wskaznik cisnienia oleju co i jak?

Wszystko co dotyczy dodatkowych zegarów,problemy z działaniem,podłączenie,problemy z montażem.Boost,EGT,AFR,Temp.Wody,Temp.Oleju,Ciśnienie Oleju itp....

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Dasiek
Redaktor
Redaktor
Posty: 957
Rejestracja: czw 19 mar, 2009 21:38
Lokalizacja: Kraków

Mozemy tylko przypuszczac, ze upalil sie czujnik lub zegar.
Jezeli sie nie kalibruje ( Opening Ceremony) to znaczy, ze zegar padl lub nie dostaje zasilania a jednoczesnie nie wiadomo czy rownoczesnie czujnik nie poszedl sie... do kosza.

Wybrane AG i pochodne maja tak, ze jak podepniesz zasilanie ale nie podepniesz czujnika, to kulturalnie sie przywitaja (OP) ale za to beda migac, poniewaz nie dostaja "pradu" od czujnika ;)
laszlo708
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 4
Rejestracja: śr 27 lip, 2011 13:57
Lokalizacja: Łódź;Warszawa

Dzięki wielkie będę kombinował. A orientujesz się gdzie dostane taki czujnik zegar to
APEXI (zacznę od tego)
Awatar użytkownika
Dasiek
Redaktor
Redaktor
Posty: 957
Rejestracja: czw 19 mar, 2009 21:38
Lokalizacja: Kraków

Najlepiej kogos dorwac, kto ma taki zegar wraz z czujnikiem i jest na tyle mily, zeby pozyczyl w celu sprawdzenia.
Jezeli nie ma takich osob to zostanie ebay, bo niestety nie wiem, kto handluje apexim.
Jezeli ktos jest taki- kto wie, to rowniez prosil bym o namiary :wink:
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Może upalił sie olej i go nie ma :lol:
Sorki , niesmaczny żart ;)
Obstawiał bym jednak czujnik bo mógł paść tak ze widzi go ale nie ma wskazania
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

swoją drogą, to te gwinty od czujników trzeba czymś uszczelniać, żeby nie przepuszczały oleju? czy nie trzeba nic takiego robić?
Poszukuję...
rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Nie powinno nic cieknąć, ale dla pewności można owinąć teflonem.
Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
Awatar użytkownika
Fabisz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 184
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010 01:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jak najlepiej sprawdzić czy mój wskaźnik już umarł bo po sprawdzeniu instalacji i podmianie czujnika dalej po przekręceniu kluczyka wskazówka leci na MAX'a... zaś po wpięciu wskaźnika od T oleju ceremonia odbywa się normalnie i teraz nie wiem czy jakiś zimny lut pojawił się w wskaźniku ... inną rzeczą jest to że jak połączę sygnał z masą ( kable przy czujniku) ceremonia również odbywa się normalnie lecz nie wiem o czym to świadczy z punktu widzenia elektryki ...
Awatar użytkownika
Barta
Stały gość
Stały gość
Posty: 384
Rejestracja: ndz 29 lis, 2009 12:18
Lokalizacja: spod warszawy

1. Kotlet :)

2. Jeżeli dobrze rozumiem że chodzi ci o to iż twój wskaźnik ciśnienia oleju po przekręceniu stacyjki nie robi ceremonii tylko wskazówka leci na max, a podpinasz zamiast niego wskaźnik temp oleju i ceremonia normalnie się odbywa. I wymieniałeś czujnik a objawy te same (o ile to był taki sam czujnik w sensie od tych wskaźników). To ja bym podpiął wskaźnik ciśnienia pod samo zasilanie (jeżeli mowa o auto gauge) bez podpinania czujnika. I Sprawdził czy będzie ceremonia otwarcia i czy będzie potem migał (sygnalizował że brak podpiętego czujnika). Jeżeli nie to sprawdziłbym jeszcze podpinając innym kabelkiem dla pewności samo zasilanie. Jeżeli ponownie nie będzie prawidłowo się zachowywał to raczej się zepsuł. A jeżeli okaże się że ceremonia jest i sygnalizuje że nie podpięty czujnik to może masz coś z przewodami skoro zmieniałeś czujnik.

Najlepiej dorwij kogoś z takimi samymi wskaźnikami choć pewnie bedzie trudno.
Obecnie '92 200SX S13 CA18DET GT2860RS
Awatar użytkownika
Fabisz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 184
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010 01:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Barta pisze:1. Kotlet :)
Owszem, owszem ale jeszcze nie taki stary ;p

Spasował mi temat to się podpiołem z tematem ;) To tak podpinałem go na krótko dalej wskaźnik temp robi ceremonie, a cisnienia nie więc też stawiam na czujnik tylko zastanawia mnie zachowanie co się w nim zjebało że gdy się zewrze mase i sygnał ceremonia jest gdy daje się na czujnik ceremoni brak, sytuacja że lut padł na sygnale albo na masie i zwierając je "zastępuje" ten zimnu lut innym... ?


Wiem czekam na odzew Wro kto ma pod ręką AG na wtyczke
Awatar użytkownika
Barta
Stały gość
Stały gość
Posty: 384
Rejestracja: ndz 29 lis, 2009 12:18
Lokalizacja: spod warszawy

nie wiem kwestia układów wewnątrz wskaźnika na to odpowie ci producent. ale nie rób tak w razie co żeby nie popalić. Szukaj innego czujnika. Tylko możliwe to że testowałeś na dwóch czujnikach i oba by były trafione?
Obecnie '92 200SX S13 CA18DET GT2860RS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dodatkowe zegary”