Usuwanie masy bitumicznej z wnętrza samochodu

Sprawy techniczne dotyczące nadwozia [blacharka itp]

Moderator: Moderator

sultan
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: wt 02 gru, 2014 21:40
Lokalizacja: Kraków

Witam, ostatnio zabrałem się za usuwanie masy bitumicznej z wnętrza pojazdu.
Jak wiadomo jest tam fabrycznie i generalnie jest niechciana :)

Pomysł zaczerpnąłem z innego forum ale tutaj o tym nie było (przynajmniej nie zauważyłem)
więc może komuś się przyda.

Do całej operacji użyłem suchego lodu czyli zestalonego co2, ma on ok -80 st. celcjusza i nie topnieje lecz sublimuje od razu do postaci gazowej. Jest nieco niebezpieczny, można się poparzyć, dlatego trzeba używać grubych rękawic, trzeba też to robić na wolnym powietrzu lub w wentylowanym pomieszczeniu bo jak wiadomo co2 jest cięższy od powietrza i zbiera się w dole, wypychając powietrze do góry. Można go kupić praktycznie wszędzie. Ja płaciłem 80zł za 5kg z opakowaniem, jest to dużo w sumie ale taki miałem niedaleko i był on od razu w granulkach, nie w jednej bryle jak czasami można go spotkać. Ta ilość wystarczyła mi na podłogę pod nogami i pod kanapą tylną, resztę robił poprzedni właściciel opalarką ale są ślady, pozostałości, nie udało mu się dokładnie jej usunąć.

Potrzebne mi było:
- suchy lód (5kg)
- rękawice
- młotek (najlepiej gumowy) ale zwykły też czasem jest konieczny zwłaszcza w kącikach
- koce aby przykryć lód (niekonieczne)

Metoda jest prosta, wysypujemy lód na matę i rozkładamy w miarę równomiernie. Czekamy ok 10 minut (czas na piwko uprzednio schłodzone w lodzie :lol: ) w międzyczasie wsłuchując się w trzaski które wydaje wstrętna mata napinając się od zimna :) potem stuk puk i odpada całymi płatami, lód nie zdążył nam wyparować więc można go przełożyć w inne miejsce, w ten sposób oszczędzamy lód, nie trzeba czekać aż zupełnie wyparuje. W zasadzie to tyle. Cieszymy się gołą blachą lub nie cieszymy gdy odsłania dziury które kryła :D

Kilka fot z całej operacji:
Załączniki
IMG_20151114_084311.jpg
IMG_20151114_084317.jpg
IMG_20151114_085009.jpg
IMG_20151114_085713.jpg
IMG_20151114_103004.jpg
monev
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 96
Rejestracja: sob 11 paź, 2014 22:12
Lokalizacja: Lublin

Wow! Super patent, dzięki!
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Było już to omawiane kilka razy ale fajnie ze opisałeś ze zdjęciami ;)
Szkoda ze coraz więcej aut jest tak prutych a nie zawsze kończą jako driftcary - gorzej później o serię bo wszyscy wycinaja i wywalaja coś co zazwyczaj niewiele zmienia..
sultan
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: wt 02 gru, 2014 21:40
Lokalizacja: Kraków

Binio_ pisze:Było już to omawiane kilka razy ale fajnie ze opisałeś ze zdjęciami ;)
Szkoda ze coraz więcej aut jest tak prutych a nie zawsze kończą jako driftcary - gorzej później o serię bo wszyscy wycinaja i wywalaja coś co zazwyczaj niewiele zmienia..
masa niestety przeszkadza w usunięciu rudej którą tam widać na zdjęciach :) a btw to z mojej już serii nie będzie, przeróbki już dawno poszły w street/drift... :)
Ostatnio zmieniony ndz 15 lis, 2015 10:15 przez sultan, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie”