puszczaj,przedluz jakim tam kabelkiem masz(oczywiscie w granicach rozsadku,zeby to nie byl fazowy do gniazdka z domu :P )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dodatkowe zegary”