Gdzie się włączyć pod "Battery" i "Incogition

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Witam,

Od niedawana mam 240sx i jak się teraz okazuje, jeśli w nim czegoś brakuje to nie przypadkiem - było zepsute :)

Fikał zegar, wskaźnik otwarcie drzwi i brak lampki w środku. Na forum sugerowaliście żeby sprawdzić bezpieczniki (3 od góry po prawej, 4-ty od dołu po lewej). Sprawdziłem - obydwa spalone :)

W samochodzie zamiast radia była plątanina kabelków. Udało się tylko namierzyć głośniki z przodu (4-5 Ohm) i masę (jakaś taka mizerna, cienki czarny kabelek - może też przerabiana?). Nie mam niestety żadnego z obiecanych przez serwisówkę napięć - ani "battery" ani "Ingnition ACC or ON".

Pierwszy to miał być kabelek R/B (czerwono-czarny?), drugi L (niebieski). Mam różne, jest czerwony z czarnym paskiem wzdłuż ale też cienki i brak napięcia. Sprawdziłem wszystkie kabelki w dziurze na radio - napięcie brak.

Na bezpiecznikach jest bo działą teraz prawidłowo zegarek i oświetlenie.

Co zrobić: szukać gdzie się te kabelki urywają czy po prostu położyć nowy kabel z tymi napięciami? T odrugie prostsze, ale jak się wpiąć pod drabinkę z bezpiecznikami? W serwisówce jest to oznaczona jak złączka M5, ale za bardzo nie wiem gdzie on. Może ktoś podpowie gdzie on, albo gdzie najporściej wyciągnąć potrzebne prądy?

Pzodrawiam,
Marcin.
Awatar użytkownika
geniula1
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 642
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 21:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

ACC poprowadź sobie ze stacyjki, wybadaj na którym biegu stacyjki gdzie się napięcie pojawia. A stałe zasilanie najlepiej od aku z bezpiecznikiem na kablu.
N/A-LPG KILLER ;)

Japan Auto
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Eeeee... rozbrajać stacyjkę, ciągnąc kable z komory silnikowej?

A nie można gdzieś stamtąd skad wychodzą te napięcia wg. fabryki, tj. z tablicy bezpieczników?

Tylko jak to zrobić?
240sx s13
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”