Montaż EGT, jak ?

Wszystko co dotyczy dodatkowych zegarów,problemy z działaniem,podłączenie,problemy z montażem.Boost,EGT,AFR,Temp.Wody,Temp.Oleju,Ciśnienie Oleju itp....

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Gato
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 52
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 20:19
Lokalizacja: Warszawa

u mnie do seryjnego kolektora czujnik jest tak wmontowany.
Załączniki
22-01-06_1140.jpg
Awatar użytkownika
Adams
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 161
Rejestracja: śr 21 gru, 2005 13:46
Lokalizacja: Warszawka [Włochy]
Kontakt:

a jak jest z wrzuceniem go w downpipe? niby troche dalej ale widzialem seryjne adaptery montazowe na aftermarketowych downpipe'ach (na ich samym poczatku od razu za kolanem turbo). ma ktos moze tak zrobione??
Ostatnio zmieniony pn 23 sty, 2006 17:07 przez Adams, łącznie zmieniany 1 raz.
'99 S14a - maszyna do: jarania sprzęgła, plucia ogniem, palenia gumy... jeździć niby też się da :]
Awatar użytkownika
idh
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 117
Rejestracja: pt 21 maja, 2004 12:06
Lokalizacja: Mannheim

No wlasnie, podlaczam sie do pytania Adamsa. Co jest zlego w mierzeniu EGT po przejsciu przez turbine, czyli na downpipie? Dla mnie to najprostsze rozwiazanie, chcialem naspawac nakretke i wkrecic sensor.

Adam (bez s)
287 KM, 375 Nm przy 0.9 bara na seryjnej turbinie, 1/4 mili 14.17 (Hockenheim - Public race days 2007. Aktualna lista modow - tutaj. Bodykit BOMEX.
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

w turbinie spaliny wytracają sporo temperatury i dokladnie nie wiadomo ile jest przed turbo, aczkolwiek przy założeniu że seryjne auto ma egt prawidlowe mozna by stroic potem aby nie przekraczac wartosci z seryjnego setupu czyli np. jesli na seryjnym setupie egt wynosilo by powiedzmy 750 to podczas strojnia nie przekraczamy tej wartosci i juz

a jak ktos sie nudzi to moze kupic egt + 2 sondy i zrobic pomiar strat temperatury na turbo ;)
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dodatkowe zegary”