s13-targa

Sprawy techniczne dotyczące nadwozia [blacharka itp]

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
clicker200sx
Stały gość
Stały gość
Posty: 269
Rejestracja: wt 10 maja, 2005 08:57
Lokalizacja: Birmingham UK
Kontakt:

Poniewaz zbliza sie lato, planuje przerobienie sobie dachu w swojej s13 na targa,
Moje pytanie brzmi: czyprzy tego typu nadwoziu potrzebne sa jakies specjalne dokumenty?
tzn: czy musi byc to wbite np. w dowod tak jak w przypadku cabrio???
A tu zdjecie jak to kozacko wyglada :D
Załączniki
Bez tytułu200 sx targa.jpg
Awatar użytkownika
Muro
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 183
Rejestracja: sob 11 cze, 2005 10:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

rzeczywiście wyglada kozacko :)
wogóle fajny bodykit....
powrót do korzeni ?
Awatar użytkownika
fazolx1
Stały gość
Stały gość
Posty: 281
Rejestracja: śr 06 paź, 2004 00:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

W z31 miałem taki dach tyle ze z pałąkiem ( szklany) , masz już jakąs wizje ? bo mi tez sie to podoba , co do body kitu to jeśli chodzi o boki i zad-chodz go nie widać to identyczny body lata po Opolu , tyle ze przod ma po lifcie. Co do papierów to nie było nic wbite innego niż w s13 , supra chyba tez ma taki sam wpis - bo dach jest twardy jak go załozysz. A cabrio to szmaciany i całe nadwozie masz otwarte.

Powodzenia jak widać na foto - da się wiedz ... do roboty.
Wreszcie jeździ , i to jak ;)
Awatar użytkownika
clicker200sx
Stały gość
Stały gość
Posty: 269
Rejestracja: wt 10 maja, 2005 08:57
Lokalizacja: Birmingham UK
Kontakt:

Dzieki fazolx :)
o to mi wlasnie chodzilo 8) zeby nie bylo zadnych formalnosci ktore mogly by wszystko zepsuc.
A swoja droga to mysle nad szklanym bo nawet nie mam szybera u siebie :twisted:
Wiec za jakis czas jak sie zrobi cieplej to bedzie targa daszek :D :D :D
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Tylko weź poprawkę na to, że to będzie niebezpieczna konstrukcja.
EMWU is dead
Awatar użytkownika
kubus
Stały gość
Stały gość
Posty: 486
Rejestracja: czw 25 mar, 2004 08:30
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

wszystko fajnei i pieknie calkiem fajnie wyglada ten czerwony na foto.
ale mam pytanko zamierzasz tylko wywalic dach wstawic mocowania i szklany ?? i tak jezdzic??
bez urazy ale powodzenia.
na naszych drogach na tych dziurach czy jak sobie polecisz bokiem taka konstrukcja raczej sie zlamie :)
ja na konstrukcji aut sie nie znam, ale patrzac chocby na przykladzie hondy crx 3 gen czyli del sol auto jest targa i kostrukcja jest w pip cuiezka a to dlatego zeby to wszystko jakos sie trzymalo i cale auto jest mocno usztywnione.
chyba ze cos zle rozumuje
ale i tak trzymam kciuki za pomysl
Thou S-H-to-tha-izzalt not bear false witness against thy neighbour n' shit.

Nissan Klizzay Pusha - Nissan 200sx,300zx, Skyline K-L-to-tha-izzub.
suchar
Stały gość
Stały gość
Posty: 202
Rejestracja: pt 03 wrz, 2004 08:42
Lokalizacja: Dąbrówka
Kontakt:

nie ma postu...
Ostatnio zmieniony pn 22 maja, 2006 15:27 przez suchar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Gdyby nie kilka słów (rodem z Hip HOP kloaka) to byłoby nawet śmieszne.
Ostatnio zmieniony pt 17 mar, 2006 14:43 przez Karrlos, łącznie zmieniany 1 raz.
EMWU is dead
Zarik

Moze się nie znam ale ta konstrukcja raczej szybko się nie złamie ale może z czasem się wyginać.Musiał byś nieco usztywnić karoserje a najlepiej zamontować prostą klatke żeby to wszystko trzymało się kupy i nie zapomnij o wzmocnieniu podwozia.
Awatar użytkownika
Camil
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 145
Rejestracja: śr 23 lis, 2005 13:23
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Czy warto sie w to bawic? Naprawde niewiadomo co bedzie sie dzialo po zrobieniu dachu targa. Slyszalem, ze w autach cabrio i targa jest brdzo twarde podwozie zeby auto nie bylo galaretowate.
Zarik

Zgodze się z Camilem to moze być problem.Podwozie powinno być wzmocnione naprawde dobrze, zauważ tez ze szyba przy dużych prędkościach stawia ogromnu opór powietrzu i z czasem moze się odkształcać.Ten projekt wygląda calkiem spoko ale ja bym tego nie robil.
Awatar użytkownika
clicker200sx
Stały gość
Stały gość
Posty: 269
Rejestracja: wt 10 maja, 2005 08:57
Lokalizacja: Birmingham UK
Kontakt:

Suchar nie rozumiem po co to bzdurne pier....nie, to co napisalem w pierwszym poscie to nie jakies widzimisie albo wysnione marzenie.
Wiekszosc spraw w tym temacie jest juz zdrowo przemyslane, i nie bede robil tego w jakims obskurnym garazu.
Zreszta po co ja sie tu qrwa produkuje, ja mialem tylko pytanie o formalnosci dotyczace przerobienia tego typu nadwozia i odpowiedz uzyskalem, a nie chcialem wysluchiwac tego jaki to ja qrwa mac jestem nienormalny.
To juz wszystko odemnie w tym temacie, proponuje zamknac aby nie doszlo do wiekszych sprzeczek :evil:
Awatar użytkownika
krisso
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 122
Rejestracja: pt 15 kwie, 2005 13:13
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Wiesz co suchar...jak jesteś z Wawy to wstyd mi za ciebie.Generalnie gdzie by nie pojechać to mówi się że Warszawa to stolica prostaków i gburów,kurcze,nie warto by chociaż próbować zmieniać ten pogląd przy każdej możliwej okazji?! A takimi postami jak twój raczej tylko utwierdzasz wszystkich w tym przekonaniu! Dlaczego ludzie z Gdańska którzy stanowią duużą część tego środowiska,wykazują się kulturą w normalnych wypowiedziach,nawet jeśli temat jest kretyński i cisną się na usta słowa krytyki i dezaprobaty? Nigdy nie miałem podejścia że jedno miasto jest lepsze od drugiego,nie byłem gotów przypier...ić w imie honoru rodzimej drużyny piłkarskiej lub sprzeczać się że
Wawa ma to czy tamto naj ale strasznie mnie męczy że Warszawiak zachowuje/odzywa się w taki a nie inny sposób.Ehhh...lepiej czasem ugryźć się w język niż strzelić tak kretyńską gadke (80% jej objętości nic nie wnosiło do tematu...) ze słownictwem rodem z "Chłopaki nie płaczą" czy przytoczonego "Dnia świra"...człowieku to tylko film z którego można się pare razy pośmiać a nie wprowadzać styl bycia i zwroty do codziennych międzyludzkich kontaktów.
Żeby nie było,sztywniakiem nie jestem tylko W MIARE kultury od ludzi oczekuje....
koniec <font class="red">PIP</font>,bez urazy do nikogo,takie małe OT,pzdr :wink:


A jak z Wawy nie jesteś to odnieś to do swojego miasta :roll:
Joe Satriani-Strange Beautiful Music...
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Clicker jesli chcesz sie rzucic na ten projekt to proponuje wykonac cos takiego jak w przytoczonym przez fazloa 300Zxie !! Auto (prawdopodobnie dla wzmocnienia) ma zostawiony palak !! Coprawda to juz niejest az taja "wolnosc" jak w czerwonym SXie z Twojego posta, ale moze miec bardzo pozytywny wplyw na sztywnosc calej konstrukcji !!
Wiec:
-popros fazola zeby pomierzyl szerokosc szybek w aucie taty(moze akurat bedzie pasowalo do twojej przerobki)
-poszukaj polowek dachu do 300ZXa Z31
i zycze szybkiego ukonczenia prac !!
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
fazolx1
Stały gość
Stały gość
Posty: 281
Rejestracja: śr 06 paź, 2004 00:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Wygląda to tak jak byś po 2 stronach wycioł 2 kwadraty i wstawił szybki zdejmowane. ów pałąk czyli środek dachu ma szerokość około 15cm na oko , wookoło są uszczelki itp w sumie ingerencja wyglądała by jakoś tak jak na moim professionalnym rysunku...

jak widzimy uciekaja nam boczki czy ja wiem czy to tak osłabi konstrukcje ? nie znam sie
Załączniki
bez tytułu.jpg
Wreszcie jeździ , i to jak ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie”