Voltomierz

Wszystko co dotyczy dodatkowych zegarów,problemy z działaniem,podłączenie,problemy z montażem.Boost,EGT,AFR,Temp.Wody,Temp.Oleju,Ciśnienie Oleju itp....

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Archvile
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 67
Rejestracja: śr 08 wrz, 2004 18:50
Lokalizacja: Otwock

Witam. Stałem się posiadaczem voltomierza, niestety w wersji oem. Pytanie może śmieszne dla wielu, ale jak to ustojstwo podłączyć? Kabelki są 4. + i - to wiadomo, ale z małej kostki wyłażą jeszcze 2 i nie wiem gdzie je podpiąć? Bezpośrednio do akumulatora?
ChEsTeR

Nie do Aku bo bedzie non stop pokazywal napieci i pewnie p[rzy okazju caly czas rozladodwywal. Dwa kabelki masz do woltomierza i dwa pewnie do podswietlenia. Podlacz to sobie pod kable od stacyjki ze jak wlaczsz to wytedy sie uruchamia.
Awatar użytkownika
Archvile
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 67
Rejestracja: śr 08 wrz, 2004 18:50
Lokalizacja: Otwock

A mogę podłączyć pod kable zasilające radio? Wtedy, gdy włączę radio, to będzie włączać się voltomierz...
Awatar użytkownika
Krzysiu
Stały gość
Stały gość
Posty: 294
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 00:16
Lokalizacja: W-wa Ursynow

wracajac do stacyji jak tam sie podpiac?? bo musze afr sobie podpiac i nie wiem jak :?:
[scroll][center]*** ORDYNUSS Team *** member # 000,5/06
Jak ja sie przewrócę, to się za swoje przewrócę
[/center][/scroll]
Obrazek
Awatar użytkownika
Camil
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 145
Rejestracja: śr 23 lis, 2005 13:23
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

A nie lepsza opcja aby podswietlenie wskaznikow wlaczalo sie wraz z wlaczeniem swiatel?
Awatar użytkownika
Krzysiu
Stały gość
Stały gość
Posty: 294
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 00:16
Lokalizacja: W-wa Ursynow

podswietlenie podswietleniem. ale jeszcze zasilanie wskaznikow jest potrzebne zeby cokolwiek wskazywaly
[scroll][center]*** ORDYNUSS Team *** member # 000,5/06
Jak ja sie przewrócę, to się za swoje przewrócę
[/center][/scroll]
Obrazek
Awatar użytkownika
Archvile
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 67
Rejestracja: śr 08 wrz, 2004 18:50
Lokalizacja: Otwock

Camil pisze:A nie lepsza opcja aby podswietlenie wskaznikow wlaczalo sie wraz z wlaczeniem swiatel?
Jeśli chodzi o podświetlenie to pamiętaj że w lato jeździsz bez świateł. Najlepiej podłączyć pod popielniczkę:) No a jak z resztą kabli? Można pod radio?
Awatar użytkownika
Camil
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 145
Rejestracja: śr 23 lis, 2005 13:23
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Rozumiem Krzysiu, ale chyba dobry pomysl aby podswietlenie wlaczalo sie rownoczesnie z uruchomieniem swiatel.
Mozna podlaczyc pod radio(kiedys tak zrobilem z kolega, ale lepiej pod stacyjke jak Chester pisal)
Awatar użytkownika
Krzysiu
Stały gość
Stały gość
Posty: 294
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 00:16
Lokalizacja: W-wa Ursynow

Camil pisze:Rozumiem Krzysiu, ale chyba dobry pomysl aby podswietlenie wlaczalo sie rownoczesnie z uruchomieniem swiatel.
pomysl rewelacja juz sobie z tym poradzilem :)
Camil pisze:Mozna podlaczyc pod radio(kiedys tak zrobilem z kolega, ale lepiej pod stacyjke jak Chester pisal)
u mnie cos z radiem jest pomieszane bo + mam caly czas i wskaznik musialem recznie zalączac (czyli na krotko zasilanie). a chcialbym juz miec to zrobione jak sie nalezy.
[scroll][center]*** ORDYNUSS Team *** member # 000,5/06
Jak ja sie przewrócę, to się za swoje przewrócę
[/center][/scroll]
Obrazek
Awatar użytkownika
Camil
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 145
Rejestracja: śr 23 lis, 2005 13:23
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Krzysiu pisze:
Camil pisze:Rozumiem Krzysiu, ale chyba dobry pomysl aby podswietlenie wlaczalo sie rownoczesnie z uruchomieniem swiatel.

pomysl rewelacja juz sobie z tym poradzilem :)
To sie ciesze, ze Ci sie udalo. A co do radia to moze u archvile sie uda pod radio a jak nie to pod stacyjke.
ChEsTeR

W stacyjce masz kabel plusowy ktory po przkreceniu kluczyka zalacza prad na akcesoria cewke itp. Podlacz sie tam za stacyjka a mins wez z budy i cala filozofia.
A podswietlenie mam wziete ze swiatel pozycyjnych tez w kolumnie kierownicy.
Awatar użytkownika
kamil
Stały gość
Stały gość
Posty: 243
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 15:53
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Dość wygodnie można znaleźć prąd z popielniczki - jest podświetlana, czyli włącza się razem ze światłami. A prąd też radzę z zapalniczki - będzie hulało po przekręceniu kluczyka.


PS. Czy voltomierz służy tak jakichś magicznych tam sztuk czy wyłącznie informuje potencjalnych audio-maniaków, że czas na prostownik?
Sorry że tak z grubej rury ale jakoś ominąłem ten próg edukacji :mrgreen:
Awatar użytkownika
Camil
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 145
Rejestracja: śr 23 lis, 2005 13:23
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Tylko pisze ile pradu Ci zostalo.
Awatar użytkownika
Forest
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 504
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 18:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Camil pisze:Tylko pisze ile pradu Ci zostalo.
raczej nie ile pradu bo prąd wyrazamy w amperach a voltomierz jest do mierzenia voltow czyli napiecia :) generalnie chodzi o to jakie napiecie daje aku pod obciazeniem :)
skonczylem 3,5 roku technikom elektrycznego zanim przenioslem sie do liceum i tyle zdolalem zapamietac :)

soryy za OT ale ja tak w kwesti wyjasnienia:)

Pozdro
Awatar użytkownika
kamil
Stały gość
Stały gość
Posty: 243
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 15:53
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Tak właściwie po co dawać ok. 100z za voltomierz, skoro to samo można kupić za 50z na allegro, w dodatku z termometrem temp. w środku i na zewnątrz :|

OK, kwestia funkcjonalności a wrażeń wizualnych.
200 SXy są zajefajne... nom czy ktoś śmie zaprzeczyć?? <killer>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dodatkowe zegary”