Nissan Sunny Gti

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
kosa771
Stały gość
Stały gość
Posty: 345
Rejestracja: pt 08 paź, 2010 12:54
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Zastanawiam się nad zakupem Sunny GTI do jazdy na codzień i w związku z tym mam parę pytań. Tam pracuje silnik SR20DE? Chodzi mi głównie o koszty związane z eksploatacją takiego samochodu. Zastanawiam się również nad GTI R ale to już wyższa półka cenowa jak i dużo większe spalanie. Ogólnie rzecz biorąc co myślicie o tym wózku? Najchętniej posłuchałbym wypowiedzi kogoś, kto jest właścicielem takiego samochodu.

Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat więc dałem do OT.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Miałem i uwazam ze byl to jeden z lepszych wozow jakie uzytkowalem.
Silnik bezawayjny,moj byl na zwyklym gazie katowany dzien w dzien i nic zlego sie nie działo.
spalanie gazu u mnie wychodziło gdzies okolo 15l ale ja zawsze jezdzilem pelnym ogniem,jak jechalem bardzo spokojnie na wakacje to spalił 8gazu w trasie.
Wozem zrobiłem jakies 40k km.
praktycznie jedyna usterka mechaniczna byly panewy,ale to na wlasne zyczenie jak go kupilem to nie wymieniłem w nim nawet oleju i zrobiłem grubo ponad 30k km(wtedy przebieg wynosił jakies 270k km).
Zaraz na poczatku wymieniłem sprzeglo,a pod koniec mojego uzytkownika rozsadziłem skrzynie biegów(ale ileż mozna wytrzymywac)
Co do skrzyn to zdaza sie problem wypadania 5 biegu-usterka prosta do usuniecia.

Problem z korozja,szczegolnie w okolicach tylnych nadkoli i progów.

Jak tylko bedzie okazja to znow zakupie taki woz dla siebie
Ostatnio zmieniony pn 14 mar, 2011 20:54 przez borimichal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kosa771
Stały gość
Stały gość
Posty: 345
Rejestracja: pt 08 paź, 2010 12:54
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Kompletnie nie ogarniam spalania gazu, bo nigdy nie miałem i nie chcę mieć. Ile w przeliczeniu wyjdzie gazu na benzynę?
Awatar użytkownika
Marcinrat1
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 340
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 18:34
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

8 gazu to mniej więcej 6 - 6+ beny a 15 bo ja wiem z 11 - 12
Awatar użytkownika
kosa771
Stały gość
Stały gość
Posty: 345
Rejestracja: pt 08 paź, 2010 12:54
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Czyli całkiem niezłe spalanie. Kurczę, muszę poważniej o nim pomyśleć. A coś o Almerze GTI?
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Almera GTI to takie troche nowsze sunny-blacharka zazwyczaj w lepszym stanie,z przodu z tego co pamietam wieksze hamulce,w seri dwie rozporki.
Z tylu ma sztywna belke-sunny ma wielowachacz przez co troche lepiej sie prowadzi ale almerze tez niczego nie brakuje.
Almera w srodku ma troche wiecej miejsca i jest ciezsza.

Silnik to ta sama praktycznie bezobslugowa jednostka.
tak jak z sunniaczem woz praktycznie bezawaryjny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”