Przekładka na manuala

Sprawy techniczne dotyczące nadwozia [blacharka itp]

Moderator: Moderator

dominogx
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 7
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2016 13:06
Lokalizacja: Staszow

Witam mam nissana 200sx s13 w serii ca18det w automacie. Co mi będzie konkretnie potrzebne do przełożenia na manual. Dam rade to zrobić sam?
Awatar użytkownika
Krzys
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 71
Rejestracja: czw 26 gru, 2013 21:45
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

31301.htm
7520.htm

Czy dasz radę to zrobić sam? Jeżeli się postarasz to pewnie i tak. Czy Ci będzie łatwiej czy trudniej decydują twoje umiejętności i zaplecze. Ja trzy lata temu będąc kompletnie zielonym zmieniałem sprzęgło w nissanie bez kanału przy pomocy jedynie internetu (głównie tego forum, jest tu wszystko), serwisówki i pomocy ojca :)
Awatar użytkownika
Panas
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 79
Rejestracja: wt 21 paź, 2014 19:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przerabiam aktualnie temat, jestem w trakcie zbierania gratów i mam coraz szerszą listę :D szczerze to najtrudniejsze jest zebranie części i gratów do tego.

Później poradzisz sobie jeśli jest wiedza na temat mechaniki chociaz trochę, jest nawet po angielsku filmik na youtube które kable połączyć ze sobą i jak wygląda taka przekładka :)


-Skrzynia manual
-sprzeglo
-Przednia częśc wału ( jest inna)
-pedał hamulca(lub uciąć stary)
-pedał sprzęgła
-mieszek górny materiałowy
-mieszek gumowy środkowy przykręcany do budy na drążku zmiany biegów + METALOWA PODKŁADKa WOKÓŁ NIEGO
-Mieszek gumowy dolny(na samą skrzynie i też drążek nachodzi)
-ZAMACH
-ŚRUBY ZAMACHU
-tulejka prowadząca (inna niż w automacie)
-Widełki wysprzeglajace łożysko, guma widełek
-Drązek zmiany biegów + zabezpieczenia itd
-łożysko oporowe
-Łapa skrzyni biegów (poduszka podobno podchodzi z automatu ale to niedlugo sie dowiem :D )
-pompke sprzegla
-wysprzeglik
- Przewody miedziane lub inne do zastosowania (jestem na tym etapie wiec nie podpowiem dokladniej)
-kawałek przewodu od wysprzeglika do podłużnicy ma być z założenia elastyczny
-kilogram śrub xD
-OLEJE

to tak na szybko z mojej listy tego co juz mam

Rozpisałem tak szeroko i mocno rozbite na kawałki bo - uwierz kupując każdy element osobno lub grupkami, nigdy nie dostaniesz kompletnych lub czegos brakuje ;D

Pewnie w marcu napisze jakiś poradnik dla potomnych jak już sam dokonam zmiany i sie dokształcę w temacie
Ostatnio zmieniony pt 27 sty, 2017 23:11 przez Panas, łącznie zmieniany 3 razy.
dominogx
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 7
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2016 13:06
Lokalizacja: Staszow

Dzięki wielkie ;) ja właśnie szukam gratów i jak narazie ciężko własne jest. Najgorzej pedały znaleźć pompkami. Nigdzie nie mogę ma to trafić
Awatar użytkownika
Panas
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 79
Rejestracja: wt 21 paź, 2014 19:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pedały kupiłem na allegro :) były akurat po sztuce z jakiegos szrotu.

Pompkę sprzęgła i wysprzęglik odebrałem dziś z intercars, tulejke prowadzącą zamawiasz w aso za 30 zł :)


Jak coś mam 2-3 kontakty do ludzi którzy mogą coś mieć, sprzedawali mi np 1 część i proponowali graty które akurat juz mialem :)
dominogx
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 7
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2016 13:06
Lokalizacja: Staszow

A orientujesz się czy tunel środkowy trzeba coś zmieniać? Chodiz mi o te plastiki. Ja zamawiam dziś cały zestaw do przełożenia od jednej osoby ale właśnie pisał mi sprzedający ze tunel pasuje od automata
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie”