Elektr. zegary bez czujników-podłączenie

Wszystko co dotyczy dodatkowych zegarów,problemy z działaniem,podłączenie,problemy z montażem.Boost,EGT,AFR,Temp.Wody,Temp.Oleju,Ciśnienie Oleju itp....

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Maciek VMax
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 19:18
Lokalizacja: Piaseczno okolice

Nabyłem drogą kupna zegary, konkretnie APEXi EL2 z control unitem bez czujników.
Mam w związku z tym pytanie, czy można podpiąć boost pod fabryczny czujnik w który wyposażony jest samochód, czy będzie precyzyjny? Czy musi to być czujnik akcesoryjny? A jeśli to wszystko jedno jakiej firmy, nie będzie problemów z kalibracją?
GO FAST.... OR GO HOME.
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

to musi być czujnik od APEXI i to dokładnie od tego zestawu na BANK nie powinno to dziłać z seryjnym czujnikiem.
Z kalibracją nie bedzie problemu jeśli zrobisz z tego komplet.
Tak swoją droga to zastanawiam sie jak to sie dzieje ze ktoś sprzedaje zegary bez czujników - to tak jak by kupić radio bez panela? )(czytaj ciepłe)
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
Maciek VMax
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 19:18
Lokalizacja: Piaseczno okolice

jarkowy pisze:to musi być czujnik od APEXI i to dokładnie od tego zestawu na BANK nie powinno to dziłać z seryjnym czujnikiem.
Z kalibracją nie bedzie problemu jeśli zrobisz z tego komplet.
Tak swoją droga to zastanawiam sie jak to sie dzieje ze ktoś sprzedaje zegary bez czujników - to tak jak by kupić radio bez panela? )(czytaj ciepłe)

No to niefajnie, rozumiem że zegary są skalibrowane pod ten jeden wyłącznie ichniejszy czujnik. No to w takim razie to trochę większy problem niż zakładałem. Trzeba gdzieś znaleźć czujniki. Dobrze że niewiele dałem za te zegary.

THX mgr.Jarkowy
GO FAST.... OR GO HOME.
Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

jezeli chodzi o czujniki troszke sie nie zgadzam z Jarkiem ze napewno nie bedzie działał. Wszystkie czujniki ciśnienia -elektroniczne są przeważnie oparte o układy MPX motoroli . np. kupując map sensor AEM czy HKS 3 BArowy dostaniemy w srodku mpx4100 pare kondensatorów i tranzystor zależnie czy bedzie na 12 czy 5 volt . Ja bym spróbował z ciśnieniem doładowania i wstawił mpx'a.
Ps. Ale nie należy wykluczyć możliwości indywidualnych napięć na wyjściu z czujnika i bedzie kupa
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dodatkowe zegary”