auto gauge z serii SM 'defi style'

Wszystko co dotyczy dodatkowych zegarów,problemy z działaniem,podłączenie,problemy z montażem.Boost,EGT,AFR,Temp.Wody,Temp.Oleju,Ciśnienie Oleju itp....

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

roball pisze:odgrzeję temat

Jeżeli ktoś ma jeszcze nie zamontowany wskaźnik EGT Auto Gauge to radzę uważać przy wkręcaniu sondy
kabelek nie może stać w miejscu tylko musi się kręcić razem z sondą - w przeciwnym razie ukręci się i będzie po wskaźniku

czyli montując najpierw należy wkręcić sondę, a dopiero potem przeciągać kabelek do kabiny ;)
Rcja racja,wlasnie dzis u kumpla padl ten czujnik(termopara) z egt ag sm peak.Padl po ok 2-3miesiacach uzytkowania w taki sposob ze obok wychodzacego z czujnika przewodu w tym oplocie szedl waz do nagrzewnicy ktory podczas pracy silnika obijal sie o ten przewodzik w oplocie i wkoncu padl.Ogolnie straszne badziwie bo przewody pourywaly sie calkiem i to w takim miejscu ze czujnik jest do wywalenia.Na szczescie mozna dostac nowy ktory jest o tyle lepszy ze ma wyjscie pod katem.Koszt to ok 100zl za nowy.
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Moglby ktos zerknac u siebie na wskazniki autogauge z seri SM z peak`iem w jakiej kolenosci sa podlaczone kabelki w wtyczce od czujnika?Chodzi mi o wskaznik doladowania
Awatar użytkownika
Bobekk
Stały gość
Stały gość
Posty: 243
Rejestracja: pn 04 cze, 2007 09:32
Lokalizacja: Szczecin

Mi też prawdopodobnie padła termopara w AG SM. Czujnik jest włączony ale nawet przy ostrzejszej jeździe wskazówka ani drgnie do góry. Wszystkie styki były posprawdzane i są ok. Co dziwne czujnik o nic nie wadził raz tylko by odkręcony od kolektora podczas ściągania głowicy. Możesz mi podać gdzie można kupić drugi czujnik (termoparę) taki żeby na pewno działał razem ze wskaźnikiem. I w jakiej jest cenie. Problem może być jeszcze jeden. Żeby zamontować czujnik wywierciłem otwór i wspawałem nakrętkę. Niestety nie mogłem kupić takiej nakrętki bo potrzebny był bardzo nietypowy gwint (już nie pamiętam jaki ale rzadko spotykany w europie). Nakrętkę dorobiłem u tokarza. Teraz się martwię ze jak kupię inną czujnik to nie będzie gwint pasował na tą nakrętkę w kolektorze.
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

czujniki można dostać w InterCarsie - są identyczne bo robione przez AG (nie chcę pisać oryginalne :D ) - koszt około 100zł

czujnik prawdopodobnie załatwiłeś przy odkręcaniu
są na tyle badziewne że jak odkręcasz a kabel stoi w miejscu to się w środku ukręca termopara ...
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
Bobekk
Stały gość
Stały gość
Posty: 243
Rejestracja: pn 04 cze, 2007 09:32
Lokalizacja: Szczecin

Dzięki za info.
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Moj kolega kupowal zdaje sie od goscia ktory handluje AG na allegro.U kolegi tez byla wspawana nakretka i niestety ale nowy czujnik ma ciut inna srednice i trzeba byla ja wycinac i na nowo gwintowac otwor.W obecnie sprzedawanych AG sa juz te nowsze termopary tzn z wyprowadzeniem przewodow pod katem i maja inna srednice niz te stare,sprawdzone bo montowalismy te i te.
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

ja wywiercilem dziure, nagwintowalem zwyklym metrycznym gwintownikiem, potem ten nypel z jednej strony poprawilem metrycznym gwintem i wkrecilem w kolektor, trzyma dobrze i nie mialem z tym problemow, termopare wykrecalem juz kilka razy i zadnych problemow nie mialem, a mam ta starego typu....
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

a ja mam pytanie co warto jeszcze zalożyc oprócz wskazników bo tych bede miec az 5 szt

co moze sie jeszcze przydac pytam bo juz niedlugo bede skladac nyske i wolalbym teraz sie dowiedziec - zakladam ze bedzie T28 autem bede jezdzic w niedziele i od czasu do czasu na jakies lotnisko tor
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
ziperr
Stały gość
Stały gość
Posty: 242
Rejestracja: ndz 24 lip, 2005 12:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

domino pisze:a ja mam pytanie co warto jeszcze zalożyc oprócz wskazników bo tych bede miec az 5 szt

co moze sie jeszcze przydac pytam bo juz niedlugo bede skladac nyske i wolalbym teraz sie dowiedziec - zakladam ze bedzie T28 autem bede jezdzic w niedziele i od czasu do czasu na jakies lotnisko tor
ja bym zalozyl neony pasujace podswietleniem do podswietlenia wskaznikow :lol:
sprecyzuj co to jest to "cos jeszcze"

swoja droga troche mnie nie pocieszyliscie, ze macie az takie problemy z tymi kabelkami... slyszalem o tym, ale nie spodziewalem sie az takiego czegos...
mam nadzieje, ze u mnie sie nie "urwa" :roll:
'Nigdy nie jest źle, ale zawsze może być lepiej' ;]
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

ziperr pisze:
domino pisze:a ja mam pytanie co warto jeszcze zalożyc oprócz wskazników bo tych bede miec az 5 szt

co moze sie jeszcze przydac pytam bo juz niedlugo bede skladac nyske i wolalbym teraz sie dowiedziec - zakladam ze bedzie T28 autem bede jezdzic w niedziele i od czasu do czasu na jakies lotnisko tor
ja bym zalozyl neony pasujace podswietleniem do podswietlenia wskaznikow :lol:
sprecyzuj co to jest to "cos jeszcze"
kolego ziperr ja rozumiem ze ty jestes fachura i wszystko wiesz a ja ci powiem ze my tu o neonach nie rozmawiamy i temat sobie przeczytaj!! i nie musisz sie nabijac z kogos kto ma mala wiedze na tematy zwiazane z samochodami bo po to sie tu zalogowalem zeby sie wiecej dowiedziec

ale jesli tu tylko beda mnie obrazac to sie WYPISUJE !!!!!!!!!
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

jakie pytanie taka odpowiedz...
sprecyzuj jakos to pytanie bo jak wszyscy zaczna wymieniac co by sie przydalo na tor to sie zrobi niezly smietnik w temacie o WSKAZNIKACH AG :!:
i jak juz to trzymaj sie tematu zeby nie robic ot, powiedz moze jakie masz te wskazniki i ew zapytaj czy jakis jeszcze inny by sie przydal do zestawu :P
Awatar użytkownika
Silicone
Stały gość
Stały gość
Posty: 218
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 14:28
Lokalizacja: Kraków/Hebdów
Kontakt:

i kto by kupil te gaugany po rzeczytaniu tego topic'a...
Montaż i Strojenie DET 3, EMU, VEMS, itp...
Kraków
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

ja tam ogólnie jestem zadowolony..
pokazują precyzyjnie, design mają ładny - a niedoróbki można łatwo zwalczyć ;)
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Ja bo chyba zagram sobie nimi w baseball`a :/
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

Silicone pisze:i kto by kupil te gaugany po rzeczytaniu tego topic'a...
jaka cena taka jakość no ale dobra alternatywa w stosunku do zegarów renomowanych firm

[ Dodano: Nie 18 Sty, 2009 13:46 ]
Ban0ff pisze:jakie pytanie taka odpowiedz...
sprecyzuj jakos to pytanie bo jak wszyscy zaczna wymieniac co by sie przydalo na tor to sie zrobi niezly smietnik w temacie o WSKAZNIKACH AG :!:
i jak juz to trzymaj sie tematu zeby nie robic ot, powiedz moze jakie masz te wskazniki i ew zapytaj czy jakis jeszcze inny by sie przydal do zestawu :P
tak trudno sie domyslec ze chodzi mi o jakis komputer??

a swoja droga zakladac nowy temat?? pozniej krzycza ze sie dubluje!!

a zeby nie bylo ot to odpowiem na zadane pytanie:
mam wskazniki AG seria SM z peakiem
-temperatura spalin
-temperatua oleju

i na slupek z 20 kolorami zwykłe jakies
-AFR (wiem ze bez sensu ale kupilem jak jeszcze nie miale takiej wiedzy a teraz mam dzieki wam i temu forum)
-cisnienie oleju
-doładowanie

i sie zastanawiam czy to nie bedzie zle wygladalo tyle wskaznikow (teraz leza jeszcze na półce)
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dodatkowe zegary”