2 Pytania

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Turbokj

Witam to znów ja mam 2 pytanie do znawcow od 200sx :D
Gdzie w wojewudztwie lubuskim moge zregenreowac turbine T25 (byle byla to dobra robota a nie fuszerka)

Drugie pytanie dotyczy silnika ... Autko po pierwszym odpaleniu od 2 lat zaczelo cos pukac w silniku ale nie zazuca silnikiem na boki i nie przygasa silnik utrzymuje stale obroty ....
Mamy z ojcem 2 teorie jedna to taka że zatarl sie popychacz zaworu a druga to luz na swozniu tłokowym .... Jak myslicie która jest bardziej prawidlowa
ChEsTeR

Jak po dodaniu gazu pukanie ustaje to raczej szklanka jak nie ustaje to prawdopodobnie sworzen
Turbokj

Nie pukanie nie ustaje ! a przy dodaniu gazu nasila sie
pSyl0

Sowrzen, szklanka lub panewka.
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

wg mnie szklanka

na zimnym i na cieplym tak samo ?
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Turbokj

Tak na zimnym i na rozgrzanym tak samo.
Panewka raczej odpada bo silnik pracuje równo a gdyby to byla panewka to chyba jeden cylinder by nie pracowal
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

panewka nie ma nic do pracy cylindra
pozatym powinienes mniej wiecej wiedziec skad dzwiek dochodzi
panewka dol silnika, wiec dzwiek lekko stlumiony bedzie, a szklanka jest na samej gorze silnika wiec dzwiek bedzie czysty i wyrazny
stukajacy sworzen to nie wiem jak stuka :(
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Turbokj

Soryyyy pomyliło mi sie nie chodzilo mi o panewke tylko o któryś z zaworów :(

Dzwięk dochodzi z góry silnika ale jest zagłuszany przez zajechana turbine :lol:

A co do turbiny to nikt sie nie orientuje gdzie moge to zrobić ? Jak bedzie trzeba to podjade do poznania ale tam tez nie wiem gdzie szukac takie zakladu ktory sie dobrze zna no i nie wiem ile kasy szykowac
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

poznań - przeźmierowo, robili mi turbine do fiata qpe, 2 razy ... a i tak nie było dobrze
było to 2,5 roku temu, może od tamtej pory się nauczyli, albo ja miałem pecha akurat
raczej ostrożnie z nimi
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Turbokj

A takie bardziej sprawdzone firmy ... Bo tam to raczej nie oddam suszarki bo jeszcze bardziej popsują :lol:
bzx

we wrocławiu - Turboservice też nie dawaj - amatorzy. chyba że chcesz zeby sie na twojej uczyli :o
Awatar użytkownika
Paweł
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: pn 24 lis, 2003 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wyślij pocztą do Iławy tam robią dobrz sam ostatnio oddalem i jestem zadowolony.
http://www.motoarena.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”