Pachnie silnikiem

Sprawy techniczne dotyczące nadwozia [blacharka itp]

Moderator: Moderator

laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Zastanawiałem się czy to temat silnikowy, ale chyba raczej nadwozie: kiedy moja 240-tka przekroczy 2.5 tyś. km to od razu pojawia się zapach spalino-gazowo-olejowy (mam instalcję LPG, ale nie wiem czy ma to znaczenie).

Pponiżej 2.5 tyś, jakoś wyraźnie mniej. Czy to by na coś wskazywało: problem z silnikiem, czy zwykła dziura w nadwoziu przez którą włążą spaliny?

Macie radę jak to zdiagnozować, którędy smrody silinikowe zwykle wchodzą? Przez nawiewy od przodu, czy gdzieś od tyłu zaciąga z rury wydechowej?

Wiadomo, że zapach silnika jeszcze nikomu nie zaszkodził, ale nie wszystkim można to wytłumaczyć.....

ml
240sx s13
Awatar użytkownika
Martinez
Stały gość
Stały gość
Posty: 210
Rejestracja: pt 15 gru, 2006 09:50
Lokalizacja: Wrocek
Kontakt:

Zrob taki maly eksperyment: zamknij okna wlacz nawiewy na maksa. Jesli wtedy bedzie czuc to pewnie wchodzi gdzies spod maski.

Jesli jednak najbardziej czuc gdy masz uchylone okno to wtedy spaliny dostaja sie przez kratke wentylacyjna w tylnym nadkolu. W tym przypadku przy duzej predkosci problem powinien zniknac.
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Zdaje się, że przy otwartych oknach to jeszcze bardziej czuć.

Kratka wentylacyjna w tylnym nadkolu? Jak to, gdzie to? Aż spojrzałewm w serwisówkę - w rozdziale 'HA - Air & Heater' jest rysunke 'Air Flow' i tam powietrze z zewnątrz napływa tylko z przodu w okolicy nagrzewnicy.

Jest jakaś krateczka z tyłu?

ml.
240sx s13
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

masz w bagazniku te kieszenie, gdzie jest mocowany ori lewarek etc. nie wiem jak w 240sx ale w 200sx tak jest. pozatym tam rdza zrzera te kieszenie wiec moze byc jakas dziurka.
a moze z jakiejs odmy sie saczy gdzies na kolektor. nie wiem jak to wydlaga w ka24de (bo rozumiem ze skoro 240 to ten silnik) i czy ma taka mozliwosc, ale mozesz sprawdzic.
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

a moze poprostu nieszczelny wydech gdzies w okolicach lewarka zaminy biegow lub grodzi i przy wiekszym przeplywie spalin wyciska w tych okolicach i czujesz w kabienie,

na poczatek mozna sie na jakis kanal przejechac i przepatrzec dokladnie wydech na odpalonym aucie, a przy okazji zobaczysz sobie od spodu wyloty/kratki w okolicach tylnych nadkoli o ktorych pisal Martinez,
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Albo źle patrzę, alebo u mnie jest inaczej. Gdzie jest ta kratka?

Wydzielone przestrzenie między bagaźnikiem i nadkolami służy głównie do chowania elkoholu etylowego (do mycia rąk po pracy z samochodem), ale tam nie mażadnych kratek. Zresztą po co tam: do wentylownaia bagażnika?

Natomiast miejsce rzeczywiście byłoby podejrzane - blisko rury wydechowej.
240sx s13
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

moze ktos je usuna sa w tej kieszeni za ta tapicerka http://images37.fotosik.pl/1163/7e133c17b8282e93med.jpg pozwolilem sobie uzyc piotrka zdjecia. kratka wentylacyjna jest na samym dole od wewnetrznej strony. http://imageshack.us/photo/my-images/94/img4737uh.jpg/ cos na zasadzie tego.
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Oj, niedobrze. Mam to teraz zasłonięte przez butlę z gazem :-(
240sx s13
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Zapytam, bo mnie to nurtuje: czemu jeśli spaliny dostają się do kabiny przez kratkę w nadkolu to miałby to czuć przy oknach otwartych "na maksa" ?

Powietrze jest wtedy jakoś zasysane od tyłu?? Na oko, to tyłem wylatuje :-)
240sx s13
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

bo wtedy powietrze z tylu miesza sie z tym z przodu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie”