[S13] Regulacja szyb w drzwiach

Sprawy techniczne dotyczące nadwozia [blacharka itp]

Moderator: Moderator

zmotoryzowany12
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 12
Rejestracja: pn 20 paź, 2014 18:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Witam czy w 200sx s13 jest regulacja docisku szyb,chodzi o to czy sama szyba ma możliwość regulacji konta docisku do uszczelki ? wiem że niektóre bezramkowce mają taką opcje.Problem mam taki że w drzwiach kierowcy róg szyby odstaje i drzwi ciężko się zamykają (odbijają) problem znika po opuszczeniu szyby, wszelkie regulacje zamkiem nie wiele dają drzwi też nie opadły sztywno siedzą na zawiasach,stąd moje pytanie grzebać tam w tych drzwiach czy nie ?

edit by mod: poprawilem nazwe tematu, piszcie sensowne nazwy, zeby dalo sie po nazwie tematu doszukac sensownych informacji.
Ostatnio zmieniony śr 03 gru, 2014 22:02 przez zmotoryzowany12, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

sa regulacje i to chyba 2 z tego co pamietam. gdzies jest w serwisowce albo cos bo pamietam ze sa zdjeciach tych otworow ze srubami ;)
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
zmotoryzowany12
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 12
Rejestracja: pn 20 paź, 2014 18:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

dzięki za odp :D jak tylko wpadnę w garaż to zdzieram tapicere i na szybko obczaję podreguluje i jazda
Awatar użytkownika
PrezesGT
Stały gość
Stały gość
Posty: 277
Rejestracja: pn 21 cze, 2010 17:16
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Jak zrobisz to daj znać ja też bym musiał u siebie wyregulować bo szyba w jednym miejscu nie dochodzi mi do uszczelki :(
Awatar użytkownika
Litwinow
Stały gość
Stały gość
Posty: 434
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Proszę. Może ktoś z praktyki wytłumaczy.
Tego drugiego zdjęcia nie odganiam kompletnie.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt 05 gru, 2014 00:40 przez Litwinow, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Nr 1. Relugujemy jak wysok ma nam wychodzi szyba, Pamietajmy o tym ze jest ona "polokragla wiec im wyzej wyjdzie tym bardziej dolegnie do uszczelki, ale co za duzo to nie zdrowo.
Nr 2 i Nr 3 sluzy do odsadzenia szyby odr ramy drzwi/uszczelki.
Sa tez po bokach stopery dolne ;)
Ciezko to wytlumaczyc, najlepiej metoda prob i bledow. Przekrecic o obrot w prawo 1 raz, jak jest lepiej to dalej jak nie to cofnac o obrot i tak w kolko, moze i monotonne ale efektywne
Załączniki
Bez tytułu.png
Ostatnio zmieniony pt 05 gru, 2014 00:39 przez Artur1020, łącznie zmieniany 1 raz.
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie”