Rysa

Sprawy techniczne dotyczące nadwozia [blacharka itp]

Moderator: Moderator

rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Witam

Przeżyłem wczoraj niemiłą historię. Jako iż czas świątecznych zakupów udałem sie do marketu po kilka pierdułek. Wszystko fajnie ( oprócz kolejki w sklepie ) wychodze z zakupami i widzę że gość wpatruje mi się w Nissana. Co sie okazało Jego audi s8 zostawiło mi delikatny ślad ( 2 cm ) na drzwiach od strony pasażera. Szybka gadka szmatka, dął mi stówke i pojechał :lol:


Pytanie jak zamaskować te delikatne przetarcie ( nie ma rzadnego wgniecenia ani nic) .
Kolor nissana szary, ryski białe.
Macie jakieś pomysły, bo strasznie mnie to razi, a chce autkiem pojechać na święta ale bez rysek.

PS.
Radze uważać na parkingach na swoje autka.
Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
Awatar użytkownika
GRAQ
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: śr 21 lut, 2007 18:23
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Ja kiedyś postawiłem swojego pod marketem to miałem wgniote na przednim błotniku i to na kancie od góry przy linii maski jakby ktoś z buta potraktował.

Co do rysy to jeżeli jest głęboka a masz lakier metaliczny to może być pewien problem. W aucie mojego taty jak mu przetarłem błotnik do białego to kredki nie pomagły. Na płytsze rysy pomogła trochę polerka. Pasta tempo i szmatka i możesz spróbować. Tych głębokich rys pozbyliśmy się dopiero malując normalnie lakierem. Gdybyś miał lakier akrylowy czy jak to się tam nazywa to podczas polerki porozciągałbyś trochę kolor po rysie i nie byłaby tak widoczna.
rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Ciężko to nazwać rysa to bardziej lekkie przetarcie.
hmmm..
Tak jak by lekko papierkiem ściernym przyłożyć i pociągnąć tak delikatnie. Więc o żadnej głębokości nie ma tu mowy.
Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
Awatar użytkownika
Nurek200SX
Stały gość
Stały gość
Posty: 358
Rejestracja: ndz 04 cze, 2006 19:43
Lokalizacja: Szczecin

Kup pastę TEMPO, kupisz to w każdym motoryzacyjnym koszt ok 10-15zł jeżeli to przetarcie to na pewno pomoże. Musisz wcierać to i potem na czysto i będzie dobrze.
...:::200SX S13:::...

Nie sztuką jest mieć nowego 200SX-a, sztuką jest wsadzić całe serce w starego, by wyglądał jak nowy ;D
Awatar użytkownika
p.g.
Stały gość
Stały gość
Posty: 228
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 12:19
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

ja mysle ze dasz do jakiegos lakiernika zeby ci to ladnie zaciagnal podczas polerowania to powinien dac rade tak jak napisal graq.

ps. ja mam lepszy numer bo mam blok ogrodzony parking tylko jak brame pilotem otworzysz wiec sami swoi pod blokiem chyba ze ktos kogos wpusci i raz 3 dni furka stala nie ruszana i ktos wgniotl mi mocno lewy przedni blotnik... oczywiscie winnych nie ma a ja czkema na zastrzyk gotowki bo musze sie zaopatrzyc w nowe blotniki
rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

No to jutro kupie tą pastę i POLERKA :D
Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie”