Woda w bagażniku - cieknie czy podcieka?

Sprawy techniczne dotyczące nadwozia [blacharka itp]

Moderator: Moderator

laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Witam,

Mam problem z wodą w bagażniku (a właściwie to dziurze na koło). I to chyba nie tylko ja.
Zgodnie z sugestiami na forum wyjąłem i zasylikonowałem. Jest lepiej, ale dalej woda się pojawia.

Wczoraj lałem z góry po klapie i zauważyłem, że woda ścieka na zewnatrz takim drobnym pionowym rowkiem pod uszczelką tam gdzie się zaczyna klosz lampy, a potem widać ją przez dziurę rewizyjną na śrubę czy wkręt w podłodze bagażnika obok pompki paliwa (bliżej zderzaka).

Wydaje mi się, że woda nie nadąża tamtędy spływać i wybiją ją przez tą dziurę do wnętrza bagaźnika.

No i pytanie: jak jest u Was? Czy u Was też tamtędy spywającą wodę widać czy to ja mam zatkane jakieś odplywy pod podłoga bagaźnika?

ml
240sx s13
Awatar użytkownika
luk
Stały gość
Stały gość
Posty: 206
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 17:50
Lokalizacja: Węgierska Górka

U mnie pomogło dopiero uszczelnienie rantu tego na który nakłada się uszczelkę klapy
Pod nią są 4 miejsca zgrzewów gdzie sam rant jest tylko na mastyce i lubi się to rozwarstwiać
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

hej,u mnie ciagle byla woda w zapasowce, i ja poprostu wyjolem 1 z tych okraglych gumi no i juz problemu niebylo, jak wleciala, tak i wyleciala :P
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Dziekuje za podpowiedzi. W zalaczeniu zdjecie z mojej rakiety. Wydaje mi sie przecieka poprzez male wygiecie w rancie bagaznika tu obok miejsca gdzie plastin klosza lampy styka sie z platikiem blendy. Czy u Was tez tak jest? W ktorym miejscu uszczelnic i czym? Silikonoem?

To zagiecie tez pewnie nie jest przez przypadek i czemu sluzy - moze wlasnie odprowadzaniu wody spod uszczelki?

Uszczelka bagaznika jest u mnie raczej jeszcze ok - na zakrecie ma przeciecie wzdluz posrodku naodcinku ok 4cm, ale dalej wyglad na solidna i dobrze sie trzyma bagaznika
240sx s13
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

może zaciekać pod lampami, pod spryskiem na dachu, i jak pisałeś pod uszczelkami - rozwiązanie to dobre uszczelnienie
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Na pewno podciekało mi też pod mocowaniem tylnej wycieraczki, ale już uszczelnione - tu polecam butpren (trwalszy niz silikon).

Kiedy przecieka sprysk na dachu to woda sie gromadzi w kloszu lampki sufitowej - to też już zatkana (butapren :-). Ale czy woda ze sprysku mogła zalewać też bagażnik?

Na pewno, zgodnie z sugestiami, uszczlenie uszczlekę. Jak to lepiej zrobić - zdjąć uszczelką całkowicie i wkleic na nowo, czy uszczelniać tak jest jest w tej chwili bez zdejmowania?

ml
240sx s13
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie”