miernik boos w s14

Wszystko co dotyczy dodatkowych zegarów,problemy z działaniem,podłączenie,problemy z montażem.Boost,EGT,AFR,Temp.Wody,Temp.Oleju,Ciśnienie Oleju itp....

Moderator: Moderator

bienias

Juz raz pytalem zanim zalozylem...
teraz pytam bo juz zalozylem i nie widze podcisnienia. Cos mi sie uszy obilo ze musze 2 wezyki i 2 trojniki zalozyc? Ma ktos wiecej informacji?

PYTANIE 2
Albo mi cos jeblo albo ...wlasnie albo co?
Jak daje przepustnice tak na 70% pokazuje 0.5 bara (wskaznik z allegro za 60zl wiec dopuszczam jedna kreske na omkniecie) natomiast jak daje na 100% open (but w podloge) to cisnienie prawie znika ze wskaznika? Normalne czy jakas kaplica sie zdarzyla z dmuchawką?

zapodajcie mi dobre newsy co do drugiego problema bo zlych nie zniese

pozdr

PS. Zima idzie i zalozylem automatyczny wlacznik swiatel. dzieki za schematy w instrukcji serwisowej. montaz trwal ze 20 minut. kabelki i kolorki i na slepo. dziala od pierwszego razu.mandata za niemanie swiatel jesienia i zima nie bedzie!
Awatar użytkownika
DrRedDevil
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 22 lut, 2004 21:33
Lokalizacja: z R-Sport'u
Kontakt:

Zadajesz pytanie bez podstawowych danych. uzupełni je lepiej, jeśli chciałbyś aby Ci ktoś rzeczowo doradził.
A z boosT'em jest tak, że musi być podłączony wężykiem pod kolektor dolotowy, i wtedy jest i pod i nad ciśnienie, a Ty zapewne podłączyłeś pod układ dolotowy, i dlatego masz tylko nadciśnienie. Żadnych dwóch przewodów i dwóch trójników się nie stosuje.
A drugie pytanie, to rozwiń, bo różnie można z niego wnioskować, generalnie podaj informacje, jakie masz stałe doładowanie, i co dokładnie się dzieje jak wciśniesz gaz w podłogę...?
Blow Off Valve
Racing Line: 2m Blow Off Valve #Cosmo2#BigBoy#
Street Line: The SUN Blow Off Valve

www.ProRacingTechnology.com
bienias

AD2

No jak sobie jade np na dwojce to powyzej 3 tysi pokazuje 0.5 bara ale jak nie mam pedala w podlodze. jak jade tak na 70% i mam 0.5 bara i wcisne pedal do oporu (otworrze przepustnice) to cisienie spada do 0.1. jasniej nie potrafie opisac.

Moze to wina zle zalozonego wskaznika? (to co napisalem w pytaniu 1)
Awatar użytkownika
Adams
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 161
Rejestracja: śr 21 gru, 2005 13:46
Lokalizacja: Warszawka [Włochy]
Kontakt:

przede wszystkim napisz gdzie wpiales sie z trojnikiem - to kluczowa sprawa.
co do teorii ze cisnienie spada do prawie 0 przy otwartej na maxa przepustnicy - poczulbys to od razu bo samochod drastycznie przestalby przyspieszac (roznica w granicach 0.2 bara jest duza a 0.4 to juz niebo a ludzie).
http://forum.turbokillers.com/tematy11/991,121.htm - wrzucilem tam 2 fotki miejsca wpiecia sie z rurka podcisnienia (zadnych 2 rurek czy trojnikow!) - moze Ci sie przydadza.
Koniec koncow albo wpiales sie w jakies dziwne miejsce, albo cos na linii trojnik-zegar jest zwalone, albo zegarek lipa. Dorwij kogos ze wskaznikiem, wykonaj przekladke na 5min i zobacz czy bedzie ok.
pzdr
'99 S14a - maszyna do: jarania sprzęgła, plucia ogniem, palenia gumy... jeździć niby też się da :]
Awatar użytkownika
ziperr
Stały gość
Stały gość
Posty: 242
Rejestracja: ndz 24 lip, 2005 12:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

bienias pisze:(wskaznik z allegro za 60zl wiec dopuszczam jedna kreske na omkniecie)
ja bym szukal przyczyny w tym, bo wiekszosc ludzi chce, zeby: ladnie wygladalo, bylo tanio i dobrze pokazywalo :wink: (no chyba ze to jakis techniczny zegar, to wtedy moze faktycznie jakis uszkodzony), ale wiadomo "tak to tylko w erze" :roll:, a jesli przypadkiem to zegar AutoGauge to chyba juz wszystko jasne :wink:

pozatym tak jak Adams napisal mozliwe, ze to wina zlego miejsca zamocowania...
a teoretyzujac, moze jak depniesz to wtedy sie pojawia jakas nieszczelnosc/wypina sie gdzies kabelek/trojnik?..ale to w sumie bzdura, bo by nie pokazywal przy mniejszym otwarciu przepustnicy...no chyba, zeby przy tym jeszcze byl zwalony wskaznik (chociaz slyszalem za AG czasem pokazywaly na wylaczonym silniku 2bary :lol:)
'Nigdy nie jest źle, ale zawsze może być lepiej' ;]
Awatar użytkownika
Airbog
Stały gość
Stały gość
Posty: 448
Rejestracja: wt 15 sie, 2006 21:00
Lokalizacja: Litwa
Kontakt:

Przed A'pexi mialem wskaznik Autogauge (boost) i pokazywal OK, wiec nie wszystkie sa zle.
bienias

dzieki Adams! Podpiecie w miejscez twoje zdjecia pomoglo! Pokazuje piekne podcisnienie i prawie 0.6 bara podczas buta! Nic nie znika, pieknie dmucha! Az mi kilka koni przybylo chyba! Normalnie czuje ze lepiej jezdzi!:)
Ile moze narozrabiac zle podpiecie wskaznika...

Dzieki i temat do zamkniecia zatem.
Awatar użytkownika
Adams
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 161
Rejestracja: śr 21 gru, 2005 13:46
Lokalizacja: Warszawka [Włochy]
Kontakt:

ciesze sie ze moglem pomoc :)
pzdr!
'99 S14a - maszyna do: jarania sprzęgła, plucia ogniem, palenia gumy... jeździć niby też się da :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dodatkowe zegary”