maziR13

Tu zawarte są opinie pozytywne bądź niegatywne o sprzedawcach.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

maziR13 pisze:Po drugie,nie będę podawał danych warsztatu, z tego względu, że winna leży po stronie kupującego
No i to wyjaśnia sprawę - jeden z najbardziej zasłużonych "podejrzanych sprzedawców" jaki został wlepiony. Jak byś był uczciwy to byś wiedział jak to załatwić - fakt, że celowo ukrywasz warsztat przyda się (mam nadzieję) Crenshaw'owi na policji lub w sądzie.

Banować? Bo nawet jak zdarzały się wałki to takie całkowite wypięcie się na sprawę często się nie zdarza...
Ostatnio zmieniony śr 09 wrz, 2015 07:20 przez mysza, łącznie zmieniany 2 razy.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Nie widać wymiarów, poka jeszcze panwie na bieżniach.
Glyco?
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

co za różnica jakie panewy, jak jest dobrze złożony to obojętnie jakie panewki będą żyły. jak jest źle złożone to i takie za milion plnów się poddadzą.
Poszukuję...
Awatar użytkownika
Sykopson
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 596
Rejestracja: śr 18 wrz, 2013 20:36
Lokalizacja: Kraków

maziR13 pisze:Po drugie,nie będę podawał danych warsztatu, z tego względu, że winna leży po stronie kupującego
Może pozwól to ocenić rzeczonemu "mechanikowi" :)
S13 CA18DET
JapanizeD
Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 373
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

Saqu pisze:co za różnica jakie panewy, jak jest dobrze złożony to obojętnie jakie panewki będą żyły. jak jest źle złożone to i takie za milion plnów się poddadzą.
o to to. Coś czuje, że wał został wyszlifowany, korby nie osiowane, pompa oleju z rzeki i motor "igła po remoncie" sie poddal....
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4684
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

"Cały swap silnika, łącznie z tuningiem auta został przeprowadzony w profesjonalnej firmie ."

Czyli gdzie w końcu?
Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 373
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

Binio_ pisze:"Cały swap silnika, łącznie z tuningiem auta został przeprowadzony w profesjonalnej firmie ."

Czyli gdzie w końcu?
WE WIACIE! :D

sory musiałem :D
Awatar użytkownika
Crenshaw
Stały gość
Stały gość
Posty: 248
Rejestracja: sob 17 maja, 2014 07:43
Lokalizacja: Barlinek

Proszę Binio, ja mogę Ci powiedzieć gdzie to było robione, bo mi pisał o tym pobieżnie.
Obrazek
"Spiritually, everything should be turbo charged" - Turbo Yoda MCM
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4684
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jak można naprawić silnik po panewce 4tego!!! nadwymiaru?
Robiąc na gwarancji wrzuci oczywiście nową pompę oleju, nowe panewki, szlif wału, składanie etc?

Niech chociaż odda kasę za najtańsze napewki, typową cenę obróbki oraz za samą pompę i będzie git..
Awatar użytkownika
Sykopson
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 596
Rejestracja: śr 18 wrz, 2013 20:36
Lokalizacja: Kraków

Silnik sprzedał Pan Karol a nie mechanik, więc to Pan Karol odpowiada za jego stan i to On ma się turbować z mechanikiem jeśli ten rzeczywiście dał jakąkolwiek gwarancję.
Od początku argumenty kolegi mazir są mocno wątpliwe.

Dodatkowo jest coś takiego jak prawo o rękojmi:

"Poszkodowany wskutek ujawnienia się wady ma ustawowe prawa (np. żądanie usunięcia wady poprzez dokonanie bezpłatnej naprawy) wobec kontrahenta, który odpowiada niezależnie od swojej winy. Oznacza to, że np. sprzedawca wadliwej rzeczy nie może tłumaczyć się, że nie zawinił, bo np. nie produkuje sprzedawanych rzeczy i nie ma tym samym wpływu na ich jakość. Rękojmia ma bowiem charakter obiektywny: odpowiedzialność powstaje z mocy prawa, wskutek ujawnienia się wady we wskazanym w ustawie terminie."

Poza naprawą w grę wchodzi również przyjęcie silnika z powrotem i oddanie pieniędzy.
Także jeśli koledze Crenshaw wystarczy tylko pieniężne zadośćuczynienie potrzebne na remont silnika we własnym zakresie, to na miejscu sprzedawcy całowałbym go po rękach...

Mechanik nie ma tu nic do rzeczy, z mechanikiem prać si o pieniądze może sprzedawca silnika nie kupujący - przy czym ja osobiście żądałbym pieniędzy i remontował sam, bo naprawa "na gwarancji" przez takiego parafachowca jak dla mnie nie wchodzi w grę :) .

PS: Czyżbyśmy dalej nie znali, nazwiska, adresu, czegokolwiek dotyczącego tego "mechanika" ?
S13 CA18DET
JapanizeD
Awatar użytkownika
Crenshaw
Stały gość
Stały gość
Posty: 248
Rejestracja: sob 17 maja, 2014 07:43
Lokalizacja: Barlinek

tak, nadal nie ma danych mechanika.
"Spiritually, everything should be turbo charged" - Turbo Yoda MCM
maziR13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 43
Rejestracja: pt 04 maja, 2012 19:48
Lokalizacja: Lublin

Crenshaw pisze:tak, nadal nie ma danych mechanika.
kolega jezdzi już rok i jest zadowolny, kiedy mi skasujcie , podejrzanego sprzedawce? :|
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opinie o sprzedawcach”