Malowanie budy a oklejanie?

Sprawy techniczne dotyczące nadwozia [blacharka itp]

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
SKYLINE R34
Stały gość
Stały gość
Posty: 311
Rejestracja: sob 20 gru, 2008 11:47
Lokalizacja: Bogatynia

Siemano!
Powiedzcie mi ile kosztuje malowanie całej budy s13 a ile oklejanie?
Najlepiej teren dolny śląsk.
Było s13
Jest s14a
kamil 240
Stały gość
Stały gość
Posty: 259
Rejestracja: wt 11 gru, 2007 18:46
Lokalizacja: z grubej rury 2,5cala

malowanie w akrylu? w metaliku? w perle? w kameleonie?
Awatar użytkownika
tomaq
Stały gość
Stały gość
Posty: 263
Rejestracja: wt 14 paź, 2008 20:37
Lokalizacja: Racibórz

Profi obklejenie potrafi więcej kosztować niż malowanie :/ Ale z tego co się orientuje to malowanie to od 3-5 tys . Czasem jak sam rozbierzesz auto to można sporo gotówki zaoszczędzić.
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

i zależy głównie czy chcesz z wnękami czy bez. jak dasz do malowania bez wnęk to sprawa jest o wiele prostsza
Poszukuję...
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Jak masz zgnilego smietnika z lat 90, czyli jak większość s13 to, zanim cokolwiek będziesz oklejał musisz przygotować wszystko prawie jak pod malowanie z tą różnicą, że końcową warstwą będzie folia, a nie lakier.
Ostatnio zmieniony pt 27 kwie, 2012 10:11 przez ige, łącznie zmieniany 1 raz.
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Awatar użytkownika
SKYLINE R34
Stały gość
Stały gość
Posty: 311
Rejestracja: sob 20 gru, 2008 11:47
Lokalizacja: Bogatynia

Myśle że w perle. Czyli oklejenie odpada bo wiadomo jakieś tam bąble są :P
A jaka róznica jest między perła a akrylem? I jak to się ma do ceny?
Z wnękami czyli co? Wewnętrzna strona drzwi maski klapy?
Chciał bym żeby było dobrze ale żebym nie zbankrutował :P
Bo mam pomalowane zderzaki i jest inny odcień niż reszta karoserii.
I zastanawiam sie czy nie walnąć całego auta. Chyba że macie jakiś inny pomysł żeby zlikwidować tą różnicę.
Było s13
Jest s14a
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

tez sie chetnie dowiem na ten temat wiec czekam na jakies info :P i tez na dolnym slasku :P
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
Awatar użytkownika
SKYLINE R34
Stały gość
Stały gość
Posty: 311
Rejestracja: sob 20 gru, 2008 11:47
Lokalizacja: Bogatynia

I co? nikt nic nie wie? :P
Było s13
Jest s14a
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

akryl to taki najtańszy lakier, bez bezbarwnego się go kładzie, perła wiadomo będzie droższa i trudniejsza do położenia :P
ogólnie podział masz mniej więcej z tego co mi wiadomo akryl>metalic>perła wg cen :P

co do tych purchli to czy malujesz czy oklejasz i tak musisz z nimi zrobić porządek

a jak się mylę, to mnie poprawta :P
Ostatnio zmieniony śr 09 maja, 2012 20:51 przez Saqu, łącznie zmieniany 1 raz.
Poszukuję...
Wiscoo

We Wrocławiu (Bielany) jest firma Zmiana Koloru Auta, zajmująca się oklejeniem. Sami przygotowują lakier (usuwanie rys, nierówności, oczywiście brudu). Oklejają porządnie, robią grube zakładki. Zmiana koloru Opla Vectry C kosztowała 2800 za niebieski metalic. Świetna sprawa - temperatura, myjnie itp itd wcale nie robią na nim wrażenia. Gwarancja jest na 10 lat, na razie ma 2. Co jest fajne, to brud się zmywa z niego wodą, nie pozostają żadne zadrapania ani mikro rysy. Po paru latach zdejmę folię - a pod spodem stary, nie zniszczony kolor.:)
Porządne malowanie w perle to również około 3000PLN, może trochę więcej.
Awatar użytkownika
SKYLINE R34
Stały gość
Stały gość
Posty: 311
Rejestracja: sob 20 gru, 2008 11:47
Lokalizacja: Bogatynia

Dzwoniłem do nich. Cena za nissana mnie zabiła! Ponad 5k. to już taniej pomalować będzie.
Tylko właśnie największy problem to znaleźć odpowiedniego lakiernika żeby mnie nie ogolił do zera i spaprał robotę. Znacie jakąś dobrą lakiernie na dolnyk śląsku? najlepiej we wrocu albo okolicach?
Było s13
Jest s14a
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

liczyłem sobie folie z allegro w okolicach 65zł za sztukę to wychodzi coś koło 1600zł za same foliee i miałby być obklejany bez maski, daszków lamp, i dachu, czyli trochę trzeba by było jeszcze doliczyć do całości auta.

takie spostrzeżenie jak sam myślałem, o obklejeniu, noi rzecz jasna to cena za same folie

edit: s13
Ostatnio zmieniony czw 10 maja, 2012 21:58 przez Saqu, łącznie zmieniany 2 razy.
Poszukuję...
BARTI
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 18
Rejestracja: wt 15 lut, 2011 22:50
Lokalizacja: Częstochowa

folie do oklejenia auta można kupić znacznie taniej i mając trochę zdolności manualnych można zrobić to samemu bo nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu.
Na jakie auto i w jaki sposób wyliczyłeś że koszt folii to 1600? ile metrów powierzchni ma Twoje auto?
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

http://www.ebay.co.uk/itm/120860336038? ... 561wt_1396 - tu jest jakas aukcja kolesia z PL , pisac i pytac.
ukil
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: pn 31 gru, 2012 02:56
Lokalizacja: Wawa

tomaq pisze:Profi obklejenie potrafi więcej kosztować niż malowanie :/ Ale z tego co się orientuje to malowanie to od 3-5 tys . Czasem jak sam rozbierzesz auto to można sporo gotówki zaoszczędzić.
Raczej bliżej 5 tysi. Ale i tak wolę polakierować niż okleić. Widziałem kiedyś oklejone auto i niestety zostało spaprane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie”